moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Rekordowy rok CSWOT

Miniony rok był dla Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej rekordowy. W ramach zorganizowanych 92 edycji kursów Centrum przeszkoliło ponad 1600 żołnierzy WOT, co w stosunku do 2020 roku pozwoliło na ponad dwukrotne zwiększenie możliwości szkoleniowych CSWOT.

„Rok 2021 był dla naszego Centrum czasem bardzo dynamicznego rozwoju. Względem poprzednich lat utworzyliśmy ponad dziesięć nowych kursów chociażby z zakresu przygotowania żołnierzy do działań przygranicznych czy też hipotermii. Wyjątkowym momentem minionego roku było wręczenie Centrum sztandaru, który jest najwyższym aktem zaufania społeczeństwa Kujaw i Pomorza oraz jednym z przejawów kultywowania tradycji Oręża Polskiego.” - powiedział płk Edward CHYŁA Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu.

O dynamicznym rozwoju Centrum Szkolenia WOT najlepiej świadczą liczby. W 2019 roku zorganizowano tutaj cztery kursy, w których przeszkolono 80 osób. W 2020 roku, pomimo pandemii było to już 36 edycji kursów, prowadzonych z wykorzystaniem różnych metod nauczania, w których udział wzięło blisko 700 żołnierzy. Natomiast w 2021 roku Centrum zorganizowało 92 edycje kursów, w których przeszkolono ponad 1600 osób.

„W CSWOT staramy się nie patrzeć za siebie i dalej analizujemy potrzeby szkoleniowe Wojsk Obrony Terytorialnej, aby na bieżąco rozwijać dotychczasowe kursy i szkolenia, a także przygotowywać nowe. W naszych planach na nowy rok jest przygotowanie między innymi kursów operatorów bezzałogowych statków powietrznych FlyEye czy też rozwinięcie szkolenia przygotowującego żołnierzy do działania z innymi służbami mundurowymi w ochronie granicy.” - powiedział płk Edward CHYŁA Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu.

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego, ps. „Trzaska” w Toruniu realizuje swoje zadania już od 2018 roku. Jest to jednostka dynamicznie rozwijająca się z wysokim stanem ukompletowania kadry szkoleniowej. Zajmuje się przygotowaniem żołnierzy, zarówno Terytorialnej Służby Wojskowej, jak i żołnierzy zawodowych, do funkcji dowódczych oraz instruktorsko-specjalistycznych w strukturach Brygad Obrony Terytorialnej.

Tekst: ppor. Krzysztof Wójcik/Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej

red. PZ

autor zdjęć: Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej

dodaj komentarz

komentarze


W NATO o inwestycjach w obronność
Outside the Box
Przez uchylone okno
Rubio: należymy do siebie
Szef MON-u o wzmacnianiu NATO
Oko na Bałtyk
Miliardy euro na polskie bezpieczeństwo
W Pałacu o SAFE i… bezpieczeństwie
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Kierunek Rumunia
Czekamy na pierwsze podium wojskowych
Multimedaliści górą
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
SAFE: szansa i wyzwanie dla zbrojeniówki
Polak szefem jednego z dowództw NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ojciec chrzestny bojowego wozu piechoty Borsuk
Rosyjskie inwestycje wojskowe na kierunku północnym
Czarne Pantery odsłaniają swoje tajemnice
Bezzałogowa rewolucja u brzeskich saperów
Bądź gotowy dzięki nowej aplikacji
Ekstremalne zimowe nurkowanie
Partnerstwo dla artylerii
Żołnierz z zarzutami gwałtu. Jest reakcja resortu
Gorąco wśród lodu
SAFE – zasady wykorzystania unijnych środków
To nie mogło się udać, ale…
Szef SKW odpowiada na rosyjskie oskarżenia
Łyżwiarz przebił się z czwartej pozycji na pierwszą
Premier wojenny
Bez medalu na torze łyżwiarskim w Mediolanie
Engineer Kościuszko Saves America
Vespa, czyli jak wykorzystać drony na polu walki
Finał B żołnierza w short tracku
Szansa dla systemu bezpieczeństwa
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Zielone światło dla konwoju
Misja zdrowie trwa
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Invictus, czyli niezwyciężony
Minister obrony: wojsko może na nas liczyć
Buzdygan Internautów – głosowanie
POLSARIS, czyli oczy wojska
Wracają szkoły podchorążych rezerwy!
Taniec na „Orle”
Arktyka pod lupą NATO
Fenomen podziemnej armii
Ostatnia minuta Kutschery
Bojowy duch i serce na dłoni
HIMARS-y w Rumunii
Tusk: Ukraina nie może pozostać sama
Chciałem być na pierwszej linii
Together on the Front Line and Beyond
Kolejne nominacje w wojsku
Ułamki sekundy dzieliły żołnierza od medalu
Czarna Pantera i Twardy w Braniewie
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
Medal Honoru dla Ollisa
Rośnie pancerna pięść Sił Zbrojnych RP
PGZ szykuje Baobaba na eksport
„Wicher” rośnie w oczach

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO