moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Z kortów Wawelu na Mistrzostwa WP

Na kortach Wojskowego Klubu Sportowego „Wawel” Kraków odbyły się I Mistrzostwa 3 Regionalnej Bazy Logistycznej w Tenisie Ziemnym. Turniej wyłonił pięcioosobową reprezentację na czempionat Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, na których rozdane zostaną przepustki na XVIII Mistrzostwa Wojska Polskiego w Tenisie Ziemnym.

Pierwszymi w historii medalistami Mistrzostw 3 Regionalnej Bazy Logistycznej w Tenisie Ziemnym zostali: szeregowy Grzegorz Jur z 33 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Nowej Dębie (złoty medal w kategorii do lat 30), chorąży Mariusz Wójcik z Rejonowych Warsztatów Technicznych 3 RBLog w Żurawicy (złoty medal w kategorii 31-40 lat), sierżant Krzysztof Kurzawa z 31 WOG w Zgierzu (srebrny medal w kategorii 31-40 lat), kapitan Krzysztof Depa z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie (brązowy medal w kategorii 31-40 lat), Tomasz Bujak z WSzW w Kielcach (złoty medal w kategorii 41-50 lat), kapitan Paweł Wójcik z WSzW w Krakowie (srebrny medal w kategorii 41-50 lat), major rezerwy Krzysztof Sanetra z 35 WOG w Krakowie (brązowy medal w kategorii 41-50 lat), major Jerzy Winiarski z WSzW w Lublinie Kielcach (złoty medal w kategorii powyżej 50 lat), podpułkownik Stanisław Kapliński z WSzW w Krakowie (srebrny medal w kategorii powyżej 50 lat) podpułkownik Marian Wardęga z WSzW w Rzeszowie (brązowy medal w kategorii powyżej 50 lat), Adrianna Gala-Kurzawa z 3 RBLog w Krakowie (złoty medal w kategorii kobiet), Iwona Włodarczak z 33 WOG w Nowej Dębie (srebrny medal w kategorii kobiet) i Agnieszka Kohut z WSzW w Rzeszowie (brązowy medal w kategorii kobiet).

W grze podwójnej tytuł mistrzowski wywalczyła para z krakowskiego WSzW: podpułkownik Stanisław Kapliński i kapitan Paweł Wójcik. Drugie miejsce zajął duet z rzeszowskiego WSzW (podpułkownik Marian Wardęga i podpułkownik Andrzej Nykiel), a trzecie debel wystawiony przez gospodarzy turnieju – 3 RBLog (Adrianna Gala-Kurzawa i chorąży Marcin Skwark). W klasyfikacji drużynowej triumfowali reprezentanci 33 WOG w Nowej Dębie. Drugie miejsca zajęli tenisiści z WSzW w Rzeszowie, a trzecie z WSzW w Krakowie. Zawodnicy, którzy wywalczyli miejsca na podium otrzymali medale a kierownicy trzech najlepszych reprezentacji okazałe puchary. Trofea wręczał wręczył komendant 3 RBLog pułkownik Krzysztof Krużycki.

Na Mistrzostwach Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, które 14 maja rozpoczną się we Wrocławiu 3 Regionalną Bazę Logistyczną reprezentować będą: szeregowy Grzegorz Jur, chorąży Mariusz Wójcik, Tomasz Bujak, major Jerzy Winiarski i Adrianna Gala-Kurzawa.

Zdaniem byłego działacza sekcji tenisowej Wawelu, a od kilku lat trenera siatkówki w krakowskim WKS kapitana Pawła Wójcika na Mistrzostwach Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych największe szanse na zajęcie wysokich miejsc mają chorąży Mariusz Wójcik i Tomasz Bujak. – Chorąży Wójcik w ostatnich latach praktycznie nie wraca bez medalu z mistrzostw Wojska Polskiego, a i w deblu w parze z Tomaszem Bujakiem powinni być silnym punktem naszej ekipy – prognozuje kapitan Wójcik.

Chorąży Mariusz Wójcik w tenisa ziemnego gra od 12 lat. Treningi na korcie rozpoczął w wojsku. Jego drugą pasją jest hokej na lodzie. W tym roku po raz drugi z rzędu wraz z kolegami z Klubu Hokejowego Oldboy’s Sanok wywalczył złote medale Mistrzostw Polski Oldbojów w Hokeju na Lodzie. – W zawodach cywilnych nie miałem większych osiągnięć na korcie. W wojsku od lat zdobywam medale w rozgrywkach na różnym szczeblu. Mam nadzieję, że na najbliższych mistrzostwach we Wrocławiu również stanę na podium i wywalczę miejsce w reprezentacji Inspektoratu Wsparcia na Mistrzostwa WP – mówi hokeista z tenisową rakietą. Przed rokiem w najważniejszej tenisowej imprezie roku w WP wywalczył srebrny medal w deblu oraz czwarte miejsce w turnieju indywidualnym.

 

Fot. Jacek Szustakowski

Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
 
Defense Without Politics
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Szer. Robert Baran wicemistrzem Europy w zapasach
JWK z odznaką pamiątkową
Śmierć bohatera
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
„Defender 20”: pierwszy transport US Army już w Europie
Własne interesy Europy
Delegatura Departamentu Kontroli uhonorowała poległego żołnierza
Rywalizacja strzelców wyborowych
They Train Together, They Fight Together
Rozpoznają skażenie Rosomaków
Pretorianie na Mazurach
Pamiętajmy o przeszłości – konkursy MON
Nowy wiceminister w MON
Stulatka hydrografia
Ważka bliżej
F-16 pod opieką sokołów i jastrzębi
We Are All Darfur
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
Wojownicy w Akademii Wojsk Lądowych
Medyczne ćwiczenia zawiszaków
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Terytorialsi będą współpracować z harcerzami
Wybierzmy najlepszego żołnierza w sporcie powszechnym w 2019 roku
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
Przekaż 1 proc. dla poszkodowanych saperów
Arsenał Iranu
Double Eagle po nowemu
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Symulatory strzelań Rosomaków
Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
Obradowała Rada Gabinetowa
Iran uderza w USA
„San 2020” – międzynarodowy trening na mapach
Władze Cassino chcą oddać hołd gen. Andersowi
Zaproponują zmiany w systemie kształcenia żołnierzy
Klasy wojskowe po nowemu
Chciałem walczyć z Niemcami
Nauka zimowego pływania
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Darłowo czeka na śmigłowce
USA nie zacznie wojny z Iranem
Ćwierćwiecze lublinieckiej Mety
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
For the Right Cause
Krwawe walki o Monte Cassino
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Podziemna potęga
Powstanie Muzeum Bitwy Warszawskiej

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO