moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wizyta delegacji Wojsk Obrony Terytorialnej Sił Zbrojnych Ukrainy w WOT

W dn. 15-17 września br. Wojska Obrony Terytorialnej goszczą przedstawicieli delegacji Wojsk Obrony Terytorialnej Sił Zbrojnych Ukrainy. Celem spotkania jest wymiana doświadczeń i informacji między formacjami.

W dniach 15-17 września 2022 r. w Polsce przebywa delegacja przedstawicieli Wojsk Obrony Terytorialnej Sił Zbrojnych Ukrainy na czele z gen. bryg. Serhii SOBKO – zastępcą Dowódcy, szefem sztabu Wojsk Obrony Terytorialnej Sił Zbrojnych Ukrainy.

Wizyta delegacji rozpoczęła się w czwartek 15 września br. w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej w Zegrzu. Podczas spotkania nastąpiła wymiana doświadczeń i informacji pomiędzy przedstawicielami obu Formacji.

Jak zaznacza gen. bryg. Maciej KLISZ - To nie jest pierwsza wizyta przedstawicieli ukraińskiego OT w WOT, jednak jest to pierwsza wizyta na tak wysokim szczeblu. To wskazuje, że doświadczenia ukraińskie z wojny z Rosją są kluczowym czynnikiem w budowaniu zdolności operacyjnych WOT.

16 września br. przedstawiciele polskich i ukraińskich wojsk obrony terytorialnej gościć będą na konferencji „Niepodległość Informacji” – organizowanej przez Akademickie Centrum Komunikacji Strategicznej w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie. Podczas konferencji delegacja weźmie udział w wystąpieniach i dyskusji dotyczącej doświadczeń z prowadzenia działań informacyjnych podczas konfliktu na Ukrainie oraz roli mediów w czasie konfliktu zbrojnego.

Trzeciego dnia wizyty, delegacja uda się do 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, gdzie podobnie, jak w Dowództwie WOT, nastąpi wymiana doświadczeń i informacji pomiędzy przybyłymi gośćmi a podlaskimi Terytorialsami.

Współpraca i wymiana doświadczeń z Wojskami Obrony Terytorialnej Ukrainy stale się rozwija. Od 2022 r. Ukraina została partnerem w ramach Europejskiej Inicjatywy Współpracy Obrony Terytorialnej – ETC – forum umożlwiającego wymianę doświadczeń, współdzielenie zasobów szkoleniowych, a także wymianę informacji dotyczących zagrożeń. Współpraca i rozwijanie potencjału obronnego to wspólne cele obu formacji na najbliższe miesiące i lata.

red. PZ

autor zdjęć: DWOT

dodaj komentarz

komentarze


Fińska armia luzuje rygory
Praktyki w AMW, czyli morska sztafeta
Kosmiczne bezpieczeństwo
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Borsuki wyszły w pole
Polski sukces w Duńskim Marszu
Terytorialsi strzelali z nowych Grotów
Zostać pilotem Apache’a
PSL: niech NBP przekaże zysk na obronność
Początek wielkiej historii
Chłód Bałtyku
Wojskowe Targi Służby i Pracy wkrótce w całej Polsce
Debata o bezpieczeństwie
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę
„Ślązak” w warsztacie
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Syndrom Karbali
Muzeum na fali
Program „Narew” się rozkręca
Historyczny triumf terytorialsa
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Polsko-szwajcarska współpraca obronna
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Pierwsze K9 w Braniewie
A może studia na WAT?
Testy autonomicznego Black Hawka
Widok z kosmosu
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Akcja młodego terytorialsa
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Rezerwa na nowo
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Wypadek w PKW UNIFIL
Świąteczne dowody wdzięczności i pamięci
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Tu będą się kształcić specjaliści od „niewidocznego pola walki”
Daglezja bez tajemnic
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
NATO coraz silniejsze
Taktyka „stopniowego oślepiania”
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Strzelecki sprawdzian u mińskich żandarmów
Gen. broni Piotr Błazeusz na nowym stanowisku
Psiakrew, harmata!
Czas nadziei, czas pokoju
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Piekło „Pługa”
Ćwiczą, aby bronić granicy
Morski lis na polowaniu
Przyszłość polskich Czarnych Panter
Buty żołnierzy po nowemu
Szef MON-u: polskie Patrioty nie trafią na Bliski Wschód
Lasery dla polskiego wojska
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Nie tylko błękitne berety
Prototyp E-7 dla USAF
Pasja i fart
Ratunek na szczycie
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Wojskowe roboty prosto z Polski
Sztuka spadania

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO