moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

9 medali żołnierzy w HMP w Spale
W zakończonych w Spale LVI Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce dziewięć medali wywalczyli żołnierze.Daria KorczyńskaŁukasz MichalskiAdrian Świderski


Starsza szeregowa Daria Korczyńska z Wojskowego Zespołu Sportowego Wrocław i Wojskowego Klubu Sportowego „Śląsk” Wrocław w finale biegu na 60 metrów, z czasem 7,33 sekundy, wyprzedziła o 0,02 sekundy starszą szeregową Marikę Popowicz (Wojskowa Grupa Sportowa Bydgoszcz i Stowarzyszenie Lekkoatletyczne WKS „Zawisza”). Szeregowy Łukasz Michalski (WGS Bydgoszcz / SL WKS „Zawisza”) z wynikiem 5,60 metra sięgnął po złoty medal w skoku o tyczce. Natomiast szeregowy Adrian Świderski (WZS Wrocław / WKS „Śląsk”) został mistrzem kraju w trójskoku (skoczył 16,17 metra).

Druga w biegu na 60 metrów starsza szeregowa Marika Popowicz wywalczyła również srebrny medal w finale biegu na 200 metrów (z czasem 24,15 s). Na tym samym dystansie wśród mężczyzn, z wynikiem 21,27 s, drugą pozycję zajął szeregowy Robert Kubaczyk (WZS Wrocław / WKS „Śląsk”). Kubaczyk, podobnie jak Popowicz, był również drugi w biegu na 60 metrów, w którym, z czasem 6,71 s, o 0,01 s przegrał ze sprinterem Zawiszy Dariuszem Kuciem. W finale biegu na 60 metrów przez płotki starszy szeregowy Dominik Bochenek (WGS Bydgoszcz / SL WKS „Zawisza”) finiszował na drugiej pozycji. Płotkarz z Bydgoszczy, z czasem 7,68 s, przegrał o 0,03 s z reprezentantem Warszawianki Arturem Nogą. Natomiast starszy szeregowy Bartosz Nowicki (WZS Wrocław / WKS „Śląsk”) zaledwie o 0,01 sekundy przegrał w biegu na 3 000 metrów z Łukaszem Parszczyńskim z Podlasia Białystok. Czas Nowickiego: 8 minut 1,13 s.

Warto dodać, że mistrzem Polski w siedmioboju został syn trenera WGS Bydgoszcz kapitana Wiesława CzapiewskiegoSzymon. Zawiszanin z 5527 punktami wyprzedził o 17 punktów Pawła Wiesiołka z Warszawianki.

Fot. Jacek Szustakowski

szus

dodaj komentarz

komentarze


Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Pokolenie NATO
Zmiana posterunku honorowego – transmisja na żywo
Wsparcie ma znaczenie
Rosną inwestycje w rozwój wojsk obrony cyberprzestrzeni
Wzmocnienie krajowej produkcji amunicji 155 mm
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Próba przed morską paradą
Szkolenia na pomostówkę
Coraz więcej Alpha Scramble
Legion Medyczny na poligonie
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
Łódź centrum serwisowym Apache’y
MON i MSZ o szczycie NATO
„Wicher” na wodzie
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Flanka pod strażą
Ostatnie szlify przed defiladą
Walka, entuzjazm i nadzieja
Medale dla żołnierzy i pracowników wojska
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Azjatycka szansa
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Bataliony przyszłości
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Bitwa Warszawska, dzień pierwszy: Armia Czerwona w natarciu
Wicher na morzu
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Abordaż z polskim wsparciem
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Oni strzegą naszego spokoju
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Gorący lipiec PKW Łotwa
SMS-y ostrzegą o zagrożeniu z powietrza
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
Generał w niewoli
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Młodzi medycy na poligonie
Nowy ośrodek badań WIML
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
Z prądem i pod prąd
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Kartki sercem malowane
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Powietrzna defilada
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Nowi generałowie na święto wojska
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
Pamięć, która zobowiązuje

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO