moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Z kortów Wawelu na Mistrzostwa WP

Na kortach Wojskowego Klubu Sportowego „Wawel” Kraków odbyły się I Mistrzostwa 3 Regionalnej Bazy Logistycznej w Tenisie Ziemnym. Turniej wyłonił pięcioosobową reprezentację na czempionat Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, na których rozdane zostaną przepustki na XVIII Mistrzostwa Wojska Polskiego w Tenisie Ziemnym.

Pierwszymi w historii medalistami Mistrzostw 3 Regionalnej Bazy Logistycznej w Tenisie Ziemnym zostali: szeregowy Grzegorz Jur z 33 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Nowej Dębie (złoty medal w kategorii do lat 30), chorąży Mariusz Wójcik z Rejonowych Warsztatów Technicznych 3 RBLog w Żurawicy (złoty medal w kategorii 31-40 lat), sierżant Krzysztof Kurzawa z 31 WOG w Zgierzu (srebrny medal w kategorii 31-40 lat), kapitan Krzysztof Depa z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie (brązowy medal w kategorii 31-40 lat), Tomasz Bujak z WSzW w Kielcach (złoty medal w kategorii 41-50 lat), kapitan Paweł Wójcik z WSzW w Krakowie (srebrny medal w kategorii 41-50 lat), major rezerwy Krzysztof Sanetra z 35 WOG w Krakowie (brązowy medal w kategorii 41-50 lat), major Jerzy Winiarski z WSzW w Lublinie Kielcach (złoty medal w kategorii powyżej 50 lat), podpułkownik Stanisław Kapliński z WSzW w Krakowie (srebrny medal w kategorii powyżej 50 lat) podpułkownik Marian Wardęga z WSzW w Rzeszowie (brązowy medal w kategorii powyżej 50 lat), Adrianna Gala-Kurzawa z 3 RBLog w Krakowie (złoty medal w kategorii kobiet), Iwona Włodarczak z 33 WOG w Nowej Dębie (srebrny medal w kategorii kobiet) i Agnieszka Kohut z WSzW w Rzeszowie (brązowy medal w kategorii kobiet).

W grze podwójnej tytuł mistrzowski wywalczyła para z krakowskiego WSzW: podpułkownik Stanisław Kapliński i kapitan Paweł Wójcik. Drugie miejsce zajął duet z rzeszowskiego WSzW (podpułkownik Marian Wardęga i podpułkownik Andrzej Nykiel), a trzecie debel wystawiony przez gospodarzy turnieju – 3 RBLog (Adrianna Gala-Kurzawa i chorąży Marcin Skwark). W klasyfikacji drużynowej triumfowali reprezentanci 33 WOG w Nowej Dębie. Drugie miejsca zajęli tenisiści z WSzW w Rzeszowie, a trzecie z WSzW w Krakowie. Zawodnicy, którzy wywalczyli miejsca na podium otrzymali medale a kierownicy trzech najlepszych reprezentacji okazałe puchary. Trofea wręczał wręczył komendant 3 RBLog pułkownik Krzysztof Krużycki.

Na Mistrzostwach Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, które 14 maja rozpoczną się we Wrocławiu 3 Regionalną Bazę Logistyczną reprezentować będą: szeregowy Grzegorz Jur, chorąży Mariusz Wójcik, Tomasz Bujak, major Jerzy Winiarski i Adrianna Gala-Kurzawa.

Zdaniem byłego działacza sekcji tenisowej Wawelu, a od kilku lat trenera siatkówki w krakowskim WKS kapitana Pawła Wójcika na Mistrzostwach Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych największe szanse na zajęcie wysokich miejsc mają chorąży Mariusz Wójcik i Tomasz Bujak. – Chorąży Wójcik w ostatnich latach praktycznie nie wraca bez medalu z mistrzostw Wojska Polskiego, a i w deblu w parze z Tomaszem Bujakiem powinni być silnym punktem naszej ekipy – prognozuje kapitan Wójcik.

Chorąży Mariusz Wójcik w tenisa ziemnego gra od 12 lat. Treningi na korcie rozpoczął w wojsku. Jego drugą pasją jest hokej na lodzie. W tym roku po raz drugi z rzędu wraz z kolegami z Klubu Hokejowego Oldboy’s Sanok wywalczył złote medale Mistrzostw Polski Oldbojów w Hokeju na Lodzie. – W zawodach cywilnych nie miałem większych osiągnięć na korcie. W wojsku od lat zdobywam medale w rozgrywkach na różnym szczeblu. Mam nadzieję, że na najbliższych mistrzostwach we Wrocławiu również stanę na podium i wywalczę miejsce w reprezentacji Inspektoratu Wsparcia na Mistrzostwa WP – mówi hokeista z tenisową rakietą. Przed rokiem w najważniejszej tenisowej imprezie roku w WP wywalczył srebrny medal w deblu oraz czwarte miejsce w turnieju indywidualnym.

 

Fot. Jacek Szustakowski

Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Zapal lampkę bohaterom Września’39
 
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Thin Blue Line
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Z maratonu programowania do wojska
Umowa na Feniksy
„Górale” zdobywają miasto
Klasy wojskowe po nowemu
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Śląskie sceny z życia
Rozpoczynamy nową erę
Iranian Chess Game
A Torn Subcontinent
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Samochód do desantowania
Polscy weterani i książę Harry
Pamięć o tragedii
Selekcja w pigułce
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
W Indiach mieli swój drugi dom
Walka i dyplomacja
Modernizacja starów 266
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
20 lat temu powstał Korpus Północno-Wschodni
Pylon dla śmigłowca Black Hawk
Jedna misja, jeden zespół
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
Głos (z) płonącej Warszawy
GROM Challenge
Wojsko wraca do Łomży
Festiwal Orkiestr w Mundurach
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Agresja sowieckiego kolosa
Stalin czekał i kalkulował
Modernizacja Sokołów
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
Dead to the World
Sprawdzają Brutusa
Cienka niebieska linia
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Irańskie szachy
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Polscy nurkowie na Islandii
Debiuty MSPO: Mistrz misji
Oko na Europę
Polska nie pozostanie osamotniona
Nowa misja i nowy sprzęt
Nowy wiceminister w MON
Terytorialsi na wysokościach
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Chorwacki test polskich kadetów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO