moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

„Rozpoznanie '22” – współpraca na poligonie

Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspólnie z żołnierzami 3 batalionu radiotechnicznego w Sandomierzu brali udział w ćwiczeniu pod kryptonimem „Rozpoznanie-22” Zajęcia odbyły się na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Nowa Dęba rejon Lipa w dniach 12-16 września.

Podczas ćwiczenia „Rozpoznanie-22” żołnierze 3 batalionu radiotechnicznego w Sandomierzu trenowali przemieszczenie pododdziałów i rozmieszczenie elementów technicznych jednostki w wyznaczonym rejonie poligonu. Zadaniem świętokrzyskich terytorialsów było rozpoznanie i nadzorowanie trasy przemarszu przez saperów i rozwinięcia radiotechników przy wykorzystaniu bezzałogowych statków powietrznych znajdujących się na wyposażeniu 10 ŚBOT. Sprawdzano w ten sposób szczelności ubezpieczenia rozwijającego się ugrupowania 3 brt przez strzelców wyborowych. Trening został przeprowadzony w dniach 12-16 września na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Nowa Dęba rejon Lipa.

W ćwiczeniu wzięły także udział zaproszone instytucje i jednostki wojskowe: Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych, Wojskowa Akademia Techniczna, Jastrzębska Spółką Węglową, 1 Warszawska Brygada Pancerna, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich, Mesko Sp. z o.o., Miranda Sp. z o.o. – Lubawa Grup. Zaproszone instytucje zaprezentowały systemy przeciwlotnicze PPZR GROM i cieszący się w ostatnim czasie wielką popularnością, wynikającą z sukcesu jaki odniosła w konflikcie na Ukrainie, system przeciwlotniczy PPZR PIORUN. Biorący udział w ćwiczeniu przeciwlotnicy mieli sposobność przeprowadzenia treningu w wykrywaniu i przeciwdziałania zagrożeniom ze strony dronów.

Zaprezentowano także przeciwpancerny system PPK Pirat. Dużym zainteresowaniem wśród żołnierzy cieszyła się możliwość zapoznania z najnowszymi rozwiązaniami systemów maskowania, indywidualnego oraz sprzętu, zaprezentowanymi przez Miranda sp. z o.o. wchodzącej w skład Lubawa Group. Dzięki obecności ITWL oraz WAT z JSW ćwiczący mieli możliwość porównać możliwość BSP typu FlyEye z prezentowanymi przez obie instytucje wielowirnikowymi dronami. Szczególnej analizie poddano głowice obserwacyjne bezzałogowców. Ćwiczenie stało się ciekawą platformą do dyskusji nad potrzebami sił zbrojnych a rozwiązaniami oferowanymi przez krajowe instytucje i przemysł.

To już drugie wspólne ćwiczenie w tym roku pomiędzy 10 ŚBOT i 3 brt. Wzajemne współdziałanie zacieśnia współpracę pomiędzy jednostkami, pozwala na zaprezentowania swojego sprzętu i możliwości. Wspólne szkolenia pozwalają na wzajemne poznanie i wypracowania metod współdziałania.

Tekst: Zespół prasowy 10 ŚBOT

red. PZ

autor zdjęć: 10 ŚBOT, DWOT

dodaj komentarz

komentarze


Konflikt na Bliskim Wschodzie przybiera na sile
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Nie pozwala spocząć na laurach
Podium po czterech wyścigach na lodzie
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
PFM bez tajemnic
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Premier: będziemy realizować SAFE mimo weta
Inwestycje w „bardzo ważnym miejscu na mapie Polski”
AWL stawia na rozbudowę
Francuska tarcza dla NATO
Leopard nie stoi w kolejce
Kierunek: przyszłość
Cyberterytorialsi uczą się, jak przetrwać w trudnym terenie
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Klucz do przyszłości
Zakochałam się w slalomie
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Powaga w lekkości
Patrol z Syriusza
Międzynarodowy poligon AWL
Co kryje Bałtyk
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
PKW Irak ewakuowany
OSA wystartowała!
Prezydenckie weto dla SAFE
Więcej pieniędzy dla niezawodowych
Pancerna nauka strzelania
Gala Buzdyganów – transmisja na żywo
Zacięta walka o medale pod siatką
Trójskok Belmy
Polski sukces w Duńskim Marszu
Zielone światło dla potwora
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Wodny test Rosomaków
The Beginning of Great History
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę
Buzdygany 2025 wręczone
Kosmiczny Bałtyk
Rozproszenie, drony i autonomia – logistyka w nowej wojnie
Prezydenckie awanse dla żołnierzy i funkcjonariuszy SKW
Polskie antydrony z Gdyni
Bułgarzy patrzą na Wizjery
Polska będzie zbrojna!
Odnaleźć zaginionych
Piekło „Pługa”
Rekompensaty dla weteranów
Smocze zęby na rosyjskie czołgi
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Nie będzie polskiej misji wojskowej w Zatoce Perskiej
Po pierwsze taktyka i przywództwo
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Polscy żołnierze dobrze zorientowani
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Cel: Podwoić moc
Centrum wsparcia dla AH-64E

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO