moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Żołnierz 5 Brygady wzorowym przywódcą

W ubiegłym tygodniu w Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu zakończyła się pierwsza edycja kursu rozwijania bezpośrednich kompetencji przywódczych. W pilotażowym szkoleniu udział wzięło ośmiu uczestników, którzy na co dzień pełnią funkcję starszych podoficerów dowództw w swoich Brygadach OT. Wśród nich st. chor. szt. Arkadiusz Postołowicz.

„Zależało nam bardzo aby w pierwszym pilotażowym kursie „przywództwa” brali udział doświadczeni żołnierze pełniący na co dzień funkcję Starszych Podoficerów Dowództw. W czasie szkolenia mogli oni wykorzystać posiadane doświadczenie oraz wskazać nam uwagi, które pozwolą na udoskonalenie szkolenia.” - powiedział płk Edward CHYŁA Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej z Torunia.

W ramach pięciodniowego szkolenia jego uczestnicy brali udział w zajęciach z zakresu wystąpień publicznych, taktyki, nawiązywania łączności i prowadzenia korespondencji radiowej, medycyny pola walki czy też posługiwania się zestawami konwersyjnymi do karabinków MSBS GROT na amunicję UTM.

W czasie szkolenia instruktorzy CSWOT bardzo dużą uwagę poświęcili zajęciom z zakresu budowania zespołu. W ramach tej części szkolenia kursanci otrzymali zadania, w których musieli wykazać się dobrą komunikacją, pomysłem, doświadczeniem oraz współpracą. Szkolonym udało się zbudować zespół, dla którego pokonanie przygotowanych torów przeszkód z zasłoniętymi oczami, czy też przeszkody wodnej, nie stanowiło większego problemu.

„Istotą realizowania kursu było zapoznanie szkolonych z systemami wartościowania własnych predyspozycji, poznawaniem swoich słabych i silnych stron, po to właśnie aby po jego zakończeniu każdy kursant potrafił określić samego siebie mianem przywódcy.” – podsumował por. Dariusz ZATYLNY wykładowca Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej.

Starszy Podoficer Dowództwa 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, st.chor.szt. Arkadiusz Postołowicz był jednym z dwóch żołnierzy, którym udało się ukończyć kurs.

Tekst: Aneta Szczepaniak/5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

red. PZ

autor zdjęć: 5 MBOT

dodaj komentarz

komentarze


Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Adaptacja i realizm
Na służbie z karabinem, po godzinach z szablą w dłoni
Wojna sześcioosobowych armii
Fińska armia luzuje rygory
Wojsko testuje systemy antydronowe
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Misja zdrowie, czyli lepiej zapobiegać niż leczyć
Rzeźnik w rękach GROM-u
Szpital w Płocku „przyjazny wojsku”
Kolejne SSR dla Wojska Polskiego
Kadeci na start
Ćwiczą i budują drony w 17 WBZ
Miecz w ręku NATO
Chunmoo trafią do Gostynina
Syndrom Karbali
Pierwsze loty
Rosomaki na lądzie i morzu
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
„Kryzys” na AWL-u
Ruszyły Wojskowe Targi Służby i Pracy
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Groźny incydent w Libanie
Ukraina lekcją dla Polski i całego NATO
Pasja i fart
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Bądź bezpieczny w sieci
Daglezja dla saperów z 9 BBKPanc
Początek wielkiej historii
Marynarz w koreańskim tyglu
Ochrona w gotowości
Cel: wzmocnić odporność małych społeczeństw
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Judoczka Wojska Polskiego znów na podium
Ślubowanie adeptów sztuki wojskowej
Na pierwszej linii wojny i pokoju
Zmiany w 6 Mazowieckiej BOT
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik
NATO i USA o Iranie
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Zbrodnia i kłamstwo
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Zbrodnia bez kary
Finansowanie szkolenia wojskowych medyków
Armia na kryzys
Wypadek w PKW UNIFIL
Wielkie serce K9
Twarde na poligonie
Lepiej uczyć się na misjach niż na wojnie
Sportowe emocje na wojskowej spartakiadzie w Łasku
Zmiany kadrowe na szczycie PGZ-etu
Pirania zdała egzamin
Debata o bezpieczeństwie
Francuzi zbudują satelitę dla MON-u
Psiakrew, harmata!
Polska i Norwegia zacieśniają współpracę
Pieniądze z SAFE coraz bliżej
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Od cyberkursu po mundurówkę
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Zasiąść za sterami Apache’a
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Amerykańskie MRAP-y w polskiej wersji. Kulisy metamorfozy
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO