moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Półmaratończycy na medal

Z czterema medalami wrócili reprezentanci Wojska Polskiego z XXXI Mistrzostw Polski w Półmaratonie, które odbyły się w Iławie. Tytuły mistrzowskie wywalczyli: st. kpr. Arkadiusz Gardzielewski i szer. Aleksandra Brzezińska. Ponadto na podium stanęli: na drugim stopniu – st. szer. Monika Jackiewicz – i na trzecim – st. szer. Olga Kalendarova-Ochal.

Dla większości reprezentantów Wojska Polskiego start w mistrzostwach Polski w półmaratonie był jednym ze sprawdzianów przed 58. Wojskowymi Mistrzostwami Świata w Biegach Przełajowych, które za miesiąc odbędą się w portugalskiej miejscowości Beja. – Biegi przełajowe to inna bajka, ale nad Jeziorakiem kandydaci do startu w Portugalii pokazali się z jak najlepszej strony. Wartościowe wyniki uzyskali Arek Gardzielewski i Ola Brzezińska. Po przerwie na start w Iławie wszyscy wrócili na zgrupowanie przygotowujące ich do wojskowych mistrzostw świata – mówi st. chor. Robert Banach, trener-koordynator reprezentacji Wojska Polskiego w maratonie i biegach przełajowych.

St. kpr. Arkadiusz Gardzielewski był głównym kandydatem do zdobycia tytułu mistrzowskiego na trasie w Iławie i pewnie sięgnął po złoto. Do półmetka reprezentantowi Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego i Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk Wrocław dotrzymywał kroku Mateusz Kaczor z Optimy Radom. Biegacze połowę dystansu pokonali w 30 min 52 s. Na mecie Gardzielewski wyprzedził rywala o ponad minutę. Kapral 21 km 97 m przebiegł w 1 godz. 3 min 57 s, a jego rywal z Optimy w 1 godz. 4 min 59 s. Brązowy medal wywalczył Adam Głogowski z Uczniowskiego Klubu Sportowego Ekonomik-Maratończyk Lębork, a 11 s po nim jako czwarty wbiegł na metę szer. Krzysztof Gosiewski z Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz – Stowarzyszenie Lekkoatletyczne. Co ciekawe, Gardzielewski zdobył tytuł mistrzowski w półmaratonie po raz trzeci, a na najwyższym podium stawał regularnie co pięć lat.

REKLAMA

W rywalizacji kobiet po raz pierwszy w karierze złoto w półmaratonie wywalczyła szer. Aleksandra Brzezińska z Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego Toruń i CWZS. Metę przekroczyła po 1 godz. 13 min 56 s biegu. Drugie miejsce zajęła st. szer. Monika Jackiewicz z 12 Dywizji Zmechanizowanej. Podopieczna st. szer. Artura Olejarza uzyskała czas 1 godz. 15 min 34 s. Z kolei brązowy medal wywalczyła st. szer. Olga Kalendarova-Ochal z Prefbetu-Sonarol Łomża i CWZS. Zawodniczka, która po przerwie macierzyńskiej wróciła na biegowe trasy, półmaraton pokonała w 1 godz. 17 min 6 s.

Półmaratończycy po raz pierwszy w historii rywalizowali o medale mistrzostw kraju w Iławie. Mistrzowski bieg odbył się w ramach XII Iławskiego Półmaratonu im. Antoniego Gierszewskiego. Połowa trasy biegła wzdłuż Jezioraka – najdłuższego jeziora w Polsce. Biegacze wystartowali z mostu pomiędzy Małym a Dużym Jeziorakiem, finiszowali zaś w centrum Iławy – przy amfiteatrze i hali widowiskowo-sportowej. Półmaraton ukończyło 375 zawodników.

 

SZUS

autor zdjęć: AKS-KA PHOTO

dodaj komentarz

komentarze


Sportowe zmagania weteranów
 
Żołnierze NSZ dla wolnej Polski
Desant czeka na nowych żołnierzy
Rekordowy limit dla przyszłych oficerów
MSPO. Rodzina dronów pionowego startu
Powrót do korzeni
Przygotowani na kryzys
Raptory lecą do Polski
Dublet pięciobojowych sztafet
Konsekwencje wojny
Znamy najlepsze Wydarzenie Historyczne Roku
Drony w WOT
Premier w Żelaznej Dywizji
Siedem lat LITPOLUKRBRIG
Wyjaśniona sprawa rekompensat dla rezerwistów
Mieć oko na Libię, uważać na Rosję
„Tygrys ’22”, czyli oczy na Ukrainę
Dezinformacja jako współczesne narzędzie walki
Z miłości do Ojczyzny”. Stanisław Rusowicz „Góral”
Raptory już w Polsce
Śladem profesjonalistów
Od Chersonia po Krym
GROM Challenge po raz dziesiąty
„Rekin” grasuje na Bałtyku
MSPO. Poznajcie prawdopodobnego następcę Erawy
Na informacyjnym froncie
Ukraina świętuje, Rosja spowalnia
Pięć medali żołnierzy w zapasach i strzelectwie
Jastrzębie nad Słowacją
16 Dywizja świętuje, kolejna się rodzi
Desant pod Arnhem
Półmaratończycy na medal
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Strategiczne partnerstwo polsko-brytyjskie
Włoscy lotnicy w Malborku
Collective Defense is Priority
Zostań stypendystą MON-u
Ukraińska kontrofensywa
Putin sięga po rezerwy
Manewry 18 Dywizji w Nowej Dębie
16 medali szermierzy na wojskowym czempionacie
Czerwona agresja
Sukces ukraińskiej kontrofensywy
Palili się do zwycięstwa i wygrali
Brunatny najazd
Z Leopardów strzela się celniej
Rakietnicy, czyli pod ostrzałem z rac
System zwalczania BSL
Jakie dodatki dla żołnierzy niezawodowych?
Powstał Komponent Ochrony Pogranicza
Kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną otwarty
Ile Polska straciła podczas II wojny
Alianci z AK
NATO stawia na drony
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polsko-amerykańskie braterstwo broni
Medalowy weekend w Monachium

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO