moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Jednostka Wojskowa Komandosów ma nowego dowódcę

10 stycznia na placu apelowym odbyło się uroczyste objęcie obowiązków dowódcy Jednostki Wojskowej Komandosów. Decyzją Ministra Obrony Narodowej ppłk Wojciech Danisiewicz został wyznaczony na stanowisko dowódcy Jednostki Wojskowej Komandosów i z dniem objęcia obowiązków na nowym stanowisku służbowym został mianowany na stopień pułkownika.

W uroczystości uczestniczył dowódca Komponentu Wojsk Specjalnych gen. dyw. dr inż. Sławomir Drumowicz. Przełożony w swoim przemówieniu podkreślił dotychczasowe osiągnięcia służbowe nowego Dowódcy, podziękował za dotychczasową służbę i życzył wytrwałości w realizacji stawianych przed jednostką zadań i podejmowania trafnych decyzji.

Pułkownik Danisiewicz w swoim przemówieniu podkreślił, że to ogromny zaszczyt objąć dowodzenie najstarszą jednostką wojsk specjalnych, która uważana jest za elitę nie tylko w kraju, lecz także za granicą. – Wiem, że czeka nas wiele wyzwań, ale wiem też, że wszystkim sprostacie z wielkim zaangażowaniem. Wiem to, bo Was bardzo dobrze znam – zaznaczył zwracając się do żołnierzy i pracowników jednostki.

Po uroczystości dowódca Komponentu Wojsk Specjalnych gen. dyw. dr inż. Sławomir Drumowicz oraz dowódca JWK płk Wojciech Danisiewicz złożyli kwiaty pod pomnikiem „Ku czci pamięci żołnierzy formacji specjalnych”.

Pułkownik Wojciech Danisiewicz przez całą służbę wojskową związany jest z lubliniecką jednostką. Zajmował tu różne stanowiska, m. in. dowódcy grupy, plutonu, kompanii oraz zespołu bojowego. Trzykrotnie brał udział w misjach: dwa razy w Iraku i raz w Afganistanie. Przez siedem lat był szefem szkolenia JWK, a od 2017 roku zastępcą dowódcy. Od dnia 14 maja 2021 oficer czasowo pełnił obowiązki dowódcy w Lublińcu - tego dnia z rąk płk Michała Strzeleckiego odebrał Sztandar JWK.

Nowemu Dowódcy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w służbie !!!

Źródło: JWK

red. PZ

autor zdjęć: JWK

dodaj komentarz

komentarze


Żołnierze PKW Irak są bezpieczni
 
BWP-1 – historia na dekady
Żołnierze WOT-u szkolili się w Słowenii
W drodze do amunicyjnego bezpieczeństwa
„Niegościnni” marynarze na obiektach sportowych w Ustce
Więcej niż ćwiczenia
Broń przeciwko wrogim satelitom
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
Pancerny drapieżnik, czyli Leopard 2A5
Armia pomoże służbom na zachodniej granicy
Terytorialsi zawitają do Płocka
PT-91, czyli trzy dekady twardej służby
Pucharowe zmagania Polaków
Dwa tygodnie „rozgryzania” Homara-K
Warsztaty dają siłę
Cel: zbudować odporność państwa
USA przyłączyły się do ataku Izraela na Iran
Ostatnia niedziela…
Pieta Michniowska
W tydzień poznali smak żołnierskiego fachu
Pierwszy polski lot Apache’a
Prezydent Trump spotkał się z szefem NATO
Umacnianie ściany wschodniej
Nabór do „Wakacji z wojskiem” 2025 trwa
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Kajakami po medale
Pół tysiąca terytorialsów strzeże zachodniej granicy
Niebezpieczne incydenty na polsko-białoruskiej granicy
12 tys. żołnierzy gotowych do działania
Jak Orlęta stają się Orłami?
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Tłumy na zawodach w Krakowie
Rekompensaty na ostatniej prostej
PGZ buduje suwerenność amunicyjną
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Ewakuacja Polaków z Izraela
Odznaczenia za misję
K9 i FlyEye na poligonie w Ustce
Sejm zakończył prace nad nowelizacją ustawy o obronie ojczyzny. Teraz czas na Senat
Niemal 500 absolwentów AWL-u już oficjalnie oficerami WP
Wyższe stawki dla niezawodowych
MSWiA: Zachodnia granica jest bezpieczna
Podejrzane manewry na Bałtyku
Lotnicy uratowali Wielką Brytanię
Czarne Pantery, ognia!
Demony wojny nie patrzą na płeć
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych arenach
Posłowie za wypowiedzeniem konwencji ottawskiej
Polacy i Holendrzy razem dla obronności
Planowano zamach na Zełenskiego
Nawrocki przedstawia kierownictwo BBN-u
Żołnierz ranny na granicy
Blue Force vs Red Force w Orzyszu
Święto sportów walki w Warendorfie
Tak walczyły pancerne kolosy
Nowe Abramsy już w Wesołej
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Czarna Pantera celuje
Wołyń – pamiętamy
Korzystne zmiany w dodatkach dla sił powietrznych
Nie żyje żołnierz PKW Irak
Dzieci wojny

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO