moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wielkanoc na służbie

Ponad 100 żołnierzy z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz 200 z wojsk operacyjnych spędziło Święta Wielkanocne na służbie, by pomagać w walce z pandemią COVID-19. Tym razem terytorialsi wykonywali w święta wymazy w ramach punktu Test&GO i przyszpitalnych punktów wymazowych oraz ponownie „Łączyli na Święta”. Z kolei 151 blp ze Skwierzyny rozpoczął szczepienia żołnierzy.

TEST&GO przy stadionie Lecha

Nawet na chwilę nie przestał działać mobilny punkt TEST&GO przy ulicy Bułgarskiej, który od października zagościł w Poznaniu na stałe. Kierowcy i pasażerowie mogli zbadać się na obecność koronawirusa metodą „drive-thru” (bez wysiadania z auta) również podczas świąt. Przez cały czas funkcjonowanie „drive thru” zabezpieczają żołnierze 124 batalionu lekkiej piechoty ze Śremu, który wchodzi w skład 12 WBOT. W okresie Świąt Wielkanocnych, terytorialsi wykonali w ramach TEST&GO i PPW ponad 7800 wymazów.

Lubuscy terytorialsi rozpoczęli szczepienia przeciw COVID-19

W Wielką Sobotę rozpoczęły się szczepienia żołnierzy 151 blp ze Skwierzyny, preparatem Astra Zeneca. W sobotę, pierwszą dawką preparatu zaszczepiło się 106 żołnierzy skwierzyńskiego batalionu. - Kluczową kwestią jest szybkość szczepienia wszystkich żołnierzy, których służba związana jest z ryzykiem zakażenia dlatego, że codziennie aktywnie walczą z koronawirusem i pomagają w opiece nad chorymi – tłumaczy płk Rafał Miernik, dowódca 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, w której skład wchodzi 151blp. 

Lubuskich terytorialsów szczepili medycy 105 Szpitala Kresowego w Żarach.

Wielkopolska „Dwunastka” ponownie „Łączyła na Święta”

Pierwsza edycja projektu spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem, więc żołnierze postanowili również w te święta pomóc seniorom zakażonym koronawirusem, skontaktować się z bliskimi. Wideorozmowa zdecydowanie różni się od zwykłego połączenia telefonicznego, bo pozwala zobaczyć rodzinę po drugiej stronie i dostrzec emocje. Tym razem akcja prowadzona była w izolatorium Ikar, gdzie żołnierze pomagają medykom w opiece nad zakażonymi pacjentami oraz w Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu.

Osoby starsze, które przebywają w izolacji i nie do końca radzą sobie z nowościami technologicznymi, mogą czuć się nieco osamotnione z powodu braku kontaktu wizualnego z rodziną. Ten projekt jest skierowany właśnie do nich. Gdy łączymy seniorów z bliskimi, widzimy na ich twarzach uśmiech oraz wzruszenie i to po obu stronach – mówi st. szer. Michał Misiorny, żołnierz 12 WBOT, który w pandemii pełni służbę w izolatorium Ikar.

Po raz pierwszy, akcję „Łączymy na Święta” żołnierze zorganizowali w święta Bożego Narodzenia. Łączenia odbyły się z użyciem wojskowych tabletów.

Tekst: kpt. Marcin Misiak, ppor. Anna Jasińska-Pawlikowska

red. PZ

autor zdjęć: DWOT, 12 WBOT

dodaj komentarz

komentarze


Azjatycka szansa
Coraz więcej Alpha Scramble
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Legion Medyczny na poligonie
Generał w niewoli
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Gorący lipiec PKW Łotwa
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Powietrzna defilada
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Wsparcie ma znaczenie
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Pamięć, która zobowiązuje
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Flanka pod strażą
Młodzi medycy na poligonie
Zmiana posterunku honorowego – transmisja na żywo
Kompania dronów zamiast Rosomaków
SMS-y ostrzegą o zagrożeniu z powietrza
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Z prądem i pod prąd
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
MON i MSZ o szczycie NATO
Nowy ośrodek badań WIML
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Wzmocnienie krajowej produkcji amunicji 155 mm
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Walka, entuzjazm i nadzieja
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Medale dla żołnierzy i pracowników wojska
Kartki sercem malowane
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
Wicher na morzu
Oni strzegą naszego spokoju
Próba przed morską paradą
Bitwa Warszawska, dzień pierwszy: Armia Czerwona w natarciu
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
„Wicher” na wodzie
Nowi generałowie na święto wojska
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Ostatnie szlify przed defiladą
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Rosną inwestycje w rozwój wojsk obrony cyberprzestrzeni
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Łódź centrum serwisowym Apache’y
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Pokolenie NATO
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Abordaż z polskim wsparciem
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO