moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

#MuremZaPolskimMundurem na scenie

Edyta Górniak, Halina Frąckowiak, Lou Bega i In-Grid – te gwiazdy między innymi wezmą udział w koncercie dla żołnierzy, którzy bronią polskiej granicy. Impreza, której organizatorami są TVP i Ministerstwo Obrony Narodowej, odbędzie się w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego, 5 grudnia o godzinie 18. Transmisję z tego wydarzenia będzie można obejrzeć na antenie TVP1.

Koncert #MuremZaPolskimMundurem poprowadzą Michał Adamczyk i Agata Konarska z TVP. Na scenie wystąpią: Viki Gabor, Halina Frąckowiak, Jan Pietrzak, Rafał Brzozowski, Elwira Mejk i Trubadurzy, Edyta Górniak, Oceany, Loony, Las Ketchup, Captain Jack, In-Grid, No Mercy oraz Lou Bega.

Gwiazdy, które wezmą udział w wydarzeniu, nie kryją, że wspierają działania polskich mundurowych. Halina Frąckowiak powiedziała niedawno w Wiadomościach TVP, że jest dumna z postawy służb mundurowych, które muszą radzić sobie z trudną sytuacją na granicy z Białorusią. – Miałam wiele telefonów z zagranicy od moich przyjaciół i znajomych, którzy podkreślali, że są dumni, że Polacy, nasi mundurowi, tak świetnie się odnajdują w tej trudnej sytuacji – mówiła piosenkarka.
Koncert odbędzie się w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. – Scena zostanie postawiona w hangarze, w którym będzie wystawiony również sprzęt wojskowy – mówi mjr Michał Tomczyk z CO MON. Na widowni będą zaproszeni żołnierze i ich rodziny. – Mamy już komplet publiczności. Już od jakiegoś czasu szukaliśmy chętnych, którzy mogliby zabrać na koncert swoich bliskich – przyznaje mjr Tomczyk. Oficer zapewnia, że podczas koncertu będą zachowane wszystkie obostrzenia związane z pandemią COVID-19. Występ artystów obejrzą również żołnierze, którzy służą na granicy. – Koncert będzie można obejrzeć w większości obozowisk. Akurat godzina 18, kiedy na scenie pojawią się pierwsi artyści, to pora kolacji na stołówkach i właśnie tam będą telewizory – tłumaczy mjr Michał Tomczyk.

Koncert jest wspólną inicjatywą TVP i Ministerstwa Obrony Narodowej. Ma być wyrazem wsparcia dla żołnierzy służących na granicy oraz ich rodzin. Resort obrony podkreśla, że występy artystów to również ukłon w stronę tych, którzy każdego dnia przesyłają żołnierzom słowa wsparcia.

KE

autor zdjęć: st. szer. Adrian Jórski

dodaj komentarz

komentarze


Światowe podium dla zawodniczek Wojska Polskiego
Grupa E5 o bezpieczeństwie wschodniej flanki NATO
Triumf żołnierzy-lekkoatletów
Dobre wieści o Muzeum Wojska Polskiego
Bumar-Łabędy szykują się do produkcji K2
Cena wolności. Powstańcze wspomnienia
Defendery skompletowane
Zwycięska batalia o stolicę
Już mają brąz, a mogą mieć złoto!
Premier: prowokacja bez precedensu
Terytorialsi na pętli
Nielegalny skład amunicji został zlikwidowany
Orlik na Alfę
Tukan na smyczy
Kurs dla najlepszych w SERE
Husarz z polskim instruktorem
Sikorski: potrzebujemy ściany antydronowej
Pogrzeb ofiar rzezi wołyńskiej
Żołnierze USA i Bradleye jadą do Polski
Nawrocki: zdaliśmy test wojskowy i test solidarności
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Prezydent przestrzega przed rosyjską dezinformacją
Premier do pilotów: Jesteście bohaterami
Laury MSPO przyznane
Sojusznicy wysyłają dodatkowe wojska
Brytyjczycy żegnają Malbork
Świetne występy polskich żołnierzy
Największy transport Abramsów w tym roku
NATO – jesteśmy z Polską
Aby państwo polskie było gotowe na każdy scenariusz
Dwie agresje, dwie okupacje
„Road Runner” w Libanie
„Nieustraszony Rekin” na wodach Bałtyku
Polska zwiększy produkcję amunicji artyleryjskiej
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Z najlepszymi na planszy
Pożegnanie z Columbią
Pytania o rosyjskie drony. MON wyjaśnia
NATO uruchamia „Wschodnią Straż”
Hekatomba na Woli
„Saber Junction” – gotowi do obrony
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Żandarmeria skontroluje także cywilów
Trenują przed „Zapadem ‘25”
Nagrody MSPO – za uniwersalność konstrukcji
W Sejmie o rosyjskich dronach nad Polską
Niemiecki plan zniszczenia Polski
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
Ograniczenia w ruchu lotniczym na wschodzie Polski
Beret „na rekinka” lub koguta
Wojskowi szachiści z medalem NATO
Koncern Hanwha inwestuje w AWL
Obowiązek budowy schronów staje się faktem
Święto Wojsk Lądowych
Rekompensaty na nowych zasadach
Wielkie zbrojenia za Odrą
Black Hawki nad Warszawą
Szkolenia antydronowe tylko w Polsce

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO