moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Żołnierze sportowcy nadają ton

Minister Mariusz Błaszczak spotkał się z gwiazdami sportu, które prowadziły treningi z cyklu „Wojskowe ferie online – Ćwicz z nami!”. – Dzięki Wam wiele osób w Polsce mogło zadbać o tężyznę fizyczną – mówił szef MON-u. Minister wręczył sportowcom pamiątkowe ryngrafy i zapowiedział, że akcje promujące zdrowy styl życia i kondycję fizyczną będą kontynuowane.

Spotkanie odbyło się w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. – Epidemia spowodowała, że musieliśmy zmienić nawyki i zadbać o swoją tężyznę fizyczną w inny sposób. Propozycja „Wojskowych ferii online” pozwoliła nam wykonywać ćwiczenia w naszych domach. Będziemy kontynuować tego rodzaju przedsięwzięcia – zaznaczył szef resortu.

Minister podkreślił również, że żołnierze sportowcy stale promują zdrowy styl życia i dbają o sprawność fizyczną. – Zasadniczym przesłaniem, które realizują sportowcy w mundurach jest stanowienie wzoru dla żołnierzy Wojska Polskiego. Tężyzna fizyczna jest niezbędna do tego, aby żołnierz Wojska Polskiego mógł wykonywać swoje obowiązki. Żołnierze sportowcy nadają ton tym wszystkim wysiłkom, stanowią wzór i jednocześnie model postępowania. Sprawność Wojska Polskiego to w konsekwencji również bezpieczeństwo naszej ojczyzny – dodał minister Błaszczak.

Film: MON

Akcja „Wojskowe ferie online – Ćwicz z nami!” trwała od 4 do 14 stycznia z przerwą na weekend. Półgodzinne treningi online prowadziło ośmioro medalistów igrzysk olimpijskich: Andrzej Supron (wicemistrz olimpijski w zapasach z 1980 roku), st. chor. sztab. rez. Józef Tracz (trzykrotny medalista w zapasach: srebrny z 1992 roku i brązowy z 1988 i 1996 roku), Renata Mauer-Różańska (trzykrotna medalistka w strzelectwie – złota z 1996 i 2000 roku oraz brązowa z 1996 roku), Otylia Jędrzejczak (trzykrotna medalistka w pływaniu – złoto i dwa srebra na igrzyskach olimpijskich w 2004 roku), Paweł Rańda (srebro w wioślarstwie – 2008), st. szer. Agnieszka Wieszczek-Kordus (brąz w zapasach – 2008), Tomasz Majewski (dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą z 2008 i 2012 roku) i kpr. rez. Damian Janikowski (brąz w zapasach – 2012). Zajęcia prowadziło również dziesięcioro zawodników, którzy przygotowują się do startu w najbliższych igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Nie wszyscy z nich mogli osobiście odebrać okolicznościowe ryngrafy od ministra. Spośród medalistów olimpijskich przyjechała do Zegrza tylko st. szer. Agnieszka Wieszczek-Kordus. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli: ppor. Krystyna Guzik, kpr. Marcin Lewandowski, szer. Radosław Kawęcki i st. szer. Dawid Klimek. Za pomoc w organizacji akcji minister wręczył również ryngrafy pomysłodawcy przedsięwzięcia płk. Tomaszowi Bartkowiakowi oraz ppłk. Mariuszowi Denkewiczowi i mł. chor. Wojciechowi Dwojakowi. W imieniu sportowców podziękował za wyróżnienia, a także za wsparcie resortu kapral Lewandowski, świeżo upieczony rekordzista Polski w biegu na 1500 m w hali.

Podczas spotkania minister Błaszczak mówił także o reformie sportu wyczynowego w Wojsku Polskim i o powołaniu Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. – Dzięki reformie żołnierze sportowcy będą mogli w jeszcze lepszych warunkach przygotowywać się do zawodów oraz dumnie reprezentować Wojsko Polskie na arenach sportowych całego świata – podkreślił szef resortu. MON zapowiada także większą liczbę etatów dla utalentowanych żołnierzy sportowców.

Organizatorem akcji „Wojskowe ferie online – Ćwicz z nami!” było Ministerstwo Obrony Narodowej we współpracy z Oddziałem Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa Generalnego RSZ. Była to druga tego typu inicjatywa MON-u. Od kwietnia do czerwca zeszłego roku odbyły się trzy etapy akcji „Wojskowa forma online – Ćwicz z nami!”. 17 półgodzinnych treningów poprowadziło 18 reprezentantów Wojska Polskiego z kapralami: Oktawią Nowacką, Marcinem Lewandowskim i Pawłem Wojciechowskim oraz szer. Justyną Święty-Ersetic na czele. Zajęcia sportowe w sieci cieszyły się dużą popularnością i dlatego ich organizatorzy przygotowali kolejną akcję, tym razem podczas ferii.

Jacek Szustakowski

autor zdjęć: st. szer. Wojciech Król/CO MON

dodaj komentarz

komentarze


Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
„Trenuj z wojskiem” 7 za nami
Transbałtycka współpraca
Loty szkoleniowe na AW149. Piloci: to jest game changer
Bóbr na drodze Hannibala
Ustawa schronowa – nowe obowiązki dla deweloperów
W wojsku orientują się najlepiej
Rekordowe wyniki na torze łyżwiarskim
Abolicja dla ochotników
Były szef MON-u bez poświadczenia bezpieczeństwa
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
Wyrównać szanse
Broń i szkolenia. NATO wspiera Ukrainę systemowo
DragonFly czeka na wojsko
Zamiast szukać skarbów, uczyli się strzelać
„JUR” dla terytorialsów
Nie tylko dobrze walczyć, lecz także ratować
Rezerwa i weterani – siła, której nie wolno zmarnować
Koniec dzieciństwa
Niezłomni w obronie
UBM, czyli przepis na ekspresową budowę
Polskie drony nadlecą z Sochaczewa
„Road Runner” w Libanie
Bataliony Chłopskie – bojowe szeregi polskiej wsi
Kolejna fabryka amunicji z Niewiadowa
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
W Brukseli o bezpieczeństwie wschodniej flanki i Bałtyku
Pokój na Bliskim Wschodzie? Podpisano kluczowe porozumienie
Brytyjczycy na wschodniej straży
Hiszpanie pomogą chronić polskie niebo
MON i MSWiA: Polacy ufają swoim obrońcom
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Żywy pomnik pamięci o poległych na misjach
Kawaleria pancerna spod znaku 11
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Żołnierz na urlopie i umowie zlecenie?
WOT dostanie 13 zestawów FlyEye
Kolejne „Husarze” w powietrzu
Priorytetowe zaangażowanie
Terytorialsi najlepsi na trasach crossu
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
W Warszawie stanie pomnik pierwszego szefa SGWP
Mity i manipulacje
Szli po odznakę norweskiej armii
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Medale dla sojuszników z Niderlandów
Sztuka i służba w jednym kadrze
Konie dodawały pięciobojowi szlachetności
Żołnierze na trzecim stopniu podium
Polskie innowacje dla bezpieczeństwa – od Kosmosu po Bałtyk
Więcej pieniędzy na strzelnice w powiecie
Standardy NATO w Siedlcach
Kircholm 1605
Polski „Wiking” dla Danii
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Wellington „Zosia” znad Bremy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO