moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Polacy blisko podium, ale bez medalu

Polska reprezentacja nadal bez medalu na igrzyskach w Tokio. Najbliżej wywalczenia olimpijskiego krążka była Aleksandra Kowalczuk. Taekwondzistka przegrała jednak walkę o brąz. Spośród żołnierzy najwyższą lokatę – szóstą – zajęły kpr. Ewa Trzebińska i kpr. Magdalena Piekarska-Twardochel w drużynowym turnieju szpadzistek.

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 – taekwondo, mecz o brązowy medal. Bianca Walkden z Wielkiej Brytanii walczy z Aleksandrą Kowalczuk.

W czwartym dniu zmagań o medale igrzysk w Tokio reprezentantom Polski nie udało się wywalczyć miejsca na podium. Najwyższe miejsca naszych sportowców to dwie piąte lokaty: w taekwondo Aleksandry Kowalczuk i w kajakarstwie górskim Klaudii Zwolińskiej.

Bez medalowych sukcesów startowali również żołnierze. Najlepszy wynik osiągnęła żeńska drużyna szpadzistek z kpr. Ewą Trzebińską i kpr. Magdaleną Piekarską-Twardochel w składzie. Po przegranej w meczu ze Stanami Zjednoczonymi zostały sklasyfikowane na szóstym miejscu.

Polki szansę na zdobycie medalu straciły w pierwszym meczu, w którym ich rywalkami były Estonki. Biało-Czerwone pojedynek, którego stawką był awans do półfinału przegrały 26:29. Mecz rozpoczął się od remisu w walce Trzebińskiej z brązową medalistką tokijskich igrzysk w turnieju indywidualnym Kathriną Lehis. Po wygranych Knapik-Miazgi i Jareckiej Polki objęły prowadzenie. Następnie Knapik-Miazga zremisowała swoją drugą walkę, a Trzebińska wygrała z Eriką Kirpu i nasze reprezentantki prowadziły 14:10. W kolejnym pojedynku Jarecka przegrała trzema trafieniami z Julią Bieljajewą. O dwa trafienia była też od niej lepsza Lehis. Przed ostatnią walką Estonki prowadziły z Polkami 22:21. Ostatni bój stoczyły Trzebińska z Bieljajewą. Lepsza była Estonka, która wygrała 7:5. Rywalki Polek wygrały następnie dwa kolejne pojedynki i wywalczyły złoty medal. Z kolei Biało-Czerwone pokonały 31:25 drużynę Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, a potem przegrały 26:33 z Amerykankami.

Wysokie lokaty judoczki i strzelców

Wczoraj 7-8. pozycję w turnieju judoczek wywalczyła w kategorii do 57 kg szer. Julia Kowalczyk. Dzisiaj jej osiągnięcie skopiowała w kategorii do 63 kg st. szer. Agata Ozdoba-Błach. Judoczce z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego i AZS AWF Wrocław drogę do brązowego medalu zamknęła Wenezuelka Anriquelis Barrios. Piąta zawodniczka ostatnich mistrzostw świata wygrała pojedynek z Polką w repasażu. Wcześniej reprezentantka Wojska Polskiego wygrała przez ippon z Estefanią Garcią z Ekwadoru oraz sprawiła dużą niespodziankę, eliminując z turnieju, rzutem na ippon, Japonkę Miku Tashiri. Wreszcie w pojedynku o awans do półfinału nasza judoczka przegrała z Włoszką Marią Centracchio. O zwycięstwie reprezentantki Italii zadecydowało trzecie upomnienie Polki przez sędziów.

St. szer. Agata Ozdoba-Błach. Fot. Polski Związek Judo

Na ósmym miejscu zakończyli rywalizację strzeleckich mikstów w strzelaniu z karabinu pneumatycznego szer. Tomasz Bartnik i szer. Aneta Stankiewicz. Polski duet w kwalifikacjach zdobył 630,8 pkt. Biało-Czerwoni do kolejnej fazy rywalizacji awansowali z drugim wynikiem. Lepiej w stawce 29 duetów strzelali jedynie Chińczycy, którzy uzyskali 633,2 pkt. W drugiej rundzie z udziałem ośmiu najlepszych ekip Polacy w dwóch seriach zdobyli 414,0 pkt. Niestety, był to najgorszy wynik w stawce i naszych reprezentantów sklasyfikowano na ósmej pozycji. Najlepsi ponownie byli Chińczycy – uzyskali 419,7 pkt. i to oni zapewnili sobie awans do meczu o złoty medal.

23 finały

Jutro na olimpijskich arenach zostaną rozdane 23 komplety medali. Z reprezentantów Wojska Polskiego o awans do finałów może powalczyć judoka szer. Piotr Kuczera (finał w kategorii do 90 kg o godz. 11.59, a eliminacje rozpoczną się o godz. 4.00). Ponadto w Tokio rywalizować będą: pięściarka szer. rez. Elżbieta Wójcik (o godz. 5.18 rozpocznie walkę w ringu, a jej rywalką w kategorii do 75 kg będzie Nouchka Fontjin), pływak szer. Radosław Kawęcki (o 12.25 rozpoczną się eliminacje na dystansie 200 m stylem grzbietowym), strzelczyni szer. Sandra Bernal (o 2.00 początek kwalifikacji w trapie) i wioślarze st. szer. Michał Szpakowski i szer. Marcin Brzeziński (o 1.40 wystartują w finale B wyścigu czwórek bez sternika).

SZUS

autor zdjęć: MURAD SEZER / Reuters / Forum; Polski Związek Judo

dodaj komentarz

komentarze


Zmienił się dowódca, misja DORSZ pozostaje ta sama
Podróż w ciemność
Marsz prawdę ci powie
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Pierwszy raz! Polskie Apache’e otwierają ogień
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Trening działań połączonych
Nowy Grot zatwierdzony
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Polski wkład w operację „Overlord”
Szósta wygrana żołnierzy w meczu z gwiazdami Gortata
Równanie z „Iksem”
Pierwsze ćwiczenia Husarzy jeszcze w tym roku
Gen. Chmielewski objął dowodzenie cyberwojskami
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku
Groźny incydent w Libanie
Śmierć w sercu Azji
Najzdrowsi z najtwardszych
Szef MON-u: Gloryfikacja UPA nie do przyjęcia
Wielka gra na ukraińskim froncie
Podchorążowie w dżungli
Krok w stronę pokoju
Litwini z polskimi Gromami
Na granicy stratosfery
Brak porozumienia ws. MiG-ów za technologie dronowe
Mechanicy poznawali tajniki naprawy K2
Łączą nas wspólne cele
Od eksperymentu do elity NATO
Kajakarze i judocy w medalowej formie
MON o priorytetach rozbudowy Wojska Polskiego
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
ASzWoj – uczelnia wielu pokoleń
Powitanie F-35 z Polską
W centrum uwagi
Uniforms Are Worn by Real People
Polsko-tureckie rozmowy o przemyśle zbrojeniowym
Jego ofiara – nasza pamięć
Ruszyły największe targi obronne
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
SGWP: jest plan zakupu kolejnych F-35
Sojusz kontra drony
Szef MON-u o wzmożonych działaniach dezinformacyjnych
Koszykarskie widowisko
Bezpłatna komunikacja miejska w stolicy dla weteranów
Generał z cienia
Czerwieńsze będą…
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Bez zmian w emeryturach
Strzeleckie pożegnanie z Goździkami
Jak hartują się przyszli specjalsi OSŻW
Żandarmi wojskowi świętowali w Lublinie
NATO wzmacnia wschodnią flankę
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Co dalej z orderem Zełenskiego?
Wsparcie ma znaczenie
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Kraków zaprosił weteranów
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Saperzy rozglądają się za systemami bezzałogowymi
Stała baza wojsk USA w Polsce
Fińska misja Jastrzębi i Bielików
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
DOL(a) pilota

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO