moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Polacy zdobywają medale na mistrzostwach Europy

Z trzema medalami wrócili reprezentanci Wojska Polskiego z mistrzostw Starego Kontynentu seniorek w boksie i młodzieżowców w podnoszeniu ciężarów. Szer. rez. Aneta Rygielska i szer. rez. Elżbieta Wójcik w czarnogórskiej Budvie zostały wicemistrzyniami Europy. Natomiast sztangista st. szer. rez. Piotr Kudłaszyk wywalczył w albańskim Durrës brązowy medal.

Na mistrzostwach Europy kobiet w boksie reprezentantki Polski zdobyły trzy srebrne medale. W finałach o złoto walczyły: szer. rez. Aneta Rygielska w kategorii 66 kg, szer. rez. Elżbieta Wójcik w kat. 75 kg i Martyna Jancelewicz w kat. 81 kg. W ocenie arbitrów największe szanse na zdobycie tytułu mistrzowskiego miała Jancelewicz, która jednak przegrała finałową walkę 2:3 z mistrzynią świata Litwinką Gabriele Stonkute. Z kolei Rygielską pokonała w finale 4:1 Niemka Stefanie von Berge, a Wójcik uległa 0:5 Irlandce Aoife O’Rourke.

– Polki poprawiły swoje wyniki z ostatnich mistrzostw Europy w 2019 roku, na których zdobyły dwa srebrne medale i jeden brązowy. Cieszę się, że Aneta Rygielska i Elżbieta Wójcik ponownie zostały wicemistrzyniami Starego Kontynentu – mówi mł. chor. Sławomir Ślusarczyk, były trener-koordynator reprezentacji Wojska Polskiego w boksie.

Szer. rez. Aneta Rygielska z Pomorzanina Toruń w drodze do finału wygrała z trzema rywalkami. Po zwycięstwie 5:0 nad Angielką Hannah Robinson w ćwierćfinale pokonała 5:0 reprezentantkę Walii Rosie Eccles, a w półfinale 3:2 Busenaz Sürmeneli z Turcji, mistrzynię olimpijską z Tokio oraz dwukrotną mistrzynię świata z 2019 i 2022 roku. O sensacyjnym zwycięstwie Polki zadecydowała trzecia runda, którą nasza reprezentantka wygrała 3:2. Natomiast szer. rez. Elżbieta Wójcik z Klubu Bokserskiego Karlino w ćwierćfinale odniosła zwycięstwo 3:2 nad Niemką Iriną Nicolet Schonenberger, a w półfinale pokonała, również 3:2, Ukrainkę Anastazję Czernokolenko.

Natomiast w rozgrywanych w albańskim Durrës młodzieżowych mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów st. szer. rez. Piotr Kudłaszyk wywalczył brązowy medal w kategorii 73 kg. – W momencie gdy Piotr był już pewny zdobycia brązu w dwuboju, postanowił powalczyć o złoto. W podrzucie podjął więc próbę z ciężarem 183 kg na sztandze, o 2 kg więcej od rekordu życiowego oraz rekordu Polski, który do niego należy. Niestety, nie udało mu się i musiał zadowolić się trzecim miejscem – mówi st. chor. sztab. rez. Waldemar Gospodarek, prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Ostatecznie zawodnik LKS Budowlani-Kucera z Nowego Tomyśla, który niebawem wstąpi w szeregi Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego, w dwuboju uzyskał wynik 313 kg. W rwaniu w najlepszej próbie zaliczył 140 kg, a w podrzucie 173 kg. – W czerwcu Piotr zdobył brąz w Tiranie w kategorii seniorów. Kolejny medal młodzieżowców bardzo mnie cieszy. Przed nami najważniejsza próba w tym sezonie, czyli mistrzostwa świata, które na przełomie listopada i grudnia odbędą się w stolicy Kolumbii. W Bogocie czeka sztangistów pierwsza kwalifikacja do igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku – dodaje prezes.

Niestety, pechowo zakończył się start w Durrës dla drugiego z reprezentantów Wojska Polskiego. St. szer. Bartłomiej Adamus nie przystąpił bowiem do rywalizacji na pomoście w kategorii 96 kg z powodu kontuzji. – Bartkowi podczas rozgrzewki z ciężarem 145 kg odnowiła się kontuzja i trenerzy wycofali go z mistrzostw – wyjaśnia prezes PZPC.

SZUS

autor zdjęć: Polski Związek Bokserski

dodaj komentarz

komentarze


WAT wzmacnia „opelotkę”
Szef MON-u: Nie ma decyzji o redukcji sił USA w Polsce
Armia testuje roboty do transportu
Symbol skupiający wiele znaczeń
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Ready for Every Scenario
Od cyberkursu po mundurówkę
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Logistycy pod lupą
Wraki w sonarze
Bieg ku pamięci bohaterów
Początek wielkiej historii
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Czekamy na F-35
Bez zmian w emeryturach
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Trump: dodatkowe 5 tys. żołnierzy do Polski
Biało-czerwona na Monte Cassino
Groźny incydent w Libanie
Ostatni most
Pytania o obecność amerykańskich wojsk w Polsce
Będą rozmowy w sprawie wojsk US Army w Polsce
Silniki do Abramsów pod fachową opieką
F-35 Husarz lada moment w Polsce! Latający multitool
Jak wojsko chroni lotniska?
Wojsko zaprasza rodziny
Wodny chrzest Borsuków
Polsko-estońska współpraca
Śladami „Rudego 102”, czyli jak Żagań stał się planem filmowym?
Nie tylko wojsko na rzecz obronności
Relacje wojskowe Polski i USA – żołnierze, kontrakty, infrastruktura
Adaptacja i realizm
Szkarłatne obroże dla najlepszych czworonogów
Szef MON-u o obecności wojsk USA: reorganizacja, nie redukcja
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Czerwieńsze będą…
Poznaj tajemnice Husarza
Nowe stanowiska i nowe dowództwo
Strzelnice w Świętoszowie na nowo
Nowe centrum badawcze w Jaśle
Huta Częstochowa bliżej wojska
Generał z cienia
Skrzydlaci komandosi
Oddawanie krwi to cichy akt odwagi
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
JW Agat: idziemy po młodych!
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Hornet czyli „polski Shahed”
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Ryś w boksie
Wojsko szuka specjalistów. Sprawdź, czy masz kwalifikacje
Sprawdzian dla zawiszaków
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Terroryści pod Kaliszem, czyli ćwiczenia ratownicze
Ukraina kształtuje przyszłość wojny
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Kilometry pamięci: motocykliści w hołdzie kolegom
NATO i USA o Iranie
Wojskowe drony nad Polską nie są rosyjskie
Syndrom Karbali
Wypadek w PKW UNIFIL
Kosmiczna suwerenność Wojska Polskiego
Desant na Odrze
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO