moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Buzdygan trafia do najlepszych

Kiedy zaczynaliśmy prace nad 26. edycją tej prestiżowej nagrody, nic nie zapowiadało żadnych nadzwyczajnych sytuacji. Nasi laureaci, tak jak w latach ubiegłych, mieli ją otrzymać podczas uroczystej gali. Rok 2020 przyniósł jednak nieprzewidziane zdarzenia i okazało się, że finał Buzdyganów 2019 w tradycyjnej formie odbyć się nie może, dlatego nasze nagrody wręczyliśmy w odmienny, lecz bezpieczny sposób. To znacząca zmiana w tradycji, lecz jedyna możliwa w zrozumiałej dla nas wszystkich sytuacji.

Pierwsze Buzdygany wręczono 26 lat temu. Dorosło więc całe pokolenie, od kiedy redakcja „Polski Zbrojnej” zainaugurowała tę piękną, wspaniale przyjętą w środowisku wojskowym nagrodę. Fakt ten zobowiązuje Wojskowy Instytut Wydawniczy do dochowania najwyższych standardów związanych z wyborem laureatów. Kiedyś ktoś powiedział, że Buzdygany są wojskowymi Oscarami. Miał rację. Potwierdzają to emocje, jakie towarzyszą co roku procedurze wyboru, wzruszenie i radość podczas uroczystej gali oraz prestiż idący w ślad za nagrodą. Warto przypomnieć, że Buzdygany przyznaje kapituła, w której skład wchodzą laureaci poprzedniej edycji i przedstawiciele redakcji „Polski Zbrojnej”. Gdy kilka miesięcy temu przewodniczyłem posiedzeniu kapituły, po raz kolejny miałem okazję się przekonać, jak wielkie wyzwanie stanowi wybór laureatów, jak gorące są dyskusje temu towarzyszące, jak ważne jest rzetelne uzasadnienie wyboru nominowanej osoby. I w końcu, jakie napięcie towarzyszy głosowaniu i oczekiwaniu na wynik.

Przekazanie tej wyjątkowej nagrody w sposób kameralny, zgodny z wymogami bezpieczeństwa wynikającymi z pandemii, dało nam jeszcze lepszą możliwość poznania laureatów i upewnienia się w słuszności dokonanego wyboru. Dzisiaj z wielką satysfakcją i zaszczytem mogę przyznać, że laureaci 2019 roku znakomicie wpisują się w ideę nagrody.

Wkrótce znów będziemy szukać ludzi nieprzeciętnych, odważnych w myśleniu i działaniu, reprezentujących to, co w Wojsku Polskim najlepsze – służbę drugiemu człowiekowi, honor i wierność ojczyźnie. Niech Buzdygan trafi do najlepszych.

Maciej Podczaski , dyrektor Wojskowego Instytutu Wydawniczego

autor zdjęć: Michał Niwicz

dodaj komentarz

komentarze


Bez zmian w emeryturach
Sołtysi uczą się działań antykryzysowych
Syndrom Karbali
Od indeksu do munduru
Wielka gra na ukraińskim froncie
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Siły powietrzne na pomoc Polce w potrzebie
Generał z cienia
Kraków zaprosił weteranów
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
Wspólny trening polskich i portugalskich marynarzy
Dowódca eskadry F-35 o sile Husarzy
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Polsko-estońska współpraca
Polska SAFE, czyli inwestycje w bezpieczeństwo
„Oczy i uszy” Bursztynowej Dywizji
K9, ognia!
Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku
Saperzy przeprawili się, drony zapewniły wsparcie
Śmierć w sercu Azji
Wojsko wykonało misję. Chora studentka jest już w kraju
Groźny incydent w Libanie
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Nowa baza US Army w Polsce?
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Kontrakty z SAFE: pojazdy, drony, satelity
SAFE: jest kolejna umowa – na dostawę amunicji
Spędź wakacje z wojskiem! Z pancerniakami, marynarzami…
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Równanie z „Iksem”
Historyczny dzień z SAFE w Stalowej Woli
Wsparcie ma znaczenie
Latający dron – broń na okręty podwodne
Bałtyk, wspólna sprawa
Nominacje na nowe stanowiska dowódcze
NATO rozkłada lotniczy parasol
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Za sterami DORSZ i myśliwców
Chcą budować dla Amerykanów
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Czerwieńsze będą…
Biało-czerwona na Monte Cassino
Polsko-kanadyjska współpraca
DIANA szansą dla polskich innowacji
Marsz prawdę ci powie
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Szef MON-u: Gloryfikacja UPA nie do przyjęcia
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Sojusz kontra drony
Polski wkład w operację „Overlord”
Rosomaki zamówione. To ostatnie krajowe umowy z SAFE
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Ślady, których nie widać
Oswoić „latający komputer”
Hegseth odznaczył polskiego generała
Lotnisko w zanadrzu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO