moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Rezerwiści na strzelnicy

26 zespołów stanęło do rywalizacji w Centralnych Zawodach Sportowo-Obronnych. Na strzelnicy 1 Brygady Pancernej w Wesołej rywalizowano w trójboju wojskowym. Organizatorem imprezy był Związek Żołnierzy Wojska Polskiego.

Do boju w XI. Centralnych Zawodach Sportowo-Obronnych stanęły zespoły reprezentujące jedenaście zarządów wojewódzkich i siedem rejonowych Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Gościnnie wystąpiły po dwa zespoły Związku Polskich Spadochroniarzy i oficerów rezerwy z Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie, a także, pierwsza w historii zawodów, żeńska drużyna reprezentująca Wojskowy Instytut Wydawniczy.


Zawodnicy sprawdzali się w trzech konkurencjach: strzelaniu z pistoletu wojskowego P83, strzelaniu z karabinka maszynowego Beryl oraz rzucaniu granatem do celu. W każdej z nich prowadzono klasyfikację indywidualną oraz drużynową. Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy reprezentujący Wielkopolski Zarząd Wojewódzki ZŻWP z Poznania, którzy zdobyli aż pięć pucharów, w tym ten najważniejszy, za zwycięstwo w trójboju wojskowym.

– To dzięki takim spotkaniom nie zamykacie się państwo w czterech ścianach, nadal jesteście aktywni. Życzę państwu, aby te zawody przyczyniły się do umacniania więzi i zintegrowania środowisk z różnych zakątków kraju tworzących Związek Żołnierzy Wojska Polskiego – mówił gen. dyw. Janusz Bronowicz, dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Mimo że każdy z uczestników zaciekle walczył o zwycięstwo w zawodach, wszyscy zgodnie podkreślali, że najważniejsza jest możliwość samego spotkania. Rzecznik prasowy Związku Miłosz Biały zapewniał, że taka jest właśnie idea zawodów. – Dzięki nim koledzy mogą wymienić poglądy, porozmawiać o problemach i podzielić się doświadczeniami w ich rozwiązywaniu. Chcemy zintegrować całe środowisko, dlatego rozszerzamy zakres uczestników o stowarzyszenia zrzeszone w federacji służb mundurowych – mówił.

Centralne Zawody Sportowo-Obronne są organizowane co roku w ramach struktury Związku Żołnierzy Wojska Polskiego i współfinansowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Nagrody rzeczowe są fundowane przez dowódców Rodzajów Sił Zbrojnych, jednostek i instytucji wojskowych. Patronat medialny nad imprezą sprawuje Polska Zbrojna oraz Głos Weterana i Rezerwisty.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: 1 Warszawska Brygada Pancerna

dodaj komentarz

komentarze


To nie mogło się udać, ale…
Zimowi podhalańczycy
Polscy żołnierze na podium Pucharu Świata
Co nowego w przepisach?
Obiekty ze Wschodu nad Polską. Wojsko wprowadziło ograniczenia
Maj polskich żywych torped
Sprawdzili się na macie i w ringu
Polscy oficerowie obejmą prestiżowe stanowiska
Prawie co trzeci polski olimpijczyk jest żołnierzem
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Antydronowa tarcza dla polskiego nieba
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Partnerstwo daje siłę
Sojusz ćwiczy szybką odpowiedź
Nowoczesna hala remontowa dla Abramsów
Experience It Yourself
Przeprowadzka CSWOT-u
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Trump chce Grenlandii i… negocjacji
PKW „Noteć” – koniec misji
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Miliardy na rozwój fabryki w Niepołomicach
Pies pomaga walczyć z PTSD
Ferie z wojskiem
Polscy żołnierze pokonali w szermierce Francuzów
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Szwedzi z Piorunami
Amerykański szogun
Outside the Box
Snajperzy WOT-u szkolili się w Beskidzie Wyspowym
Terytorialsi konstruktorami dronów
Partnerstwo Polski i Litwy
Nowi dowódcy w Wojsku Polskim
Rada Pokoju Trumpa rusza bez Polski
Co dalej z Tarczą Wschód?
Kierunek Rumunia
Amunicja do granatników z Niewiadowa
Polskie MiG-i dla Ukrainy
„Tarcza Wschód” – plany na 2026 rok
Na styku zagrożeń
Medale na lodzie i śniegu
Szef MON-u spotkał się z olimpijczykami w mundurach
Wojsko Polskie wspiera 34. finał WOŚP
Premier wojenny
Ostatnia minuta Kutschery
Together on the Front Line and Beyond
Moc z powietrza
Miliardy euro na polskie bezpieczeństwo
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Bezzałogowa rewolucja u brzeskich saperów
Litwa stawia na poligony
Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii
Amerykanie zarobią na Duńczykach
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
GROM szkoli przyszłych operatorów
Ekstremalnie ważny cel
Zmiana warty na wschodniej granicy
Ottokar-Brzoza w zawieszeniu
Pod nową czaszą
Gladius wzmacnia armię
Szef MON-u o wzmacnianiu NATO
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
ORP „Garland” w konwoju śmierci

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO