moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Lato w wojskowym klimacie

Minibazy wojskowe, mobilne strzelnice, kino pod chmurką i oczywiście przysmaki z polowej kuchni. To atrakcje, jakie w wakacje czekają na uczestników pikników organizowanych pod hasłem „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Sprawdźcie, gdzie będziecie mieć okazję porozmawiać z żołnierzami i dowiedzieć się, jak wygląda procedura naboru do armii.

Tegoroczny cykl pikników, które Ministerstwo Obrony Narodowej organizuje w ramach Programu „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”, został zainicjowany w połowie lipca w Złotoryi. Spotkania z żołnierzami będą się odbywały przez całe wakacje.

Każde z wydarzeń będzie dla cywilów okazją, by zobaczyć z bliska wojskowe pojazdy i uzbrojenie. Na każdy piknik zawita debiutujące w tym roku wojskowe kino plenerowe. W kinie pod chmurką można będzie obejrzeć takie filmowe hity, jak: „Karbala”, „Dywizjon 303. Bitwa o Anglię”, „Miasto 44” czy „Historia Roja”. Na imprezach pojawią się również wojskowe stoiska promocyjne oraz mobilne punkty rekrutacyjne. Ale to nie wszystko. Na chętnych mają czekać także krwiobusy oraz punkty szczepień przeciw COVID-19, w których będzie podawany jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson.

Najbliższy piknik odbędzie się 31 lipca na stadionie miejskim w Wadowicach. Tydzień później wojsko spotka się z cywilami w Juracie (na terenie AWM Rewita) oraz nad jeziorem Niegocin w Giżycku. Organizatorzy pikniku na Mazurach, m.in.: Wojewódzki Sztab Wojskowy w Olsztynie, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Giżycku, 15 Brygada Zmechanizowana oraz 41 Batalion Lekkiej Piechoty 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT, zapraszają na plażę miejską przy porcie Żeglugi Mazurskiej. – W przygotowanej minibazie wojskowej nasi goście zobaczą moździerze samobieżne Rak na podwoziu KTO Rosomak, pojazdy saperskie i quady. Terytorialsi pokażą też broń strzelecką, np. karabinki Grot i karabinki snajperskie – mówi mjr Sławomir Filipczuk, szef Wydziału Rekrutacji WKU w Giżycku. – Każdy zainteresowany otrzyma informacje o możliwościach wstąpienia w szeregi armii i warunkach służby, a ci, którzy są już zdecydowani, będą mogli zgłosić swój akces do służby – dodaje mjr Filipczuk. Atrakcje dla uczestników pikniku przygotuje orkiestra wojskowa z Giżycka. W programie wojskowego kina plenerowego jest również projekcja filmu „Miasto 44”. Organizatorzy zapewniają, że zadbają o odpowiednią wojskową atmosferę seansu: strefa publiczności będzie zabudowana siatkami maskującymi. Podczas pikniku chętni będą mogli oddać krew czy zaszczepić się przeciwko COVID-19 (zadba o to kadra 24 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Giżycku oraz filii wojskowego szpitala w Ełku).

MON zachęca do udziału wszystkich tych, którzy zastanawiają się nad wyborem drogi zawodowej. – Udział w wydarzeniu to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu, jednocześnie okazja, aby pogłębić wiedzę na temat wojska i porozmawiać z żołnierzami o służbie wojskowej – przekonują przedstawiciele resortu.

Paulina Glińska

autor zdjęć: Archiwum WSzW we Wrocławiu

dodaj komentarz

komentarze


Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Święto DGRSZ
Szef MON-u o wzmożonych działaniach dezinformacyjnych
Gen. Chmielewski objął dowodzenie cyberwojskami
Wielka gra na ukraińskim froncie
Brak porozumienia ws. MiG-ów za technologie dronowe
Jego ofiara – nasza pamięć
Polska szykuje się do produkcji Panter
Innowacje dla bezpieczeństwa
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Obronność, odporność i jeszcze raz pieniądze
Czerwieńsze będą…
Najzdrowsi z najtwardszych
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
F-35 Changes Everything
Równanie z „Iksem”
Krok w stronę pokoju
NATO wzmacnia wschodnią flankę
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Transakcja „MiG-i za technologie” w zawieszeniu
Umowa na pociski do Patriotów
Ruszyły największe targi obronne
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Polsko-tureckie rozmowy o przemyśle zbrojeniowym
Bursztynowa Dywizjo, ognia!
Kraków zaprosił weteranów
Trening działań połączonych
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Sojusz kontra drony
Ważne decyzje w Brukseli
AMW oferuje mieszkania
Prezydent z wizytą w Orzyszu
Generał z cienia
Bez zmian w emeryturach
Śmierć w sercu Azji
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Podróż w ciemność
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Minister obrony RFN w Polsce
Co Polska oferuje na Eurosatorach
Na granicy stratosfery
Zbrodnicza farsa
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Koło zamachowe gospodarki
Koszykarskie widowisko
Łączą nas wspólne cele
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
W centrum uwagi
DOL(a) pilota
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Mundur, medale i duma
Mechanicy poznawali tajniki naprawy K2
Uniforms Are Worn by Real People
Na straży nieba
Apetyt Smoka rośnie
Szósta wygrana żołnierzy w meczu z gwiazdami Gortata
Sportowe jubileusze
Premier powołał nową wiceminister obrony
Bezzałogowce zdobyły Paryż
Bezpłatna komunikacja miejska w stolicy dla weteranów
Wsparcie ma znaczenie
Podchorążowie w dżungli
Stała baza wojsk USA w Polsce
Lotnicze święto w Lesznie
Polski wkład w operację „Overlord”
Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi – jest zgoda prezydenta
Zełenski traci Order Orła Białego?
Saperzy rozglądają się za systemami bezzałogowymi

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO