moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Kurs trenerów personalnych w CSWOT!

W dniach od 13 do 19 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu zorganizowało kurs trenera personalnego i instruktora siłowni. W siedmiodniowym szkoleniu udział wzięło 19 żołnierzy z czternastu brygad obrony terytorialnej oraz dwóch centrów szkoleń. Szkolenie zrealizowano we współpracy z Toruńską Strefą Siły.

„Utrzymanie sprawności fizycznej na bardzo dobrym poziomie jest nieodłącznym zadaniem każdego żołnierza. Realizowany w CSWOT kurs trenera personalnego i instruktora siłowni ma za zadanie przygotować uczestników do wzmacniania kondycji fizycznej podległych im żołnierzy w ramach prowadzonych zajęć i szkoleń” – powiedział płk Edward CHYŁA Komendant Centrum Szkolenia WOT.

W czasie siedmiodniowego szkolenia, jego uczestnicy pozyskiwali wiedzę z zakresu przygotowania i prowadzenia treningu, fizjoterapii, fizjologii, dietetyki oraz motywacji. Główny nacisk szkolenia instruktorzy ukierunkowali na praktyczne wykonywanie ćwiczeń i planowanie treningu. Kursanci każdego dnia wzbogacali dotychczasowe plany treningowe o nowe elementy, które po wdrożeniu w ich macierzystych Brygadach pozwolą im zadbać o kondycję fizyczną podwładnych żołnierzy.

„Przez całe życia związana byłam ze sportami sztuk walki, początkowo jako zawodnik, a następnie jako trener. Zorganizowany w CSWOT kurs trenera personalnego i instruktora siłowni pozwolił mi zrozumieć mechanikę dotychczas wykonywanych ćwiczeń, a także udoskonalić je. Zdobyta wiedza pozwoli mi teraz na przekazanie jej innym żołnierzom mojej Brygady, a także urozmaicić prowadzone przeze mnie treningi sztuk walki” – dodała szer. Katarzyna Majchrzak z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego realizuje swoje zadania już od 2018 roku. Jest to jednostka dynamicznie rozwijająca się z wysokim stanem ukompletowania kadry szkoleniowej. Zajmuje się przygotowaniem żołnierzy, zarówno Terytorialnej Służby Wojskowej, jak i żołnierzy zawodowych, do funkcji dowódczych oraz instruktorsko-specjalistycznych w strukturach Brygad Obrony Terytorialnej.

Tekst: DWOT

red. PZ

autor zdjęć: DWOT

dodaj komentarz

komentarze


Smocze zęby na rosyjskie czołgi
Łączność działa jak w zegarku
Cel: Podwoić moc
Nie pozwala spocząć na laurach
Iran grozi „otwarciem wielkich bram ognia”
Nowy wymiar szkolenia przeciwlotników w Szkole Orląt
Podium po czterech wyścigach na lodzie
Polscy żołnierze dobrze zorientowani
Więcej pieniędzy dla niezawodowych
W Waszyngtonie upamiętniono sierż. Ollisa
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Zakochałam się w slalomie
Gala Buzdyganów – transmisja na żywo
Powaga w lekkości
Piekło „Pługa”
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Oko na Bałtyk
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Wojskowa jajecznica: polowa vs. galowa – która lepsza?
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Pancerna nauka strzelania
Together on the Front Line and Beyond
Trójskok Belmy
Konflikt na Bliskim Wschodzie przybiera na sile
Przecieranie szlaków
PFM bez tajemnic
Siła współpracy
Zmiany kadrowe w Wojsku Polskim
Podwodne drony przypłyną z Polski
Wodny test Rosomaków
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
W poszukiwaniu wyzwań
Znamy ekstraKLASĘ wojskową
Co kryje Bałtyk
OSA wystartowała!
Rekompensaty dla weteranów
Krok w przyszłość
Francuska tarcza dla NATO
AWL stawia na rozbudowę
Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni przeszedł certyfikację
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę
Prezydenckie awanse dla żołnierzy i funkcjonariuszy SKW
Polska będzie zbrojna!
Nowy system w miejsce AWACS-ów
Kierunek: przyszłość
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Bułgarzy patrzą na Wizjery
Symboliczny powrót gen. Skrzypczaka
Inwestycje w „bardzo ważnym miejscu na mapie Polski”
PKW Irak ewakuowany
Nie będzie polskiej misji wojskowej w Zatoce Perskiej
Tankowanie w przestworzach
Leopard nie stoi w kolejce
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Zielone światło dla potwora
Polskie antydrony z Gdyni
Buzdygany 2025 wręczone
Klucz do przyszłości
Zacięta walka o medale pod siatką
Generał Molenda doradcą NATO
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Polska i Szwecja razem dla bezpieczeństwa
The Beginning of Great History
Polski sukces w Duńskim Marszu
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest bezpieczeństwo
Po pierwsze taktyka i przywództwo
Nie ma nudy
Prezydenckie weto dla SAFE
Patrol z Syriusza
Premier: będziemy realizować SAFE mimo weta

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO