moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Armia Fight Night – bitwa o niepodległość

Mansur Azhiev, st. szer. Sylwester Miller, st. szer. Mateusz Pawlik czy szer. Szymon Karolczyk – to tylko niektórzy z 18 zawodników, którzy 5 listopada stawią się w oktagonie na gali MMA Armia Fight Night. Podczas wydarzenia odbędą się dwa pojedynki o mistrzowską szablę organizacji, a także walka o puchar „Polski Zbrojnej”.

W tym roku nasza redakcja obchodzi stulecie istnienia tytułu „Polska Zbrojna”. Głównym punktem obchodów jubileuszu była Gala Buzdyganów w Arkadach Kubickiego, ale chcemy świętować na różne sposoby. – Sprawność fizyczna i walka wręcz to podstawy wojskowego wyszkolenia, a sport jest obecny na łamach „Polski Zbrojnej” od jej zarania. Naturalną decyzją było więc, by jubileusz miał także swój wymiar sportowy – mówi Piotr Zarzycki, kierownik Wydziału Marketingu i Promocji Wojskowego Instytutu Wydawniczego. – Z federacją Armia Fight Night współpracujemy od samego początku i cieszymy się, że na zbliżającej się gali odbędzie się pojedynek o puchar „Polski Zbrojnej” – dodaje.

W walce o puchar „Polski Zbrojnej” zmierzą się szer. Błażej Majdan z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich i szer. Szymon Karolczyk z 12 Brygady Obrony Terytorialnej. – Przygotowania rozpocząłem we wrześniu, tuż po mojej walce w KSW. Wszystko idzie zgodnie z planem, więc na pewno będę bardzo dobrze przygotowany. Dam z siebie wszystko, aby zadowolić kibiców – powiedział dziś żołnierz WOT-u. – Liczymy, że walka z okazji naszego stulecia będzie ciekawa, a stawka pojedynku będzie dodatkową motywacją dla zawodników – dodaje Piotr Zarzycki.

Armia Fight Night to gala sportów walki, podczas której w oktagonie mierzą się najlepsi zawodnicy, także z Wojska Polskiego. Jedenasta edycja zawodów odbędzie się 5 listopada pod hasłem „Bitwa o niepodległość”. – W ten sposób chcemy uczcić przypadającą 11 listopada 103. rocznicę odzyskania niepodległości – mówił na konferencji prasowej Filip Bątkowski, prezes AFN.

W karcie walk znajduje się dziewięć pojedynków. St. szer. Mateusz Pawlik z 1 Batalionu Zmechanizowanego 7 Brygady Obrony Wybrzeża zmierzy się z Łukaszem Stankiem, który w dziewiątej edycji AFN pokonał szer. Mateusza Pudło z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Udział w listopadowej gali potwierdzili także szer. Dominik Tkaczyk z Pułku Ochrony oraz żołnierz z Gruzji - Jansug Gogia.

W wadze ciężkiej zmierzą się natomiast weteran AFN Sławomir „Rawa” Rawiński i debiutujący w organizacji Marcin Polita, dwukrotny wicemistrz Polski w podnoszeniu ciężarów. Udział w gali potwierdzili także Jan Ciepłowski (zaprezentował się już w akcji podczas AFN Special Edition), a także Klaudia Syguła, która na AFN 10 pokonała zawodniczkę z Ukrainy Darię Rehil.

Punktem kulminacyjnym wieczoru będą walki o mistrzowskie szable organizacji. W jednej zawalczy dotychczasowy mistrz AFN Mansur Azhiev. W drugiej zmierzą się Rumun Bogdan „The Bomb” Barbu, mający na koncie 17 wygranych, i dobrze znany kibicom AFN st. szer. Sylwester Miller, na co dzień ładowniczy czołgu Leopard 2A5 z 1 Brygady Pancernej. – Przede mną najcięższy okres przygotowań, zostało mi kilka sparingów i zbijanie wagi, ale nie narzekam, lubię to co robię. Fakt, że będę walczył o szablę, to dla mnie dodatkowa motywacja – podkreślił.

Gala MMA Armia Fight Night „Bitwa o niepodległość” odbędzie się w Łodzi. Początek zaplanowano na godzinę 19.00. Zmagania zawodników będą transmitowane na antenie TVP Sport. Partnerem AFN jest 18 Dywizja Zmechanizowana, a „Polska Zbrojna” – patronem medialnym. Mecenasem walk z udziałem żołnierzy jest Polska Grupa Zbrojeniowa. 

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Armia Fight Night

dodaj komentarz

komentarze


Zbrodnicza farsa
Marsz gąsienicowych kolumn
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Powietrzne cysterny dla Polski
Podróż w ciemność
Musztra i marsz ubezpieczony
Grot A3 – zobacz jak wygląda
Kraków zaprosił weteranów
Apetyt Smoka rośnie
„Wojskowe Schengen” coraz bliżej
Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Spotkanie ministrów obrony V4 w Budapeszcie
Orka tuż, tuż
Marynarka świętuje i zaprasza na pokłady
Dywizja za dywizję – Amerykanie w Polsce rotują
Polski wkład w operację „Overlord”
Bez zmian w emeryturach
Mundur, medale i duma
MON i Łucznik podpisały kontrakt na nowe Groty
Koło zamachowe gospodarki
Nowy sprzęt dla pancerniaków z Wesołej
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Zełenski traci Order Orła Białego?
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Systemy antydronowe od europejskiego startupu
Gdańsk centrum dyskusji o odbudowie Ukrainy
Ratunek z powietrza
Elektronika dla obrony powietrznej
Święto DGRSZ
Wsparcie ma znaczenie
Akcja na jeziorze
Zwierzchnik sił zbrojnych w bazie İncirlik
Baza amerykańska w Świętoszowie – pierwsza inwestycja gotowa
Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi – jest zgoda prezydenta
PKW Irak zostaje w Jordanii
Szermierze i pięściarki na podium
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
AMW oferuje mieszkania
„Strzała weterana” spaja środowisko
Niebo bez dominacji
Przerzut Abramsów do Lublina
„Ognista burza ’26”, czyli kompleksowy sprawdzian zdolności operacyjnych
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Sojusz Madrytu i Warszawy
Bezzałogowe „nietoperze” nad Bałtykiem
Departament Funduszy Zagranicznych MON na nowo
At the Controls of F-35A Husarz
Atak w Porcie Elbląg
Śmierć w sercu Azji
Sonda dla Jastrzębia
Jeśli modernizacja, to tylko wspólna
Równanie z „Iksem”
Warszawa i Praga stawiają na dalszą współpracę wojskową
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Cyberparasol nad wyborami
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Ratunek na polu walki
Ważne decyzje w Brukseli
Sportowe jubileusze
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Wojna pod lupą
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO