moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zapraszamy na WOTgames – rodzinne pikniki sportowe w całej Polsce

26 września, w niedzielę zapraszamy na "WOTGames" – rodzinne, darmowe pikniki sportowe w całej Polsce z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej. Już dzisiaj ruszają zapisy do sportowej rywalizacji w kategoriach "rekrut" - do 18 lat oraz "Terytorials" - powyżej 18 lat. W każdej lokalizacji na uczestników czeka 200 pakietów startowych oraz medale dla najlepszych. Kliknij w aplikację i podejmij wyzwanie: www.wotgames.wp.mil.pl. Zapraszamy też najmłodszych do strefy "Akademia terytorialsa", czekają tam na was ciekawe konkurencje i nagrody!

Tegoroczne święto Wojsk Obrony Terytorialnej, poza uroczystym apelem na Pl. Marszałka Piłsudskiego w Warszawie, podczas którego wręczonych zostanie 6 sztandarów wojskowych, będzie miało wymiar sportowej rywalizacji w wielu gminach w Polsce. Poza formalnym świętowaniem, Terytorialsom przyświeca cel wyzwolenia aktywności fizycznej i zaangażowania mieszkańców lokalnych społeczności. Do sportowej rywalizacji, WOT zaprasza rodziny, dzieci i dorosłych. Wspólnie celebrowane piąte święto WOT, tym razem na sportowo, pogłębi integrację i zaangażowanie w życie środowiska lokalnego. Od żołnierzy Wojska Polskiego oczekuje się propagowania zdrowego stylu życia i wdrażanie zasad „fair play” – taka idea przyświeca organizacji pikników wojskowych „WOTgames”.

Lokalizacje pikników spotowych "WOTgames":

REKLAMA

Podlaskie - Wysokie Mazowieckie
Lubelskie - Grabowiec
Podkarpackie - Tryńcza
Warmińsko-mazurskie - Nidzica
Mazowieckie - Przysucha
Pomorskie - Nowy Staw
Kujawsko-pomorskie - Szubin
Łódzkie - Opoczno
Świętokrzyskie - Chęciny
Małopolskie - Gorlice
Wielkopolskie - Kazimierz Biskupi
Lubuskie - Drezdenko
Śląskie - Zawiercie
Opolskie - Namysłów
Zachodniopomorskie - Sławoborze
Dolnośląskie - Jawor

Najmłodszych wraz z rodzicami lub opiekunami zapraszamy do strefy„Akademia Terytorialsa”. Będzie to przestrzeń edukacyjno - zabawowa dla dzieci oraz ich opiekunów. Najmłodsi poznają tam tajniki tematyki wojskowej i służby w WOT. Na ośmiu punktach edukacyjnych dzieci spotkają naszych żołnierzy – specjalistów z różnych wojskowych dziedzin. Dzieci poprzez zabawę będą zdobywały „sprawności”, a zdobycie ośmiu będzie równoznaczne z otrzymaniem specjalnej nagrody oraz dyplomu. Aktywności na punktach będą maksymalnie angażowały uczestników. Wybrane zabawy „Akademii terytorialsa” to na przykład: „sokole oko”, „szkoła przetrwania” czy chociażby „poszukiwacz skarbów”. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszamy na specjalną stronę dedykowaną wydarzeniu: www.wotgames.wp.mil.pl.

Dorosłych zapraszamy do sportowej rywalizacji w strefie „Wspaniała dwunastka” – jej nazwa związana jest oczywiście z podstawowym modułem szkoleniowym WOT, czyli 12-osobową sekcją lekkiej piechoty.

W ramach strefy „Wspaniałej dwunastki” będzie rozgrywane 12 konkurencji sportowych. W zależności od wieku uczestnicy zostaną przydzieleni do kategorii „Rekrut” lub „Terytorials”. „Rekruci” będą musieli wykonać osiem wskazanych przez organizatora konkurencji, a „Terytorialsi” wszystkie dwanaście. Czas na ich wykonanie jest ograniczony długością trwania pikniku. Najlepsi w poszczególnych kategoriach oraz z podziałem na kobiety i mężczyzn otrzymają złote, srebrne i brązowe medale.

Wybrane konkurencje w ramach strefy „Wspaniała dwunastka” to na przykład: „Relaks celowniczego” (czyli znane wszystkim pompki w czasie 1 min), „sprint sapera” (to znana z wojskowych testów sprawności „koperta”), „Zaprawa poranna” (to próba szybkości w worku), „Dostawa amunicji” (to bieg ze skrzynkami na czas) będą też konkurencje o tak wyszukanych nazwach jak „Wymagający porucznik”, „Surowy sierżant”, czy też „Musztra z pojazdami”.

Uwaga! Aby dołączyć do rywalizacji w ramach strefy „Wspaniała dwunastka” należy się wcześniej zarejestrować na stronie www.wotgames.wp.mil.pl.

Więcej informacji można znaleźć na specjalnej stronie www dedykowanej wydarzeniu: www.wotgames.wp.mil.pl.

Poza strefami zabawy dla najmłodszych i rywalizacji dla trochę starszych zapraszamy do strefy „Park Sprzętu Technicznego”, gdzie będzie można poznać nasze wyposażenie i uzbrojenie oraz do strefy „Plac apelowy”, gdzie będzie miejsce na pogadankę z kombatantem, zjedzenie pysznej wojskowej grochówki. Będzie to strefa relaksu. Tutaj także każdy chętny do wstąpienia do WOT może porozmawiać z naszymi rekruterami.

Dodatkowo podczas pikniku sportowego obecny będzie mobilny punkt krwiodawstwa, punkt szczepień, punkt narodowego spisu powszechnego.. Terytorialsi zapraszająca na niezapomniane wrażenia sportowe! Podejmij wyzwanie i zbierz punkty, wygrywaj nagrody od Terytorialsów. Zapisz się na plaformie www.wotgames.ron.mil.pl - liczba miejsc limitowana

Tekst: płk Marek Pietrzak/Rzecznik prasowy WOT

red. PZ

autor zdjęć: DWOT

dodaj komentarz

komentarze


Pomnik prawdy o Katyniu
 
Dezinformacja – oręż wojny hybrydowej
Oczy specjalsów
Skała hartuje kawalerię
Wojskowi mistrzowie szosy
Jaki będzie nowy rok akademicki?
Ziemia z misji na pamiątkę
Tajfuny dla polskich okrętów
Komunikacja strategiczna to dziś priorytet
Rozwój i wyzwania wojskowej logistyki
Jest tylko wspólna wola: bronić się!
Zmodernizowany BWP – propozycja z Poznania
Prestiżowe stanowisko w NATO dla polskiego oficera
Emerytura wypłacana w … karmie
Czołgi do ataku!
Święto wojsk lądowych
Wyścig zbrojeń nie ustaje
Course on Diplomacy
Black Hawki w GROM-ie
UE o wspólnym bezpieczeństwie
Ogień nad Bałtykiem
W Tokio zgasł olimpijski znicz
Przez sport do wojska!
Żołnierze z Leźnicy trenują siatkarzy
Szczyt NATO w Brukseli – punkt zwrotny dla Sojuszu
Trwa operacja „Silne wsparcie”
Polscy żołnierze polecą na Islandię
Misja, w której stawką było życie
„Northern Coasts”, czyli debiut „Kormorana”
Wojsko dla mediów, media dla wojska
Szczyt NATO o zagrożeniach dla bezpieczeństwa
Żołnierze powinni być aktywni w mediach i lokalnie
Techniki linowe dla wybranych
Srebro dla wytrwałych
Żołnierze bez testów z WF-u
Srebro sztafety i brąz kajakarek
Śladami walk 2 Korpusu
Żołnierze wyjechali, problemy zostały
Srebrna strzała na wschodniej flance
Zakaz noszenia mundurów podczas protestów
Współpraca i wspólna pamięć
Kolejny rocznik AWL-u złożył przysięgę
Defendery w komplecie
Symulator skoków ze spadochronem
„Ocean 2020”, czyli drony na straży morskich granic
Afganistan. Czas wracać do domu
Będzie więcej szkoleń z pierwszej pomocy
W walce na dwa fronty – bez szans
Żołnierze wrócili do Polski
MSPO 2021 - serwis specjalny
St. sierż. Pelo znów zwycięzcą Połówki Komandosa
Biegacze na orientację z Czarnej Dywizji najlepsi
Wybierz się na wojskowe studia
Skok na głęboką wodę
Baczyński – poeta walki
W jedynym słusznym kierunku
Bogate tradycje pancernego Sulejówka
NATO na tropie dezinformacji
Szczyt NATO już w poniedziałek
Rezerwista ochotnik też musi się starać
Marynarze z 8 Flotylli na czele zespołu NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO