moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Dołącz do sportowców w mundurach!

Do 13 października zawodnicy mogą zgłaszać się do wojska w ramach „Akcji rekrutacja”. – Wybierzemy 20 sportowców, dla których mamy etaty w Centralnym Wojskowym Zespole Sportowym – mówi płk Tomasz Bartkowiak, szef CWZS. W rekrutacji mogą wziąć udział zawodnicy mający polskie obywatelstwo, uprawiający sporty indywidualne, powołani do kadry narodowej.

– Akcja skierowana jest do sportowców, którzy nie służyli w armii, nie są żołnierzami rezerwy i nie brali udziału w szkoleniu podstawowym. Przede wszystkim liczymy na zawodników, którzy będą mogli reprezentować Wojsko Polskie na IV Wojskowych Igrzyskach Zimowych w takich dyscyplinach jak biatlon, wspinaczka sportowa, biegi narciarskie, snowboard, narciarstwo wysokogórskie i narciarstwo alpejskie – wyjaśnia płk Tomasz Bartkowiak. Dodaje, że 20 etatów, które udało się wygospodarować dla sportowców, to rezultat ostatniej reorganizacji sportu wyczynowego w Wojsku Polskim, czyli scalenia pięciu zespołów sportowych w jedną, centralną strukturę.

 

– Jeśli jesteś sportowcem, sport jest twoją pasją i wiążesz z nim przyszłość, a jednocześnie chciałbyś służyć w Wojsku Polskim, to „armia mistrzów” jest dla ciebie. Dołącz do nas! – zachęca szer. Sandra Drabik, która ostatnio wywalczyła brązowy medal na 58. Wojskowych Mistrzostwach Świata w Boksie. Bokserka podkreśla, że utworzenie Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego było bardzo dobrym projektem. – Dzięki temu, że jestem w szeregach CWZS, mogę służyć w wojsku i jednocześnie skupić się na karierze sportowej. Takie rozwiązanie to dla mnie duże wsparcie nie tylko finansowe, lecz także zabezpieczenie na przyszłość – przyznaje zawodniczka w rozmowie z „Polską Zbrojną”.

W „Akcji rekrutacja” mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, legitymujące się polskim obywatelstwem, zdolne do służby wojskowej, będące członkami polskiej kadry narodowej, uprawiające indywidualne dyscypliny sportu. Spośród zgłoszonych kandydatów komisja pod przewodnictwem ppłk. Mariusza Denkewicza z CWZS wytypuje na rozmowy kwalifikacyjne do 50 osób. Trzydzieści z nich zostanie zakwalifikowanych na szkolenie podstawowe, czyli na tzw. służbę przygotowawczą, podczas której będą uczyć się podstaw wojskowego rzemiosła. Po pozytywnym zakończeniu szkolenia podstawowego i złożeniu przysięgi wojskowej 20 zawodników żołnierzy zostanie skierowanych do pełnienia służby w CWZS. – 10 kandydatów, którzy po rozmowach kwalifikacyjnych zakończą szkolenie podstawowe, lecz nie znajdą się w gronie zawodników mających największą liczbę punktów, umieścimy na liście rezerwowych. Będą mieli pierwszeństwo podczas przyjęć na etat zwalniany przez zawodnika, któremu skończył się kontrakt z wojskiem – mówi płk Bartkowiak.

Podczas rekrutacji można zdobyć punkty przede wszystkim za medale z igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy (seniorów, młodzieżowców i juniorów). Na punkty mają szansę także zawodnicy reprezentujący dyscypliny preferowane przez Międzynarodową Radę Sportu Wojskowego CISM oraz ci, którzy mogą uzupełnić drużynę lub sztafetę celującą w zdobycie na zawodach CISM złotego medalu. Punktowany będzie także wiek i gotowość do udziału w akcjach promujących pozytywny wizerunek Sił Zbrojnych RP. – Promujemy również absolwentów szkół, którzy kształcili się w klasach mundurowych. Otrzymają oni dodatkowe trzy punkty do punktacji – dodaje szef CWZS.

Jak się zgłosić? Wszyscy sportowcy zainteresowani udziałem muszą przygotować trzy dokumenty: kwestionariusz osobowy, CV oraz zaświadczenie o przynależności do kadry narodowej. Kopie (oryginały trzeba zabrać na rozmowę kwalifikacyjną) należy przesłać do 13 października na adres e-mailowy: cwzs.sekretariat@ron.mil.pl.

Regulamin konkursu oraz kwestionariusz do wypełnienia dostępne są na stronie Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego.

SZUS

autor zdjęć: CWZS

dodaj komentarz

komentarze


Is It Already War?
Pięściarska uczta w Suwałkach
Dzień wart stu lat
„Horyzont” przeciw dywersji
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Polski „Wiking” dla Danii
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Pierwsze Czarne Pantery w komplecie
Historyczna przeprowadzka do Cytadeli
Dostawa Homarów-K
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
„Łączy nas bezpieczeństwo”. Ruszają szkolenia na Lubelszczyźnie
Święto wolnej Rzeczypospolitej
Sukces Polaka w biegu z marines
Dolny Śląsk z własną grupą zbrojeniową
Lojalny skrzydłowy bez pilota
Plan na WAM
Kapral Bartnik mistrzem świata
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Gdy ucichnie artyleria
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Marynarze podjęli wyzwanie
Straż pożarna z mocniejszym wsparciem armii
Standardy NATO w Siedlcach
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Mity i manipulacje
Nowe zasady dla kobiet w armii
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Ułani szturmowali okopy
Nieznani sprawcy wysadzili tory
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Awanse w dniu narodowego święta
Obrońcy Lwowa z 1939 roku pochowani z honorami
Mundurowi z benefitami
Ogień z Leopardów na Łotwie
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Dywersja na kolei. Są dowody
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
My, jedna armia
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Nowe K9 w Węgorzewie i Toruniu
Dodatkowe zapory
Polska, Litwa – wspólna sprawa
Merops wdrażany natychmiast
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
„Zamek” pozostał bezpieczny
Jak zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców polskich miast?
Polskie Homary za kołem podbiegunowym
Studenci ewakuowali szpital
Militarne Schengen
Im ciemniej, tym lepiej
Żołnierze pomagają w akcji na torach
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Kosmiczna wystawa
Pierwsze Rosomaki w Załuskach
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Brytyjczycy na wschodniej straży
Wojskowy bus do szczęścia
Borsuki zadomowiły się na poligonie
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Torpeda w celu
„Road Runner” w Libanie
System identyfikacji i zwalczania dronów już w Polsce

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO