moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Przekazanie dowodzenia w Komendzie Portu Wojennego Świnoujście

W świnoujskim Porcie Wojennym odbyła się uroczystość przekazania obowiązków na stanowisku służbowym Komendanta Portu Wojennego Świnoujście. Dowodzenie objął dotychczasowy zastępca komendanta – szef sztabu kmdr por. Albin Sołtykiewicz. Ustępujący ze stanowiska kmdr Marek Bartkowski po niemal 40 latach służby wojskowej żegna się z mundurem i odchodzi na zasłużoną emeryturę.

W ceremonii przekazania obowiązków Komendanta Portu Wojennego udział wzięli m.in. Przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej poseł na Sejm RP Michał Jach, szef Zarządu Morskiego - Zastępca Inspektora Marynarki Wojennej kontradmirał Krzysztof Zdonek, dowódca 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kmdr Włodzimierz Kułagin, dyrektor Agencji Mienia Wojskowego Monika Kieliszak, dowódcy jednostek wojskowych Marynarki Wojennej i byli dowódcy flotylli. Obecni byli szefowie służb mundurowych, instytucji i organizacji funkcjonujących w województwie zachodniopomorskim, przedstawiciele szkolnictwa wojskowego, a także władze Świnoujścia.

W trakcie uroczystości komandor Marek Bartkowski podziękował swoim współpracownikom za zaangażowanie i podkreślił, że dowodzenie Komendą Portu Wojennego było dla niego nie tylko obowiązkiem, ale zaszczytem i przyjemnością. – Nie ukrywam, że okres dowodzenia Komendą Portu Wojennego pozostanie w mojej pamięci jako najważniejszy etap mojego żołnierskiego życia – powiedział komandor Marek Bartkowski.

REKLAMA

Wyrażam przekonanie, że Pana przymioty osobiste: wysoka kultura, doświadczenie i kwalifikacje zawodowe zostaną jeszcze niejednokrotnie spożytkowane dla społeczeństwa. Mam nadzieję, że więzy łączące Pana z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża pozostaną bliskie i trwałe – tymi słowami zakończył kmdr Włodzimierz Kułagin, dziękując jednocześnie za to co uczynił dla świnoujskiej Flotylli kmdr Marek Bartkowski przez cały okres swojej marynarskiej służby.

***
Marek Bartkowski urodził się 5 czerwca 1962 roku w Lidzbarku. W 1982 roku, po ukończeniu technikum zawodowego, rozpoczął studia w Wyższej Szkole Oficerskiej Służb Kwatermistrzowskich w Poznaniu. W 1986 roku został mianowany na pierwszy stopień oficerski – podporucznika oraz skierowany do służby w świnoujskiej Komendzie Portu Wojennego. Zajmował w niej wiele stanowisk służbowych od szefa służby, poprzez szefa służb kwatermistrzowskich, szefa logistyki, zastępcy komendanta - szefa sztabu, aż do Komendanta Portu Wojennego Świnoujście, którym był od blisko 7 lat. Kmdr Marek Bartkowski stale podnosił swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w wielu kursach i szkoleniach. W 1988 roku ukończył studia w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu uzyskując tytuł zawodowy magistra ekonomii, a w roku 1996 ukończył studia podyplomowe w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. W 1997 roku odbył staż w niemieckiej Bazie Morskiej Warnemünde. W 2003 roku ukończył studia podyplomowe w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Komandor Marek Bartkowski, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy w służbie Państwa, odznaczony został Srebrnym Krzyżem Zasługi, Pałaszem Honorowym Marynarki Wojennej, Złotym Medalem Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny, Złotym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju, Odznaką Honorową Marynarki Wojennej oraz w 2018 roku Odznaką Tytułu Honorowego Zasłużony Żołnierz II stopnia.

Tekst: 8.FOW

red. PZ

autor zdjęć: 8 FOW

dodaj komentarz

komentarze


Więcej pieniędzy i nowe dodatki dla żołnierzy
 
Szpital w Legionowie czeka na pierwszych pacjentów
Legionowski szpital niemal gotowy
Spotkanie Rady NATO–Rosja
Rekordowy ćwierćmaraton w Słupsku
PKW Rumunia po raz dziesiąty
Survival w Kosowie
Walczą o tytuł Mistrza EkstraKlasy Wojskowej
Jak Perun z Piratem
Amerykanie nie odpuszczą wschodniej flanki
Nowa Rada przy prezydencie
Misja nie tylko wojskowa
W Brukseli o przyszłości NATO
Zielony, żółty czy czerwony?
Nominacje dla ośmiu oficerów
Walka, która poruszyła Europę
W BBN o sytuacji na granicy
Świadczenie motywacyjne dla żołnierzy
Jedyne takie laboratorium w Polsce
Mija 14 lat od katastrofy C-295M
Na granicy (na razie) spokojniej
Jakie zmiany dla podchorążych?
Bez AK, ale nadal w walce
Rodzeństwo na medal
Wyzwoliciele bez wyzwolenia
Keeping Guard on Integrity
Czternaścioro żołnierzy w składzie na igrzyska w Pekinie
Saperzy rozminowują Kłaj
Dziesięcioro żołnierzy w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Szer. Radosław Kawęcki mistrzem świata!
Na wolność przez dwa mury
Sojusznicy solidarni wobec Ukrainy
Strzały na granicy
Zwiad w górach? Ruszamy zimą
Polska członkiem Eurokorpusu
Biden o kryzysie we wschodniej Europie
Szer. Karolina Bosiek mistrzynią Europy
Wandea – heroizm i ludobójstwo
(Nie)ludzka broń Łukaszenki
Socjalne wsparcie dla żołnierzy służących na granicy
Oczy na wschodnią flankę
Nowe garaże dla Leopardów
Komandosi w rumuńskiej Transylwanii
USA ostrzej o sytuacji wokół Ukrainy
Wiedza, która ratuje życie
Polska szóstym członkiem Eurokorpusu
Nowe możliwości bydgoskich WZL
Laboratoria specjalnego przeznaczenia
Gotowi na arktyczne zimno
Sojuszniczy ogień w Orzyszu
Polacy zakończyli dowodzenie Tarczą Przeciwminową
Pierwszy krok do zawodowców
Zima, skały i kawalerzyści
Prezydent Duda rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO
Spędź ferie z WOT
Konkurs pamięci o Katyniu
Przygotowania do produkcji wież ZSSW-30
Nauka kruszenia lodu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO