moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Przekazanie dowodzenia w Komendzie Portu Wojennego Świnoujście

W świnoujskim Porcie Wojennym odbyła się uroczystość przekazania obowiązków na stanowisku służbowym Komendanta Portu Wojennego Świnoujście. Dowodzenie objął dotychczasowy zastępca komendanta – szef sztabu kmdr por. Albin Sołtykiewicz. Ustępujący ze stanowiska kmdr Marek Bartkowski po niemal 40 latach służby wojskowej żegna się z mundurem i odchodzi na zasłużoną emeryturę.

W ceremonii przekazania obowiązków Komendanta Portu Wojennego udział wzięli m.in. Przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej poseł na Sejm RP Michał Jach, szef Zarządu Morskiego - Zastępca Inspektora Marynarki Wojennej kontradmirał Krzysztof Zdonek, dowódca 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kmdr Włodzimierz Kułagin, dyrektor Agencji Mienia Wojskowego Monika Kieliszak, dowódcy jednostek wojskowych Marynarki Wojennej i byli dowódcy flotylli. Obecni byli szefowie służb mundurowych, instytucji i organizacji funkcjonujących w województwie zachodniopomorskim, przedstawiciele szkolnictwa wojskowego, a także władze Świnoujścia.

W trakcie uroczystości komandor Marek Bartkowski podziękował swoim współpracownikom za zaangażowanie i podkreślił, że dowodzenie Komendą Portu Wojennego było dla niego nie tylko obowiązkiem, ale zaszczytem i przyjemnością. – Nie ukrywam, że okres dowodzenia Komendą Portu Wojennego pozostanie w mojej pamięci jako najważniejszy etap mojego żołnierskiego życia – powiedział komandor Marek Bartkowski.

Wyrażam przekonanie, że Pana przymioty osobiste: wysoka kultura, doświadczenie i kwalifikacje zawodowe zostaną jeszcze niejednokrotnie spożytkowane dla społeczeństwa. Mam nadzieję, że więzy łączące Pana z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża pozostaną bliskie i trwałe – tymi słowami zakończył kmdr Włodzimierz Kułagin, dziękując jednocześnie za to co uczynił dla świnoujskiej Flotylli kmdr Marek Bartkowski przez cały okres swojej marynarskiej służby.

***
Marek Bartkowski urodził się 5 czerwca 1962 roku w Lidzbarku. W 1982 roku, po ukończeniu technikum zawodowego, rozpoczął studia w Wyższej Szkole Oficerskiej Służb Kwatermistrzowskich w Poznaniu. W 1986 roku został mianowany na pierwszy stopień oficerski – podporucznika oraz skierowany do służby w świnoujskiej Komendzie Portu Wojennego. Zajmował w niej wiele stanowisk służbowych od szefa służby, poprzez szefa służb kwatermistrzowskich, szefa logistyki, zastępcy komendanta - szefa sztabu, aż do Komendanta Portu Wojennego Świnoujście, którym był od blisko 7 lat. Kmdr Marek Bartkowski stale podnosił swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w wielu kursach i szkoleniach. W 1988 roku ukończył studia w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu uzyskując tytuł zawodowy magistra ekonomii, a w roku 1996 ukończył studia podyplomowe w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. W 1997 roku odbył staż w niemieckiej Bazie Morskiej Warnemünde. W 2003 roku ukończył studia podyplomowe w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Komandor Marek Bartkowski, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy w służbie Państwa, odznaczony został Srebrnym Krzyżem Zasługi, Pałaszem Honorowym Marynarki Wojennej, Złotym Medalem Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny, Złotym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju, Odznaką Honorową Marynarki Wojennej oraz w 2018 roku Odznaką Tytułu Honorowego Zasłużony Żołnierz II stopnia.

Tekst: 8.FOW

red. PZ

autor zdjęć: 8 FOW

dodaj komentarz

komentarze


W centrum uwagi
Mistrzostwa klas mundurowych bez taryfy ulgowej
Minister obrony RFN w Polsce
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Szef MON-u o wzmożonych działaniach dezinformacyjnych
Sojusz kontra drony
F-35 Changes Everything
Mechanicy poznawali tajniki naprawy K2
Brak porozumienia ws. MiG-ów za technologie dronowe
Ruszyły największe targi obronne
Koszykarskie widowisko
Umowa na pociski do Patriotów
„Strzała weterana” spaja środowisko
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Bursztynowa Dywizjo, ognia!
Zełenski traci Order Orła Białego?
Generał z cienia
Równanie z „Iksem”
Wsparcie ma znaczenie
Stała baza wojsk USA w Polsce
Podchorążowie w dżungli
Innowacje dla bezpieczeństwa
AMW oferuje mieszkania
Zbrodnicza farsa
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Sportowe jubileusze
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Polsko-tureckie rozmowy o przemyśle zbrojeniowym
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Najzdrowsi z najtwardszych
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
DOL(a) pilota
Gen. Chmielewski objął dowodzenie cyberwojskami
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Lotnicze święto w Lesznie
Polski wkład w operację „Overlord”
Kraków zaprosił weteranów
Szósta wygrana żołnierzy w meczu z gwiazdami Gortata
Saperzy rozglądają się za systemami bezzałogowymi
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Wielka gra na ukraińskim froncie
Bezpłatna komunikacja miejska w stolicy dla weteranów
Mundur, medale i duma
Święto DGRSZ
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
NATO wzmacnia wschodnią flankę
Śmierć w sercu Azji
Uniforms Are Worn by Real People
Łączą nas wspólne cele
Jego ofiara – nasza pamięć
Polska szykuje się do produkcji Panter
Obronność, odporność i jeszcze raz pieniądze
Prezydent z wizytą w Orzyszu
Koło zamachowe gospodarki
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Trening działań połączonych
Ważne decyzje w Brukseli
Na granicy stratosfery
Podróż w ciemność
Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi – jest zgoda prezydenta
Bezzałogowce zdobyły Paryż
Czerwieńsze będą…
Co Polska oferuje na Eurosatorach
Transakcja „MiG-i za technologie” w zawieszeniu
Apetyt Smoka rośnie
Premier powołał nową wiceminister obrony
Bez zmian w emeryturach
Krok w stronę pokoju
Na straży nieba

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO