moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nie otrzymaliśmy niepodległości za darmo

W 1918 roku nie otrzymaliśmy niepodległości za darmo. Pamiętajmy o tym, myśląc o bohaterach tamtych wydarzeń. Mimo upływu lat, waga ich poświęcenia nie blednie. Wciąż wyraźnie widać, do jakich czynów zdolny jest naród, kiedy kieruje się miłością do Ojczyzny i odpowiedzialnością za państwo. Kiedy nie rezygnuje, mimo przeszkód i ucisku, z własnej tożsamości. Kiedy solidarny wysiłek polityków, obywateli i żołnierzy skierowany jest w jedną stronę – umacniania suwerenności. Potrafiliśmy wykorzystać wielką historyczną szansę. Warto pamiętać, że w perspektywie wspaniałej przyszłości, którą przed Polską widzieli ojcowie naszej niepodległości – mieściło się także nasze pokolenie. I ta świadomość jest dzisiaj dla nas wszystkich zobowiązaniem.

Musi budzić nasz podziw skuteczność młodego państwa, które z taką energią się odradzało. Potrafiło powstać na nowo, z pielęgnowanym przez lata wielkim zapleczem tradycji, historii i dziedzictwa. Do dziś musi budzić naszą wdzięczność także zapał, z jakim Polacy zaangażowali się w formowanie swojego wojska. Rozumieli, że to jeden z głównych filarów, na których opiera się plan „nowego życia”. Wojsko Polskie scalone z różnych formacji stało się potężnym orężem narodu, który swą wielkość potwierdzi już w 1920 roku.

Nie otrzymaliśmy niepodległości za darmo. Dlatego trzeba ją cenić i chronić. Dlatego i dziś ramię w ramię z wolnymi narodami stajemy w imię słusznej sprawy. Dlatego my – Polska i Polacy – nie godzimy się na barbarzyństwo i burzenie przez Rosję współczesnej architektury bezpieczeństwa. Dlatego wspieramy walczący o suwerenność, wolność i godność naród ukraiński. Dlatego budujemy silne Wojsko Polskie i przypominamy wszystkim Polakom, że mamy wielką wspólną historię, która nas łączy i kształtuje jako naród.

Cześć i chwała Bohaterom!

Mariusz Błaszczak , wiceprezes Rady Ministrów, minister obrony narodowej

dodaj komentarz

komentarze


Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Rakietowcy na Hawajach
Abordaż z polskim wsparciem
W hołdzie powstańcom warszawskim
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Powstańcy są naszymi bohaterami
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
MON i MSZ o szczycie NATO
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Produkcja Husarzy nie zwalnia tempa
Odnaleziono „Roja”
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Młodzi medycy na poligonie
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Walka, entuzjazm i nadzieja
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Legion Medyczny na poligonie
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
Co zobaczymy na defiladzie w Święto Wojska Polskiego?
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Szer. Karbownik mistrzynią świata juniorów
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Wieńce dla pomordowanych na warszawskiej Woli
Kolejne przechwycenie rosyjskiego samolotu
W Sejmie o rosyjskim pocisku
PKW Irak zostaje w Jordanii
Kolejny rosyjski samolot przechwycony nad Bałtykiem
Laserowa broń na drony powstaje na WAT
Trudne początki polskich bombowców
Salto mortale komandosa
Kolejna prowokacja nad Bałtykiem
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
18 Stołeczna BOT z własnym sztandarem
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Jelcze z Raciborza
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Skok w przyszłość, powrót do przeszłości
Z prądem i pod prąd
Triumf wojskowych lekkoatletów
„Albatros” dozbrojony
Wojsko przerzuca strażaków do Hiszpanii
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Wsparcie ma znaczenie
Zmiana warty na granicy
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Od arkusza blachy do gotowego Miecznika
Model 44. Batalion przyszłości już na poligonie
Jak obronić się przed dronami?
MON informuje o formowaniu 8 DPAK
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Paliwowy krwiobieg NATO
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Azjatycka szansa
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Rywalizacja o indeks WAT-u
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Warszawa oddała hołd bohaterom powstania
Godzina „W” – sierpniowa rapsodia
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO