moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Myśliwce nad Warszawą

Sześć samolotów F-16, biało-czerwone Iskry, MiG-i-29 i samoloty Su-22 będzie można zobaczyć na niebie podczas Święta Lotnictwa. Powietrzna defilada odbędzie się w samo południe 28 sierpnia.


To będą pierwsze od lat z takim rozmachem organizowane pokazy wojskowych samolotów. Nad stolicą przelecą cztery zespoły odrzutowców. Najpierw w powietrzu pojawią się samoloty TS-11 Iskra. Plan zakłada, że przelecą na wysokości 300 metrów i zostawią za sobą smugi w biało-czerwonych barwach. Maszyny należą do Zespołu Akrobacyjnego Biało-Czerwone Iskry z 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego.

Zaraz po nich pojawią się odrzutowce bojowe. Sześć Su-22 ze Świdwina i tyle samo samolotów MiG-29 z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Dodatkową atrakcją będzie przelot sześciu myśliwców F-16, za sterami których zasiądą piloci z Krzesin oraz Łasku. Maszyny będą latać w formacji „grot” na nieco wyższym pułapie niż Iskry.

Samoloty przybędą znad Góry Kalwarii, przelecą nad warszawskim Polem Mokotowskim i Pomnikiem Lotników Polskich Poległych w latach 1939–1945. Tam odbędzie się apel z okazji Święta Lotnictwa.

Siły Powietrzne, które organizują uroczystości, zastrzegają jednak, że wszystko zależy od pogody. Na wszelki wypadek przewidziano rezerwowy termin przelotu – godzinę 13.30.

AD

dodaj komentarz

komentarze

~Sylwia
1346146680
rezerwowy termin przelotu 13.30, a planowany termin to która godzina?
06-FF-1C-21
~wtorek
1346068200
prosze przesunac loty na 1 wrzesnia to obejrze.
61-EE-A4-F1
~samson
1346062020
@Bzdurek: podobno połowa ludzkości umie czytać, z tej połowy połowa umie czytać ze zrozumieniem, ale Ty do niej nie należysz. Wróc do tekstu newsa i poczytaj jeszcze kilka razy.!
8A-E4-8B-B1
~Polska Zbrojna
1346053740
@ Bzdurek Którędy? Nad Polem Mokotowskim i Pomnikiem Lotnika O której? W samo południe Z całym szacunkiem, oczywiście :)
68-29-C8-55
~gargi86
1346016360
bardzo fajny pomysl. chetnie byl poogladal, niestety wszystko odbywa sie w godzinach pracy wiec przypuszczam, że niewiele osób bedzie mogło podziwiać nasze samoloty :(
F6-0B-01-16
~Bzdurek
1345982340
Z całym szacunkiem, ale ktokolwiek napisał tę informację, nie powinien się zajmować pisaniem takich rzeczy. Którędy przelecą? O której?
85-1D-4D-9E

Strzelnice wojskowe: reaktywacja
Łask z amerykańską akredytacją
Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni przeszedł certyfikację
Nowa ścieżka finansowania
Zacięta walka o medale pod siatką
W Waszyngtonie upamiętniono sierż. Ollisa
Nie pozwala spocząć na laurach
Bezpieczeństwo to priorytet
Lekowa tarcza państwa
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Polska i Szwecja dla bezpiecznego na Bałtyku
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Kosiniak-Kamysz: Pieniądze z SAFE są bardzo potrzebne
Opowieść o partnerstwie wojskowym Polski i USA
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Buzdygany – nagradzamy najlepszych
Nowa linia kolejowa w Małopolsce
Wojskowi w akcji po tragedii w DPS-ie
„Delty” w komplecie
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Piekło „Pługa”
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Północnica, czyli nocne szkolenie terytorialsów
Zagrzmiały K9 Thunder
Pentagon nad Wisłą? MON ma inny pomysł.
Krok przed wrogiem
New Line of Financing
Koniec olimpijskich zmagań
Iran grozi „otwarciem wielkich bram ognia”
Saperzy z dronami
Oko na Bałtyk
Nowe zdolności podniebnego strażnika
Gala MMA coraz bliżej
Nowe Abramsy do szkolenia
Kosmiczny nadzór
Konflikt na Bliskim Wschodzie przybiera na sile
Wózki na Leopardy
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Tankowanie w przestworzach
Drony w akcji: operatorzy z 17 BZ pokazali swoje możliwości
Cyberatak na szpital. Do akcji ruszyli terytorialsi
Together on the Front Line and Beyond
Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest bezpieczeństwo
Ośmioro żołnierzy-lekkoatletów na podium halowych MP
Nie stracić głowy w razie zagrożenia
Polscy żołnierze dobrze zorientowani
Wyższa rekompensata dla rannych weteranów
Szlify pod lodem
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
Przeprawy na Odrze
Nie ma nudy
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
Polska w NATO: od aspiranta do filaru wschodniej flanki
Rośki i Borsuki kuszą SAFE-m
Nowe brygady i inwestycje WP
Dron odkryty w kopalni. Na miejscu działają służby
ORP „Wodnik” zimową porą
SAFE kością niezgody
Polska i Szwecja razem dla bezpieczeństwa
Siła współpracy
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
System San z koreańskimi elementami

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO