moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Twardy nie wykorzystał potknięcia lidera

Trwa zła passa świętoszowian. Nie udało im się wygrać trzeciego meczu z rzędu. Po dwóch remisach tym razem wojskowi przegrali na wyjeździe 0:1 z Piastem Wykroty.


Twardy miał szansę odrobić straty do lidera. Włókniarz Mirsk stracił bowiem nieoczekiwanie trzy punkty w Osiecznicy. Leśnik wygrał z drużyną lidera 1:0, a zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił były szkoleniowiec Twardego kpt. Jakub Wołyński. Grającemu trenerowi Leśnika, oficerowi z 23 Śląskiej Brygady Artylerii w Bolesławcu, marzy się teraz pokonanie za dwa tygodnie drużyny wicelidera tabeli Bolesławieckiego Klubu Sportowego Bobrzanie. – Jak jeszcze w tym meczu strzelę bramkę, to już mogę kończyć karierę zawodniczą – mówi trener Wołyński.

Prezes drużyny ze Świętoszowa ppłk Mariusz Bolecki oglądał pierwszą połowę meczu Leśnika z Włókniarzem i wie, że na zakończenie piłkarskiej jesieni wojskowych czekać będzie trudna przeprawa w derbach gminy. Ma jednak nadzieję, że po wpadce w Wykrotach wojskowi odbudują się już w najbliższym spotkaniu z Miteksem Podgórzyn. – Do składu wróci czterech zawodników, którzy nie mogli grać w ostatnich meczach. Może wreszcie będziemy grali skuteczniej – mówi prezes Bolecki.

W meczu z Piastem już na początku spotkania na listę strzelców mógł wpisać się szer. Marcin Łojko. – Marcin miał kilka wybornych okazji do zdobycia gola. Szkoda, bo uciekły punkty. Ale może taki zimny prysznic dobrze nam zrobi – twierdzi prezes. Twardy stracił punkt w ostatnich minutach meczu, kiedy to złe zagranie Daniela Szkarapata przejął Filip Godlewski i strzelił zwycięskiego gola. Warto odnotować, że w drużynie wojskowych po raz pierwszy w tym sezonie pojawił się na boisku 16-letni wychowanek klubu Michał Marchlewicz. Prezes Bolecki był zadowolony z debiutu nastolatka.

* * * * *

W pojedynku z Piastem jedenastka Twardego grała w składzie: st. szer. Marcin Kozdroń; Marcin Parasiewicz (od 65. min Michał Marchlewicz), st. szer. Sebastian Tylutki, szer. Łukasz Iwaniak, st. szer. Janusz Szkarapat; Patryk Puławski, st. szer. Krystian Chruścicki, szer. Daniel Szkarapat, Bogumił Kosiorowski; Damian Kościelny, szer. Marcin Łojko.

szus

autor zdjęć: arch. Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Czy polskie Pioruny „zestrzelą” amerykańskie Stingery?
Cichy zwiadowca dla polskiej armii
Wojskowe Schengen coraz bliżej
Nie pozwala spocząć na laurach
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Dni Huty Pieniackiej były policzone
Śmigłowce przyszłości dla NATO
Outside the Box
Kosiniak-Kamysz: Pieniądze z SAFE są bardzo potrzebne
Jest projekt pomnika gen. broni Jordana-Rozwadowskiego
Wojsko na pomoc Polakom na Bliskim Wschodzie
ORP „Wodnik” zimową porą
Oko na Bałtyk
Przemyślany każdy ruch
Chwała bohaterskim obrońcom Birczy
Wyższa rekompensata dla rannych weteranów
W hołdzie żołnierzom wyklętym
Iran grozi „otwarciem wielkich bram ognia”
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Morskie koło zamachowe
Dolnośląscy terytorialsi niosą pomoc wrocławskiej lecznicy
Cios w serce reżimu
Przedsiębiorcy murem za SAFE
Nowe amerykańskie pociski uderzyły w Iran
„wGotowości” rusza pełną parą!
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Buzdygany – nagradzamy najlepszych
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Są pierwsze działania po wyjściu Polski z konwencji ottawskiej
Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest bezpieczeństwo
„Jaskółka” na Bałtyku
Północnica, czyli nocne szkolenie terytorialsów
Piekło „Pługa”
Debiut ogniowy Borsuków
Walka o pierwszą dziesiątkę
W Waszyngtonie upamiętniono sierż. Ollisa
Polsko-słowacka współpraca zbrojeniowa
Ośmioro żołnierzy-lekkoatletów na podium halowych MP
Koniec olimpijskich zmagań
Kaszubia dla lokalnej społeczności
Kosmiczny nadzór
Przeprawy na Odrze
Zagrzmiały K9 Thunder
Tomczyk o SAFE: nie możemy stracić tej szansy
Medycyna i wojsko łączą siły
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Together on the Front Line and Beyond
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Kierunek Rumunia
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Nowa linia kolejowa w Małopolsce
Bezpieczeństwo to priorytet
Sprintem do bobsleja
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Wojsko nadal na Horyzoncie
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
Borsuki, ognia!
Gala MMA coraz bliżej
METS po nowemu
Powstaje nowa fabryka Jelcza
SAFE – pieniądze, które będą służyć Polsce

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO