moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Znaczek pocztowy terytorialsów

Wizerunek szkolącego się żołnierza, na dole podpis: wojska obrony terytorialnej i hasło formacji „Zawsze gotowi, zawsze blisko”, a na górze nominał – 1,40 – tak wygląda znaczek pocztowy terytorialsów. W obiegu jest już milion sztuk. Można je kupić w placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju.

Znaczek z wizerunkiem żołnierza wojsk obrony terytorialnej przygotowała Poczta Polska. Jego prezentacja odbyła się w siedzibie spółki. – Przyszło nam żyć w niełatwych czasach. Jak nigdy wcześniej widzimy dzisiaj, jak ważna jest promocja postaw obronnych, a także łącznie wysiłku różnych instytucji na polu budowy odporności państwa. To właśnie ta myśl stoi za zaprezentowanym dzisiaj znaczkiem – mówił podczas uroczystości gen. dyw. Wiesław Kukuła, dowódca WOT. Dodał, że wśród terytorialsów jest 160 pracowników Poczty, a w 2019 roku żołnierze uznali Pocztę Polską Świętokrzyskiego Regionu za jednego z najlepszych pracodawców zatrudniających żołnierzy. – Poczta Polska podobnie jak WOT ma strukturę terytorialną i jest obecna niemal w każdym miejscu kraju, dla wielu Polaków jest wręcz symbolem państwa – zaznaczył generał.

Natomiast Tomasz Zdzikot, prezes Zarządu Poczty Polskiej, podkreślił, że spółka wspiera ideę służby w WOT. – Wartości reprezentowane przez terytorialsów pokrywają się z tymi, które przyświecają narodowemu operatorowi pocztowemu. Dlatego też wydanie znaczka poświęconego WOT było dla Poczty naturalnym krokiem – powiedział.

REKLAMA

 

Znaczek wojsk obrony terytorialnej przygotowany przez Pocztę Polską ma rozmiary 31,25 na 25,5 mm. Jego główną część stanowi wizerunek żołnierza w czasie ćwiczeń, na dole widnieje podpis „wojska obrony terytorialnej” i hasło formacji „Zawsze gotowi, zawsze blisko”. Na górze znaczka umieszczono nominał – 1,40. Takich znaczków jest w obiegu milion. Można je kupić w placówkach pocztowych na terenie całego kraju. Poczta przygotowała także okolicznościową kopertę FDC (ang. first day cover). Jej nakład jest ograniczony i wynosi zaledwie 1370 sztuk. Można ją kupić w każdej z 200 placówek specjalistycznych PP, które zajmują się filatelistyką. Natomiast w Warszawie, w placówce Poczty Głównej, znajduje się okolicznościowy datownik. Będzie dostępny dla każdego przez miesiąc od premiery znaczka (trafił do obiegu 14 lutego tego roku).

Przygotowany przez pocztę znaczek WOT nie jest pierwszym, jaki nawiązuje do Wojska Polskiego i jego tradycji. Na znaczkach pocztowych znajdowały się już wizerunki m.in. gen. Władysława Sikorskiego czy Feliksa Selmanowicza „Zagończyka”. Poczta uczciła okolicznościowym znaczkiem także setną rocznicę szkolenia kadr łączności wojskowej w Zegrzu, zaślubin Polski z morzem oraz 80. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej czy zbrodni katyńskiej. Ostatnio, z okazji 30. rocznicy utworzenia Grupy Wyszehradzkiej, do obiegu wszedł także znaczek przygotowany wspólnie z odpowiednikami Poczty Polskiej z Czech, Słowacji i Węgier.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: DWOT

dodaj komentarz

komentarze


Rekordowy bieg kaprala Lewandowskiego
 
Czołgista pod wodą
Grupa V4 na zakupach zbrojeniowych
Pierwszy skok do kraju
Ukraiński kurs na Zachód
Jakie zmiany w umundurowaniu?
Szer. Hojnisz mistrzynią Europy w biatlonie
F-35 wylądują w Łasku
Armia kupuje wozy dla strażaków
Laserowa artyleria US Army
Burzymy mity na temat szczepionki na COVID-19
Jak to jest z awansami bez limitu?
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Topaz w ASzWoj-u
Szkolenie pilotów wojskowych to nie eksperyment
Zmiana w unijnej misji we Włoszech
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
Trudny rok na misjach
Awanse generalskie
Ekstremalny trening dla „Słowika”
Gotowi na ratunek
Kuźnie oficerskich kadr
Żołnierze sportowcy nadają ton
Komisje sejmowe o umowie z USA
Przed 68. laty zgładzono generała „Nila”
Krwiodawcy w mundurach znów w akcji
Maskowanie to nie wszystko
Ostatnia wola bohatera
Na pomoc Libańczykom
Większe uprawnienia dla wojskowych ratowników medycznych
Obrady ministrów obrony NATO
Był więźniem aresztu przy ul. Oczki
Jakie zmiany w mundurówce?
NATO o przyszłości misji w Iraku i Afganistanie
Od roku z pomocą i w gotowości
W kazamatach Informacji Wojskowej
Złoty biatlon żołnierzy
Będą zmiany w „Regulaminie ogólnym”
Antena Nura wypatruje F-16
Krwawa Olszynka
Awanse generalskie w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Sprawdzian Krabów z Sulechowa
Komisja Obrony debatowała o Grotach
Wojsko gotowe do akcji przeciwpowodziowej
Po Hucie Pieniackiej nie został ślad
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Pamiętajmy o Wyklętych
Misje na zdalnej lekcji
Specjalsi zakończyli dyżur w Siłach Odpowiedzi NATO
Amerykanie odmładzają F-16
Podwodniacy na spluwaczkach
Pokazali wojskową ekstraklasę!
Nurek z wiązką
Machina „Irini”
Rozpoznanie na medal
Zwycięzcy wybudują sześć strzelnic
Medalowe „oczko” żołnierzy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO