moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Akcja krwiodawstwa w 5 bsap

Pandemia koronawirusa, z którą świat boryka się od ponad roku, uderza we wszystkie obszary życia codziennego. Jedną z bardziej narażonych na jego działanie stref jest służba zdrowia. Banki krwi apelują o pomoc i zachęcają do zostania krwiodawcą. Zwłaszcza teraz jesteśmy narażeni na braki życiodajnego płynu, tak ważnego przy ratowaniu życia i zdrowia nas wszystkich. W takich chwilach Wojsko Polskie staje na wysokości zadania.

Na rzecz inicjatywy „Spokrewnieni Służbą”, w Krośnie Odrzańskim, akcja honorowego krwiodawstwa organizowana jest regularnie. Duży udział w jej przeprowadzeniu ma 5 Kresowy batalion saperów w współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry.

Poniedziałkowe przedsięwzięcie odbyło się w ambulatorium jednostki, gdzie zarówno personel, jak i osoby oddające krew, miały zapewnione odpowiednie warunki sanitarne. Koordynatorem przedsięwzięcia z ramienia 5 batalionu saperów był plut. Przemysław Rasiewicz, który udzielał wszystkich niezbędnych informacji oraz czuwał nad sprawnym przebiegiem akcji.
Spośród 54 osób, które wyraziły chęć wzięcia udziału zbiórce krwi, 50 zostało zakwalifikowanych do jej oddania. Tym razem udało się zebrać 22,5 litra życiodajnego płynu, żołnierze i pracownicy wojska, nigdy nie są obojętni, jeśli zajdzie potrzeba niesienia pomocy.

Tekst: st. szer. Igor Cybail

red. PZ

autor zdjęć: st. szer. Grzegorz Duda

dodaj komentarz

komentarze


Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wielka gra na ukraińskim froncie
Nowa baza US Army w Polsce?
NATO rozkłada lotniczy parasol
Groźny incydent w Libanie
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Polsko-kanadyjska współpraca
U pancerniaków „Wakacje z wojskiem” już się rozpoczęły
Sołtysi uczą się działań antykryzysowych
Spędź wakacje z wojskiem! Z pancerniakami, marynarzami…
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Siły powietrzne na pomoc Polce w potrzebie
Husarze dla mieszkańców Polski
DIANA szansą dla polskich innowacji
Szef MON-u: Gloryfikacja UPA nie do przyjęcia
Saperzy przeprawili się, drony zapewniły wsparcie
Wsparcie ma znaczenie
Polskie szkolenie na AH-64 trwa
Bałtyk, wspólna sprawa
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku
Lotnisko w zanadrzu
Przemysł dla bezpieczeństwa morskiego
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Rosomaki zamówione. To ostatnie krajowe umowy z SAFE
Biało-czerwona na Monte Cassino
Śmierć w sercu Azji
Nominacje na nowe stanowiska dowódcze
Polska SAFE, czyli inwestycje w bezpieczeństwo
Co dalej z orderem Zełenskiego?
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Latający dron – broń na okręty podwodne
Dowódca eskadry F-35 o sile Husarzy
Generał z cienia
Ślady, których nie widać
Bez zmian w emeryturach
Sojusz kontra drony
F-35 zmienia wszystko
Oswoić „latający komputer”
Kontrakty z SAFE: pojazdy, drony, satelity
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Czerwieńsze będą…
Kosiniak-Kamysz u marynarzy z 8 Flotylli
Marsz prawdę ci powie
Kraków zaprosił weteranów
Hegseth odznaczył polskiego generała
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Wojsko wykonało misję. Chora studentka jest już w kraju
Polski wkład w operację „Overlord”
Równanie z „Iksem”
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
K9, ognia!
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
„LibertyCity 2026”, czyli gotowi do walki
NATO wzmacnia wschodnią flankę
Koszykarskie widowisko

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO