moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Mi-14PŁ/R z Darłowa ewakuował pasażera wycieczkowca

Wczoraj (19.07.) o godzinie 16.20 załoga dyżurna SAR z 44 Bazy Lotnictwa Morskiego w Darłowie postawiona została w stan gotowości alarmem ratowniczym: "ewakuacja medyczna”.

Z przekazanych załodze informacji wynikało, że na wycieczkowcu Mein Schiff, znajdującym się ok. 50 mil morskich na północ od Jarosławca, jeden z pasażerów potrzebuje natychmiastowej pomocy medycznej. Załoga śmigłowca poszukiwawczo-ratowniczego Mi-14PŁ/R wystartowała w kierunku pozycji statku o godz. 16.35. Dwadzieścia minut później śmigłowiec wszedł w rejon akcji, a na pokład statku zszedł ratownik, który przygotował poszkodowanego do transportu lotniczego. O godzinie 17.43 poszkodowany, wraz z asystującym mu lekarzem pokładowym wycieczkowca podjęty został na pokład śmigłowca, a załoga podjęła decyzję o jego przetransportowaniu bezpośrednio do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Mi-14PŁ/R wylądował na lądowisku Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie o godzinie 18.20 i poszkodowany został natychmiast przekazany służbom medycznym. Niestety, nagłe załamanie pogody uniemożliwiło załodze natychmiastowy powrót na lotnisko startu. Śmigłowiec wystartował z lądowiska po 60 minutach i powrócił na lotnisko macierzyste, w Darłowie o godzinie 19.30

Była to 726. akcja poszukiwawczo-ratownicza w historii BLMW i 10. przeprowadzona w tym roku. W tym czasie udzielono pomocy 381 osobom. Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej jest jedyną w Polsce formacją lotniczą utrzymująca ciągłą gotowość do prowadzenia działań ratowniczych z powietrza nad obszarami morskimi. Całodobowy dyżur SAR/ASAR, w ramach polskiej strefy odpowiedzialności "Konwencji o poszukiwaniu i ratownictwie morskim" oraz „Konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym”, pełniony jest przez załogi śmigłowców W-3WARM w 43. Bazie Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach oraz śmigłowców Mi-14PŁ/R lub W-3WARM w 44. Bazie Lotnictwa Morskiego w Darłowie. Przez cały czas, system ratownictwa wspiera załoga samolotu patrolowego M28B 1R Bryza, pełniąca całodobowy dyżur na lotnisku w Siemirowicach koło Lęborka.

red. PZ

autor zdjęć: BLMW

dodaj komentarz

komentarze


Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Adaptacja i realizm
Granatnik M72 EC MK1 bez tajemnic
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
WOT będzie szkolić pracowników Orlenu
Kurs „Piorun” – prawdziwy sprawdzian morale
Powrót WAM-u
Bieg ku pamięci bohaterów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zbrodnia i kłamstwo
Leopard, czyli zwycięstwo na ostatniej prostej
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Przygotowania do lotu do Polski
Kluczowe 30 dni
Gotowi na każdy scenariusz
Srebro dla AWL-u w grach wojennych
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
WAM coraz bliżej Łodzi
Rzeźnik w rękach GROM-u
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Silniki do Abramsów będą serwisowane w Dęblinie
Ostrosz zamiast Mureny
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
SAFE staje się faktem!
Syndrom Karbali
Psy na… materiały wybuchowe
Ostatni most
Kosmiczne oko armii
Groźny incydent w Libanie
Natarcie w deszczu
Wielkie strzelanie na „Baltic Shield”
NATO i USA o Iranie
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Wypadek w PKW UNIFIL
Bursztynowy wstrząs
Polsko-słowackie granaty dla NATO
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
PKP Cargo przewiezie ciężki sprzęt wojskowy
Jest nowy szef BBN
Uczczono ofiary zamachu majowego
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Strykery w akcji
Więcej strzelnic w powiecie
Nitro-Chem będzie montował Hydry
Od cyberkursu po mundurówkę
Terytorialsi wspierają służby w powiecie biłgorajskim
Bez zmian w emeryturach
Terytorialsi zapraszają
Zbrodnia bez kary
WOT z Kraśnika i Zamościa walczy z żywiołem
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Nauki i nauczki z Afganistanu
Desant na Bornholm
Podsekretarz stanu USA na granicy polsko-białoruskiej
Wyścig Stalina
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Sprzęt wojskowy i technologia na PGE Narodowym
Początek wielkiej historii
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Generał Chmielewski na czele cyberwojska
Nowe łodzie wojsk specjalnych

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO