moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Kolejni ochotnicy w bolesławieckich koszarach

11 stycznia w 23 Pułku Artylerii zakończono wcielenie ochotników do służby przygotowawczej realizowanej na potrzeby korpusu szeregowych. Do służby zgodnie z planem stawiło się 60 osób, w tym 10 kobiet z różnych stron Polski.


Każdy z ochotników musiał przejść przez cały proces wcielenia, spotykając się kolejno m.in. z przedstawicielami organów kadrowych, finansowych i wychowawczych jednostki oraz konsultantem do spraw profilaktyki psychologicznej i lekarzem. Ponadto każdy otrzymał niezbędne wyposażenie oraz umundurowanie. Z chwilą rozpoczęcia szkolenia w ramach służby przygotowawczej wszyscy ochotnicy otrzymują tytuł elewa.

Przed ochotnikami blisko 4 tygodniowy intensywny okres szkolenia, który otworzy im drogę do zawodowej służby wojskowej. Szkolenie w ramach I turnusu zakończy się uroczystą przysięgą wojskową w dniu 6 lutego, która poprzedzona zostanie egzaminami końcowymi.

Obecnych kandydatów do służby wojskowej cechuje silna motywacja do wytężonego szkolenia. Wśród głównych powodów podjęcia decyzji o odbyciu przeszkolenia jest chęć sprawdzenia siebie samego, zdobycie nowego doświadczenia, rozwój osobisty, a co najważniejsze poczucie patriotyzmu - służby Ojczyźnie. Wszystkim wcielonym elewom życzymy dużo sił i wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów!

Tekst: kpt. Agnieszka Kozik

red. PZ

autor zdjęć: mjr Remigiusz Kwieciński

dodaj komentarz

komentarze


Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Przełomowe zdolności artylerzystów
Jak wygląda nowa selekcja do JW AGAT?
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Polski bezzałogowiec zaprezentowany w Ankarze
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Piksele prawdy w morzu fałszu
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
PKW Irak zostaje w Jordanii
Domek Pilota w LAW otwarty
Zbrodnicza farsa
Śmierć w sercu Azji
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Wojna hybrydowa trwa
Zdolności do produkcji tylko dla zaufanych
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Wzorowa żołnierska postawa terytorialsa
Mistrzyni pożegnała się z polską publicznością
Gotowi na zmiany na polu walki
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Połączeni na Bałtyku
„Selekcja”, czyli prawda o człowieku
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
USA znów uderzyły w Iran
Vespa Battle Challenge
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
NATO zwiększy produkcję broni
Polski projekt, światowe znaczenie
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Prezydent RP o szczycie NATO
Sztuka tworzenia kryptonimu
Studenci w koszarach
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Drony na Legii
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Zatrzymać drona
PIRX-1 na orbicie
Lądowanie na fińskiej drodze, czyli Bieliki i F-16 na Ramstein Flag’26
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Szerszeń z Sochaczewa
Piętnasty polski F-35 w powietrzu
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
NATO liczy wydatki przed szczytem
„Przychodzimy, by pokazać, że nie zapominamy”
Barakudy z Polski
Bez zmian w emeryturach
Cyfrowa niedyskrecja
Wsparcie ma znaczenie
Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
Pieta Michniowska
Paliwowy krwiobieg NATO
Bramy armii
Dronowy kierunek przyszłości
Face to Face
Wielki sukces podchorążych z AMW
Podróż w ciemność
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Mundur i bokserskie rękawice
Ostatnia niedziela…
Przełomowe porozumienie
„Bezpieczny zachód” przedłużony
Żywią i bronią

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO