moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Terytorialsi dostarczyli ponad 2 tys. litrów płynów do dezynfekcji

Terytorialsi z 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczyli ponad 2 tysiące litrów płynów do dezynfekcji, które docelowo trafiły do organizatorów wypoczynku dla dzieci. 

Dziś w walkę z wirusem zaangażowanych jest blisko 5,5 tysiąca żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, w tym ponad 200 z 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza. Oprócz wsparcia służby zdrowia, policji, sanepidów czy dostarczania żywności na wnioski ośrodków pomocowych, mazowieccy terytorialsi transportują środki ochrony indywidualnej.

W minionym tygodniu na wniosek Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego z Wojewódzkiego Magazynu Przeciwpowodziowego i Obrony Cywilnej w Nowych Grobicach przetransportowali ponad 4 tysiące butelek z płynem do dezynfekcji, co łącznie stanowi ponad 2 tysiące litrów. Żołnierze dostarczyli towar do ośmiu Komend Powiatowych Straży Pożarnej na terenie północnego Mazowsza skąd płyn trafił do organizatorów półkolonii dla dzieci, które 4 stycznia rozpoczęły ferie zimowe.

Żołnierze 51 batalionu 168 butelek z płynem dostarczyli do ciechanowskich strażaków. Taka sama ilość płynu trafiła do Komend Powiatowych Straży Pożarnej w Wyszkowie oraz Ostrołęce, a dostarczyli ją terytorialsi z Komorowa. Ponad 1000 sztuk butelek pojechało na półkolonie organizowane na terenie powiatu sokołowskiego, siedleckiego oraz mińskiego, które dowieźli żołnierze 53 blp, natomiast ponad 1600 litrów płynu, terytorialsi z 54 blp dostarczyli do Komendy Straży w Legionowie oraz Wołominie.

5 MBOT realizuje zadania przeciwkryzysowe w ramach operacji Trwała Odporność, która polega głównie na gaszeniu ognisk koronawirusa. Jej cel skupia się na pięciu rodzajach działań: zapobieganie, identyfikowanie, izolowanie, wspieranie oraz przywracanie.

Tekst: Aneta Szczepaniak/ rzecznik prasowy 5 MBOT

red. PZ

autor zdjęć: WOT

dodaj komentarz

komentarze


Hornet czyli „polski Shahed”
Uczczono ofiary zamachu majowego
Borsuki zdały wodny egzamin
Nowe stanowiska i nowe dowództwo
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
WAM coraz bliżej Łodzi
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Jest nowy szef BBN
Wielkie strzelanie na „Baltic Shield”
WOT będzie szkolić pracowników Orlenu
Początek wielkiej historii
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Kluczowe 30 dni
Groźny incydent w Libanie
Wojsko zaprasza rodziny
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Desant na Bornholm
Gotowi na każdy scenariusz
Borsuk po słowacku
Skrzydlaci komandosi
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Ostrosz zamiast Mureny
Ostatni most
Powrót WAM-u
Armia testuje roboty do transportu
PKP Cargo przewiezie ciężki sprzęt wojskowy
Skrzydlate tygrysy nad Morzem Jońskim
Specjalsi przeciw flocie cieni
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Syndrom Karbali
Ukraina kształtuje przyszłość wojny
Pytania o obecność amerykańskich wojsk w Polsce
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Przygotowania do lotu do Polski
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Od cyberkursu po mundurówkę
Psy na… materiały wybuchowe
Terytorialsi zapraszają
Adaptacja i realizm
Nie tylko wojsko na rzecz obronności
Kilometry pamięci: motocykliści w hołdzie kolegom
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Kosmiczna suwerenność Wojska Polskiego
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Wypadek w PKW UNIFIL
Pancerniacy z Wesołej w światowej czołówce
Bieg ku pamięci bohaterów
Przyszłość „Łucznika”
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Rzeźnik w rękach GROM-u
Ogień Strykerów. Tak ćwiczy US Army w Polsce
Polsko-słowackie granaty dla NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Nauki i nauczki z Afganistanu
Bez zmian w emeryturach
NATO i USA o Iranie
Trzynasty Husarz w powietrzu
Bez schematów
Więcej strzelnic w powiecie
Wyścig Stalina
Generał Chmielewski na czele cyberwojska
Nitro-Chem będzie montował Hydry
SAFE staje się faktem!
Podsekretarz stanu USA na granicy polsko-białoruskiej

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO