moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Msza za Ojczyznę

W ramach obchodów Święta Wojska Polskiego o godz. 8.30 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie odprawiono mszę za Ojczyznę. Nabożeństwo celebrował biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek.


W homilii biskup Józef Guzdek nawoływał o szacunek dla żołnierzy pełniących służbę. – Obserwujemy dziś niepokojący proces oddzielania wojska od narodu i narodu od wojska. Jednym ze smutnych owoców tego zjawiska jest łatwość, z jaką w niektórych mediach pojawiają się niesłuszne oskarżenia wobec wojska. (…) Na internetowych forach, nie przebierając w słowach, wyrażane są opinie pełne nienawiści o naszych żołnierzach, zwłaszcza o tych, którzy pełnią służbę na misjach pokojowych i stabilizacyjnych – mówił biskup.

Podkreślił też, jak ważne jest, aby wojsko było z narodem, a naród z wojskiem. – Trzeba dochować jedności narodu z wojskiem i wojska z narodem, bo od tego w dużej mierze zależy siła i pomyślny los naszej ojczyzny – podkreślał biskup.

Hierarcha zwrócił także uwagę na obowiązek pamięci o bohaterach walk niepodległościowych – kombatantach i weteranach. – Parafrazując znane słowa można powiedzieć, że naród, który nie pamięta o swoich żołnierzach, nie ma przed sobą przyszłości – mówił.

We mszy wzięli udział m.in. para prezydencka, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, szef Sztabu Generalnego generał Mieczysław Cieniuch, szef BBN Stanisław Koziej, dowódcy rodzajów sił zbrojnych, generalicja i kombatanci.

IS

autor zdjęć: Kancelaria Prezydenta

dodaj komentarz

komentarze


Ostatnie szlify przed defiladą
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Oni strzegą naszego spokoju
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
Abordaż z polskim wsparciem
Nowi generałowie na święto wojska
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
PGZ o koalicji antybalistycznej
MON i MSZ o szczycie NATO
SMS-y ostrzegą o zagrożeniu z powietrza
Medale dla żołnierzy i pracowników wojska
Z prądem i pod prąd
„Wicher” na wodzie
Bitwa Warszawska, dzień pierwszy: Armia Czerwona w natarciu
Nowy ośrodek badań WIML
Azjatycka szansa
Wicher na morzu
Łódź centrum serwisowym Apache’y
Pokolenie NATO
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Walka, entuzjazm i nadzieja
Coraz więcej Alpha Scramble
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Szkolenia na pomostówkę
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Generał w niewoli
Zmiana posterunku honorowego – transmisja na żywo
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Legion Medyczny na poligonie
Próba przed morską paradą
Wzmocnienie krajowej produkcji amunicji 155 mm
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Kartki sercem malowane
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Młodzi medycy na poligonie
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Rosną inwestycje w rozwój wojsk obrony cyberprzestrzeni
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Powietrzna defilada
Bataliony przyszłości
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Wsparcie ma znaczenie
Pamięć, która zobowiązuje
Flanka pod strażą
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Gorący lipiec PKW Łotwa
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO