moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pamiętajmy o Wyklętych

Upowszechnienie wiedzy o bohaterach podziemia antykomunistycznego oraz wsparcie i pomoc dla kombatantów – to główne cele ogłoszonego przez ministerstwo obrony konkursu „Wdzięczni Bohaterom – Żołnierzom Niezłomnym”. Oferty konkursowe można składać do 22 marca, rozstrzygnięcie nastąpi do 16 kwietnia. Na realizację zwycięskich zadań MON przeznaczyło łącznie 1,5 mln zł.

– Naszym obowiązkiem jest pielęgnowanie pamięci o żołnierzach niezłomnych, upowszechnianie wiedzy o znaczeniu ich heroicznych postaw oraz dbanie o wciąż odkrywane miejsca pochówku tych bohaterów – mówi Mariusz Błaszczak, szef MON, w przesłaniu z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Jedną z form upamiętnienia bohaterów walczących w podziemiu niepodległościowym jest ogłoszony przez resort obrony konkurs „Wdzięczni Bohaterom – Żołnierzom Niezłomnym”. Projekty konkursowe mogą dotyczyć m.in. przygotowania wystaw, seminariów czy konferencji, a także organizacji pomocy dla kombatantów: w zakupach, przejazdach na uroczystości czy do lekarza, załatwianiu codziennych spraw i pracach domowych. Zadania powinny być zrealizowane w terminie od 1 maja do 31 października tego roku. Na ich realizację ministerstwo obrony przeznaczyło 1,5 mln zł.

Adresatem konkursu są m.in. organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, fundacje i osoby prawne. Uczestnicy muszą mieć doświadczenie w działalności edukacyjnej i patriotycznej, prowadzić działalność statutową w tym zakresie oraz dysponować wkładem finansowym w wysokości minimum 10 proc. wnioskowanej kwoty dotacji.

Zgłoszenia należy wysłać do 22 marca na adres Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON. Oferty zostaną ocenione pod względem formalnym, a następnie specjalnie powołana komisja wybierze najlepsze z propozycji. Pod uwagę będą brane m.in.: realność wykonania zadania, jego przydatność dla resortu obrony, przewidywane efekty realizacji, przejrzystość kalkulacji przewidywanych kosztów czy wysokość finansowego wkładu oferenta.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 16 kwietnia. Lista zwycięzców, zadań i wysokość dotacji przyznanej na ich realizację, zostaną umieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej MON. Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz jego regulamin znajdziemy na stronie www.gov.pl/web/obrona-narodowa/otwarty-konkurs-ofert-nr-ew-032021wddekid

 

 

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przygotowaliśmy specjalne wydanie „Polski Zbrojnej”.

 

Mecenasem jednodniówki jest Polska Grupa Zbrojeniowa, a partnerem wydania Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL oraz Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki.

 

Zapraszamy do lektury!

 

 

 

 

 

AD

autor zdjęć: grafika MON / PZ

dodaj komentarz

komentarze


Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Początek wielkiej historii
Marynarz w koreańskim tyglu
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Bursztynowy wstrząs
JWK trenuje na paralotniach
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik
Edukacja na potrzeby nowej fabryki rakiet
Pościg Leopardów
Zbrodnia i kłamstwo
Systemy antydronowe poszukiwane
Bałtycka tarcza na horyzoncie
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Sprzęt wojskowy i technologia na PGE Narodowym
Flaga, flaga państwowa, barwy narodowe – biało-czerwony przewodnik
Adaptacja i realizm
Zbrodnia bez kary
NATO i USA o Iranie
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Groźny incydent w Libanie
Powrót WAM-u
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Czekając na czołgi
Bieg ku pamięci bohaterów
Zły Łęg nie taki straszny
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
WOT z Kraśnika i Zamościa walczy z żywiołem
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Gen. Lewandowski: dowódca musi być dobrym nauczycielem
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Medyczne centrum w Krakowie
Polska będzie produkować Pantery
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Wielkie serce K9
Ostatni cichociemny patronem szkoły w Gliwicach
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Wypadek w PKW UNIFIL
WAM coraz bliżej Łodzi
Mosty nad Narwią
Czołgi poszły w las
Świat się zbroi na rekordową skalę
Lekcja 3 Maja
Kosmiczne oko armii
Syndrom Karbali
Polacy w morskiej tarczy
Od cyberkursu po mundurówkę
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
Pancerne starcie w Świętoszowie
Rzeźnik w rękach GROM-u
Nauki i nauczki z Afganistanu
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Wicepremier apeluje o jedność
Szef MON-u na Defence24 Days
Silniki do Abramsów będą serwisowane w Dęblinie
Nowe łodzie wojsk specjalnych
Mundury noszą ludzie
‘X’ Without Unknowns
Żołnierze USA będą się uczyć w Powidzu
„Kryzys” na AWL-u

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO