moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pamięć Świętokrzyskich Terytorialsów

Pierwszego sierpnia będziemy obchodzili 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Świętokrzyscy terytorilasi już dziś udali się do miejsc pamięci by uczcić bohaterskich powstańców. Znicze pamięci zapalili również na „Wykusie”.

W poniedziałek 1 sierpnia o godzinie 17:00 zawyją syreny upamiętniając 78. Rocznicę wybuch Powstania Warszawskiego. Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej już dziś udali się na polane „WYKUS” by uprzątnąć oraz zapalić znicze na mogiłach upamiętniających poległych żołnierzy Armii Krajowej Zgrupowań Partyzanckich „Ponury”. Wyrażając swoją „Żołnierską Pamięć” Świętokrzyscy Terytorialsi odwiedzają mogiły oraz miejsca pamięci związane z Powstaniem Warszawskim również w Sandomierzu, Ostrowcu Św., Starachowicach i Skarżysku – Kamiennej.

„ Nasze CREDO przekuwamy w czyn. Porządkujemy mogiły żołnierzy Armii Krajowej, dbamy o miejsca upamiętniające Powstanie Warszawskie. To jest nasza tożsamość i dziedzictwo” - dodaje ppor. Daniel Woś.

Wojska Obrony Terytorialnej kontynuują współcześnie misję Armii Krajowej. Te dwie formacje dzieli czas, ale łączy troska o dobro Ojczyzny. Dziedziczenie tradycji AK przez WOT wynika wprost z bliskości formy działania obydwu formacji, jak również potrzeby budowy etosu WOT na wartościach, z którymi identyfikują się żołnierze.

Tekst: ppor. Daniel Woś/10 ŚBOT

red. PZ

autor zdjęć: 10 ŚBOT

dodaj komentarz

komentarze


Bezpłatna komunikacja miejska w stolicy dla weteranów
Żandarmi wojskowi świętowali w Lublinie
Szef MON-u: Gloryfikacja UPA nie do przyjęcia
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Czerwieńsze będą…
Brak porozumienia ws. MiG-ów za technologie dronowe
Wyjątkowy przelot polskich F-35
Śmierć w sercu Azji
Nowy Grot zatwierdzony
Wojskowy ratunek dla cywilnego szpitala
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Fińska misja Jastrzębi i Bielików
Gen. Chmielewski objął dowodzenie cyberwojskami
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Od eksperymentu do elity NATO
Biało-czerwona na Monte Cassino
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Strzeleckie pożegnanie z Goździkami
Krok w stronę pokoju
Saperzy rozglądają się za systemami bezzałogowymi
Powitanie F-35 z Polską
Szef MON-u o wzmożonych działaniach dezinformacyjnych
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Bez zmian w emeryturach
Podróż w ciemność
Polsko-tureckie rozmowy o przemyśle zbrojeniowym
Koszykarskie widowisko
Polski wkład w operację „Overlord”
Zmienił się dowódca, misja DORSZ pozostaje ta sama
Pierwszy raz! Polskie Apache’e otwierają ogień
Wielka gra na ukraińskim froncie
Litwini z polskimi Gromami
Sojusz kontra drony
Drugi dom efów
Marsz prawdę ci powie
Kraków zaprosił weteranów
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Co dalej z orderem Zełenskiego?
Najzdrowsi z najtwardszych
MON o priorytetach rozbudowy Wojska Polskiego
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
ASzWoj – uczelnia wielu pokoleń
Pierwsze ćwiczenia Husarzy jeszcze w tym roku
Łączą nas wspólne cele
Uniforms Are Worn by Real People
Szósta wygrana żołnierzy w meczu z gwiazdami Gortata
Ruszyły największe targi obronne
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Generał z cienia
Równanie z „Iksem”
SGWP: jest plan zakupu kolejnych F-35
Jak hartują się przyszli specjalsi OSŻW
NATO wzmacnia wschodnią flankę
Groźny incydent w Libanie
Wsparcie ma znaczenie
Jego ofiara – nasza pamięć

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO