Bosman Elwart piąty w MŚ na 100 km
Bosman Roman Elwart z Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej startował w niedzielę w Mistrzostwach Świata w Biegu na 100 km we włoskim Seregno.

W dwunastym biegu na dystansie 100 kilometrów bosman Roman Elwart, startujący w barwach Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Ziemi Puckiej, uzyskał czas: 7 godzin 46 minut 58 sekund. To wynik gorszy o ponad pół godziny od jego rekordu życiowego, który wynosi 7 godzin 15 minut. 8 września ambitny marynarz – mistrz Wojska Polskiego w maratonie z 2010 roku – zamierza w Holandii pokonać 100 kilometrów poniżej siedmiu godzin i tym samym wywalczyć klasę mistrzowską.

Tytuł mistrza świata w biegu na 100 km zdobył w Seregno Włoch Giorgio Calcaterra. Triumfował z czasem 6 godzin 23 minut 20 sekund. 13. lokatę zajął najlepszy z Polaków Paweł Szymandera (7:04:12), a 80. Dariusz Guzowski (8:20:18). W klasyfikacji drużynowej mistrzostw, do której liczono wynik trzech zawodników, Polacy uplasowali się na 11. pozycji.