moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Szer. Karolina Bosiek mistrzynią Europy

Trzy tygodnie temu panczenistka Karolina Bosiek podpisała kontrakt z armią i już jako reprezentantka Wojska Polskiego wywalczyła tytuł mistrzyni Europy w sprincie drużynowym. Po złoto pobiegła wraz z Kają Ziomek i Andżeliką Wójcik. Zawodniczki zdobyły pierwszy w historii polskiego łyżwiarstwa szybkiego złoty medal mistrzostw Europy.

Łyżwiarze szybcy o medale mistrzostw Starego Kontynentu rywalizowali w Holandii, na torze w Heerenveen. Reprezentanci Polski wywalczyli trzy medale: dwa złote i brązowy. W klasyfikacji medalowej mistrzostw Biało-Czerwoni uplasowali się na drugiej pozycji – tuż za gospodarzami czempionatu, a przed Belgami. Poza drużyną sprinterek na podium stanęli: Piotr Michalski (zdobył złoto w biegu na 500 m) oraz drużyna sprinterów w składzie: Michalski, Damian Żurek i Marek Kania.

Drużyna sprinterek, która jako pierwsza stanęła na podium w Heerenveen, zdobyła pierwszy w historii polskiego łyżwiarstwa szybkiego złoty medal mistrzostw Europy. Polki triumfowały z czasem 1 min 27,265 s. Srebro zdobyły Białorusinki (1 min 31,183 s), a brąz Norweżki (1 min 31,438 s). Warto zaznaczyć, że reprezentantki Polski w ostatniej chwili musiały zmienić skład. Ponieważ testy wykazały, że Natalia Jabrzyk jest zakażona koronawirusem, na kwarantannę została odesłana także Natalia Czerwonka, która miała pobiec w drużynie sprinterek. Zamiast niej wystartowała Karolina Bosiek. Ziomek i Wójcik idealnie poprowadziły koleżankę, która na ostatnim okrążeniu utrzymała wysokie tempo i zapewniła drużynie złoto.

REKLAMA

– Bardzo się cieszę z udanego debiutu Karoliny w barwach Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. Jest mocnym punktem polskiej reprezentacji i mam nadzieję, że szczyt jej formy przyjdzie za miesiąc na igrzyska olimpijskie w Pekinie – mówi płk Tomasz Bartkowiak, szef CWZS. Oficer przyznał, że szer. Karolina Bosiek nieprzypadkowo trafiła do kierowanej przez niego jednostki. – Na poprzednich zimowych igrzyskach w Pjongczang w 2018 roku była najmłodszą polską olimpijką. Ma niespełna 22 lata i jest ambitną zawodniczką z dużymi perspektywami. Właśnie młodych i ambitnych sportowców, którzy w ciągu 4–6 lat mogą osiągnąć najlepsze wyniki, zamierzamy otoczyć naszą opieką – dodaje szef CWZS.

Szer. Karolina Bosiek na torze w Heerenveen zajęła również szóste miejsce w biegu drużynowym (biegła z Kają Ziomek i Magdaleną Czyszczoń), siódme w biegu na 1000 m i ósme w biegu ze startu wspólnego. Po tym ostatnim powiedziała, że uważa go za dobry: „Pomimo tych dwóch wcześniejszych biegów czułam się świetnie, choć może na dwie rundy do końca troszkę zabrakło mi przede wszystkim pewności, że mogę się utrzymać w czołówce i trochę straciłam. Nad tym jednak pracuję i mam nadzieję, że szczęście dopisze mi w odpowiednim momencie”.

Panczenistka z CWZS na co dzień trenuje w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Jest zawodniczką miejscowego Klubu Sportowego Pilica. Poza zdobytym właśnie tytułem mistrzyni Europy w swojej kolekcji ma pięć medali mistrzostw świata juniorów: dwa srebrne (w biegu masowym i biegu na 1500 m) oraz trzy brązowe (dwa w sprincie drużynowym i jeden w biegu na 1000 m).

SZUS

autor zdjęć: Rafał Oleksiewicz/PZŁS

dodaj komentarz

komentarze


Armata nowej generacji dla Kormoranów
 
Uratować rannego!
WOT zacieśnia współpracę z Pocztą Polską
1 Kadrowa idzie w bój
Proces krakowski na polityczne zamówienie
Kolejni ochotnicy dobrowolnej służby
Kolektywna obrona to priorytet
Przełomowy szczyt
Ćwiczenia śmigłowców z Inowrocławia
Raptory lecą do Polski
Jak zostać żołnierzem zawodowym
Szkolenie na klifie
Rozkaz ludobójstwa
Prymuska logistyki
Wymiana ciosów w Ukrainie
Operacja „Śluza”
„Biorą inni, bierzmy i my”
Wizyta w PKW Łotwa
Sukcesy żołnierzy w kajakarstwie, strzelectwie i biegach
Powrót do korzeni
Polskie „tak” dla nowych członków NATO
Pancerniacy rozpoczynają szkolenie
Zwiad ze spadochronem
Wojsko pomoże w ratowaniu Odry
Czy po szczycie NATO Polska jest bezpieczniejsza?
O pomocy dla Ukrainy
„Z miłości do Ojczyzny”. Zbigniew Rylski „Brzoza”
Trzecia zmiana jedzie do Turcji
Włoscy lotnicy w Malborku
„Z miłości do Ojczyzny”. Jerzy Substyk „Jurny”
O jeden most za daleko?
Kontraktowi mogą wycofać rezygnację
Polskie szpadzistki trzecie na świecie
Nowy dowódca 18 Dywizji
Przemysł idzie w OPL
AFN uderzył w Kołobrzegu
Fighting Eagle nie tylko do szkolenia
Ppłk Sławomir Kędzierski: najważniejszy jest sukces drużyny
Akademia Abrams ruszyła!
Natowskie ćwiczenia 400 mil od Odessy
Zapraszamy na wirtualny spacer na Monte Cassino
Wyjście z cienia
Raptory już w Polsce
Awanse generalskie na Święto Wojska Polskiego
NATO zmienia priorytety
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rosyjskie rakiety spadły na Odessę
CASA na pomoc rannym w wypadku
Kask weterana może być twój!
Gwiazdy Diamentowej Ligi w Chorzowie
Terytorialsi w obronie stolicy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Z miłości do Ojczyzny”. Stanisław Lipiński „Kadet”
Pokaz możliwości FA-50
Pożegnanie z Iskrą
Wojskowy prawnik pomoże żołnierzom
Śladem profesjonalistów
Desant do Jeziora Żywieckiego
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ostatni rozdział generała
Rada Bezpieczeństwa Narodowego po szczycie NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO