moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Gala wręczenia stypendiów podopiecznym

Już po raz piąty Pałac Prezydencki gościł rodziny, których bliscy zginęli albo zostali ranni w trakcie pełnienia służby publicznej. Na uroczystej Gali, która odbyła się 12 października b.r., do grona podopiecznych Fundacji Dorastaj z Nami, zostało przyjętych 10-cioro dziewcząt i chłopców. Ich rodzice poświęcili swoje życie lub zdrowie służąc ojczyźnie i społeczeństwu. Tradycją poprzednich lat, Galę zorganizowały wspólnie Kancelaria Prezydenta RP, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego oraz Fundacja Dorastaj z Nami.

Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, wręczyli symboliczne stypendia dzieciom, które w minionym roku dołączyły do fundacyjnej „rodziny”. Świadkami tej wzruszającej uroczystości byli między innymi Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Pan Minister Paweł Soloch, kadra kierownicza i dowódcza Wojska Polskiego, Policji i Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele firm i spółek skarbu państwa oraz rodziny żołnierzy, strażaków i policjantów poległych na służbie.

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda zwracając się do podopiecznych powiedziała: „Waszym prawem jest mieć i podążać za marzeniami, a naszym obowiązkiem jest stwarzać Wam jak najlepsze warunki do tego, byście mogli je realizować. Życzę Wam byście dzięki programowi stypendialnemu Fundacji mogli te marzenia spełniać”.

REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda powiedział: „Jest taka niepisana umowa, w każdym dobrze funkcjonującym państwie musi istnieć, że są ludzie, którzy przyjmują na swoje barki obowiązek służby publicznej, służby państwu, służby, z którą czasem związane jest także i ryzyko – oni idą służyć, ale o nich się pamięta i potem nie zostają sami. Państwo musi pamiętać o swoich funkcjonariuszach, żołnierzach – tych, którzy te zadania podjęli”.

Prezydent podziękował także prezesom i zarządom firm, które współpracują z Fundacją: „Dziękuję, że rozumiecie odpowiedzialność biznesu, ma to fundamentalne znaczenie dla funkcjonowania państwa. Taka współpraca sprawia, że działania Fundacji mogą być realizowane”.

Magdalena Pawlak, Prezes Zarządu Fundacji powiedziała: „Nasi podopieczni mieszkają w różnych regionach Polski i wszyscy mają swojego doradcę edukacyjnego. A jest to możliwe dzięki ogólnopolskiej sieci doradców, nad którą długo pracowaliśmy. W tym roku nam się to udało. Doradcy pełnią bardzo ważną rolę w Fundacji. To osoby, które być może, będą towarzyszyć rodzinom nawet przez najbliższe 20 lat”.

Nowa kampania społeczna rusza już 18 października.

Podczas Gali Fundacja przedpremierowo zaprezentowała spot nowej, ogólnopolskiej kampanii społecznej „Życie to nie zabawa”, która startuje w mediach 18 października. Kampania nawołuje do solidarności w pomaganiu dzieciom tych, którzy stracili życie lub zdrowie pełniąc służbę na rzecz społeczeństwa i przypomina, że taka tragedia mogłaby spotkać naszego kolegę z podwórka czy rodzica.

Para Prezydencka, podopieczni oraz wszyscy zaproszeni goście obejrzeli reportaż o jednym z podopiecznych Fundacji. Dokument opowiada historię Adama, młodego, ambitnego i utalentowanego człowieka, który rozpoczął doktorat we wrocławskim Instytucie Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych Polskiej Akademii Nauk PAN. Materiał przedstawia również relację Adama z jego doradczynią, Mariolą Fanselow, która także zabrała głos w trakcie Gali.

„Powoli stajemy się częścią życia naszych podopiecznych. Nagle okazuje się, że mogą liczyć na pomoc i zrozumienie innych, nie muszą walczyć ze swoim bólem sami. Choć wspólne wychodzenie z traumy bywa trudne, relacja, która się między nami tworzy jest wyjątkowa. I o tym warto pamiętać”. -powiedziała Mariola Fanselow.

W trakcie Gali Fundacja podziękowała Partnerom Strategicznym Koalicji: Razem dla Bohaterów, PKN ORLEN, Orange Polska, Boeing i Fundacji BGK za kolejny rok współpracy. Podopieczni Fundacji podziękowali także osobom, które z dobroci serca zaangażowały się w działania Fundacji. Dyplom „Przyjaciela Fundacji” otrzymał młodszy aspirant Adrian Socha, sierżant w stanie spoczynku Mariusz Saczek oraz Pan Zdzisław Sukiennik.

Tekst: Fundacja Dorastaj z Nami

red. PZ

autor zdjęć: Grzegorz Jakubowski/KPRP

dodaj komentarz

komentarze


Ziemia z misji na pamiątkę
 
Uzbrojenie dla „Kormoranów”
Polacy na czele zespołu przeciwminowego NATO
Sto lat „Polski Zbrojnej” za nami
Więcej żołnierzy na granicy
Black Hawk na potrzeby GROM-u
Wilk na poligonie
Armia Fight Night – bitwa o niepodległość
W jedynym słusznym kierunku
Szef MON odwiedził USA
Emerytura wypłacana w … karmie
Żołnierze bez testów z WF-u
Szef MON-u w Forcie Sill
Wyścig zbrojeń nie ustaje
Zbrodnia w Zakroczymiu
Polityka nie znosi próżni
Szczyt NATO w Brukseli – punkt zwrotny dla Sojuszu
KFOR: wyższy stopień gotowości
„Ryś ‘21”, czyli przerzut wojsk
Polskie skrzydła nad Morzem Śródziemnym
Polscy żandarmi wspierają Gruzinów
Sztandar dla krakowskich żandarmów
Legia Akademicka po raz piąty
Szczyt NATO o zagrożeniach dla bezpieczeństwa
Przeprawa przez Narew
Sto lat „Polski Zbrojnej” - serwis specjalny
Rezerwista ochotnik też musi się starać
Polacy w Wilnie czyli „bunt” Żeligowskiego
Wybierz się na wojskowe studia
Od 25 lat biegacze walczą o nóż komandosa
Test mobilności 12 Dywizji
Współpraca i wspólna pamięć
Gala Buzdyganów w stulecie „Polski Zbrojnej”
Sukcesy żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Gala stulecia „Polski Zbrojnej”
Maraton po bieszczadzkich bezdrożach
Prawda o Katyniu zawarta w teczce nr 1
Advantages of Efficient Organization
Włoski minister obrony z wizytą w Polsce
Ciemne strony Facebooka
„Kormoran” zagraniczny debiut ma za sobą
Dołącz do sportowców w mundurach!
Ostatnie dni kampanii 1939
Posłuchaj historii bohaterów. To ich testament
Polskie Jastrzębie nad Atlantykiem
77 lat temu powstańcy zakończyli bój o Warszawę
Strzelec do zadań specjalnych
Ogień na alpejskich szczytach
Course on Diplomacy
Polsko-tureckie obrady
Ciężki, ale sprytny. Kolejny z rodziny KTO
Zakaz noszenia mundurów podczas protestów
Będzie więcej oddziałów przygotowania wojskowego
UE o wspólnym bezpieczeństwie
„Akcja rekrutacja” – ostatnia szansa dla sportowców
Marynarz pierwszy na mecie ćwierćmaratonu
Żądajcie „Polski Zbrojnej”
Duch Invictus jest, czas na formę
Afganistan. Czas wracać do domu
„Ramstein Alloy” nad Litwą
Wirtualne strzelanie, realne efekty
Czy mur powstrzyma falę uchodźców?
Na granicy stratosfery
Koncern Boeing dostarczył kolejny samolot dla VIP-ów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO