moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Szer. Hojnisz mistrzynią Europy w biatlonie

W pierwszej konkurencji biatlonowych mistrzostw Europy szer. Monika Hojnisz-Staręga wywalczyła złoty medal. Reprezentantka Wojska Polskiego triumfowała w Dusznikach-Zdroju w biegu indywidualnym na 15 km. Srebro zdobyła Ukrainka Anastazja Merkuszyna, a brązowy medal Rosjanka Łarisa Kuklina. O miejsca na podium rywalizowało 91 zawodniczek.

W biegu inaugurującym mistrzostwa Starego Kontynentu w Dusznikach-Zdroju szer. Monika Hojnisz-Staręga za jeden niecelny strzał otrzymała minutę kary. Po czwartym strzelaniu Polka już wiedziała, że z biegnących przed nią zawodniczek lepszy wynik od niej uzyskała Anastazja Merkuszyna. Ukrainka nie popełniła żadnego błędu podczas czterech wizyt na strzelnicy i miała 14 s przewagi nad Polką. Hojnisz-Staręga na ostatnim okrążeniu odrobiła straty do rywalki i na metę wbiegła z blisko 3-sekundową przewagą. Natomiast 15 s wolniej od Polki 15-kilometrową trasę pokonała trzecia na mecie – Łarisa Kuklina. Rosjanka, podobnie jak Hojnisz-Staręga, oddała jeden niecelny strzał i do czasu biegu dodano jej minutę kary.

To już drugi tytuł mistrzyni Europy, jaki wywalczyła szer. Monika Hojnisz-Staręga. Przed ośmiu laty w Bańsku triumfowała w biegu pościgowym. Na tych samych mistrzostwach zdobyła wówczas jeszcze dwa brązowe medale: w biegu indywidualnym i w sprincie. Niestety, na tegorocznym czempionacie reprezentantka Wojska Polskiego już nie zwiększy swojego dorobku medalowego, gdyż przed zawodami ustaliła z trenerem kadry Michaelem Greisem, że wystartuje tylko w biegu indywidualnym.

Poza szer. Moniką Hojnisz-Staręgą w tej kategorii startowały jeszcze dwie Polki: st. szer. Magdalena Gwizdoń i szer. Natalia Tomaszewska. Gwizdoń z trzema minutami kary uplasowała się na 43. pozycji, a Tomaszewską sklasyfikowano na 74. miejscu. Najmniej doświadczona z reprezentantek Polski spudłowała cztery razy.

Mistrzostwa na Tauron Duszniki Arenie potrwają do niedzieli. Pierwszego dnia czempionatu odbyły się biegi indywidualne kobiet i mężczyzn. W piątek biatlonistki i biatloniści będą walczyć o medale w sprincie, a w sobotę w biegu pościgowym. Rywalizację zakończą w niedzielę sztafety mieszane.

Wyniki
1. Monika Hojnisz-Staręga (Polska) – 45 min 17,1 s (1 minuta kary)
2. Anastazja Merkuszyna (Ukraina) – strata 2,9 s (0)
3. Łarisa Kuklina (Rosja) – 15,5 (1)
4. Anastazja Szweczenko (Rosja) – 33,5 (0)
5. Iryna Petrenko (Ukraina) – 2.11,1 (0)
6. Ella Halvarsson (Szwecja) – 2.14,3 (1)
...
43. Magdalena Gwizdoń (Polska) – 5.28,6 (3)
74. Natalia Tomaszewska (Polska) – 7.27,8 (4).

SZUS

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Żołnierze z „armii mistrzów” czekają na głosy
Wojsko na Horyzoncie
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
W krainie Świętego Mikołaja
Razem na ratunek
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Wojsko ma swojego satelitę!
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
The Darker, the Better
Zwrot na Bałtyk
Zmierzyli się z własnymi słabościami
Polski „Wiking” dla Danii
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Nietypowy awans u terytorialsów. Pierwszy taki w kraju
AW149 made in Poland
Najdłuższa noc
wGotowości do reakcji
Rządy Polski i Niemiec wyznaczają kierunki współpracy
Gotowi na zagrożenia cyfrowe
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Borsuki zadomowiły się na poligonie
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Gdy ucichnie artyleria
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Mundurowi z benefitami
Kapral Bartnik mistrzem świata
Pancerniacy jadą na misję
Szeremeta niepokonana na ringu w Budapeszcie
Buzdygan dowódcy Żelaznej Dywizji wraca do gry
Ograniczenia lotów na wschodzie Polski
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Plan na WAM
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Polscy marynarze na misjach
Nowe zasady dla kobiet w armii
NATO ćwiczy wśród fińskich wysp
Nowe Kraby w Sulechowie
Pociski rakietowe dla Husarzy
Niebo pod osłoną
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Więcej Herculesów dla Abramsów
Marynarze podjęli wyzwanie
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Militarne Schengen
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
Po co wojsku satelity?
Skytrucki dla Niemiec
AW149 – moc kawalerii powietrznej!
Noc Dnia Podchorążego
Zwalczyć strach, rozwiać mity
Dzień wart stu lat
107 lat polskiej Marynarki Wojennej
Komplet medali wojskowych na ringu
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Wojskowy bus do szczęścia
Celne oko, spokój i wytrzymałość – znamy najlepszych strzelców wyborowych wśród terytorialsów
PKO Bank Polski z ofertą specjalną dla służb mundurowych

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO