moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Żołnierze 125 blp z Leszna będą wspierać walkę Wrzesińskiego

Podczas gali MB Boxing Night 10, Damian Wrzesiński „Wrzos” będzie mieć silny doping z trybun. Żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej podziękują w ten sposób „Wrzosowi” za pomoc Mateuszkowi z Gostynia, który cierpi na zanik mięśni.

Gala odbędzie się 29 października w Kaliszu. Na wieść o problemach zdrowotnych Mateusza z Gostynia, „Wrzos” postanowił przeznaczyć swoją prowizję z biletów na leczenie chłopca. Bokser jest aktywny w mediach społecznościowych a jego post przeczytali żołnierze 125 batalionu lekkiej piechoty z Leszna, który wchodzi w skład 12 WBOT. Terytorialsi zakupili sporą liczbę biletów, by wesprzeć leczenie chłopca z Gostynia i tym samym będą 29. października kibicować „Wrzosowi” z trybun.

Damian od kilku miesięcy szlifuje formę z nowym trenerem, z Gostynia. Gdy dowiedzieliśmy się o walce Mateuszka z chorobą, postanowiliśmy pomóc. Mąż przeznaczy prowizję z biletów na leczenie. Zadzwonił do nas Łukasz, który zamówił bilety dla siebie i kolegów - żołnierzy leszczyńskiego batalionu. Bardzo nas ucieszyło, że akcja ma odzew – mówi Natalia WRZESIŃSKA , żona i manager „Wrzosa”.

Kupno biletów, by pomóc Mateuszowi, to dla żołnierzy drobny gest. Tak się składa, że chłopiec pochodzi z naszego stałego rejonu odpowiedzialności. Tym bardziej zależało nam, by dołożyć swoją cegiełkę. Damian robi kawał dobrej roboty. Może liczyć na nasz doping podczas walki – komentuje st. szer. Łukasz KIEŁBASIŃSKI ze 125 blp w Lesznie.
Bilety na galę w Kaliszu są wciąż dostępne. Można je zamówić za pośrednictwem profilu fb Damiana Wrzesińskiego.

Tekst: ppor. Anna Jasińska-Pawlikowska

red. PZ

autor zdjęć: archiwum Damiana Wrzesińskiego (fb)

dodaj komentarz

komentarze


Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Warszawa oddała hołd bohaterom powstania
Powstańcy są naszymi bohaterami
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
W hołdzie powstańcom warszawskim
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Laserowa broń na drony powstaje na WAT
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Rakietowcy na Hawajach
PKW Irak zostaje w Jordanii
„Albatros” dozbrojony
Kolejne przechwycenie rosyjskiego samolotu
MON informuje o formowaniu 8 DPAK
Salto mortale komandosa
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Triumf wojskowych lekkoatletów
MON i MSZ o szczycie NATO
Jelcze z Raciborza
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Walka, entuzjazm i nadzieja
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Wsparcie ma znaczenie
Jak obronić się przed dronami?
Kolejny rosyjski samolot przechwycony nad Bałtykiem
Skok w przyszłość, powrót do przeszłości
Produkcja Husarzy nie zwalnia tempa
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
Azjatycka szansa
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Model 44. Batalion przyszłości już na poligonie
Od arkusza blachy do gotowego Miecznika
Trudne początki polskich bombowców
Legion Medyczny na poligonie
Rywalizacja o indeks WAT-u
18 Stołeczna BOT z własnym sztandarem
Godzina „W” – sierpniowa rapsodia
Szer. Karbownik mistrzynią świata juniorów
Z prądem i pod prąd
Zmiana warty na granicy
Wojsko przerzuca strażaków do Hiszpanii
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
Abordaż z polskim wsparciem
Młodzi medycy na poligonie
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Kolejna prowokacja nad Bałtykiem
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Odnaleziono „Roja”
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
Paliwowy krwiobieg NATO
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO