moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Ferie z gwiazdami sportu

W poniedziałek rozpoczynają się ferie, których w tym roku uczniowie nie spędzą na wyjazdach. Jednym z pomysłów na uatrakcyjnienie dwutygodniowego pobytu w domach mogą być treningi w sieci z gwiazdami sportu. Wojsko wyszło z taką inicjatywą i zaprasza na „Wojskowe ferie online – Ćwicz z nami!”. Będzie można wspólnie trenować m.in. z Otylią Jędrzejczak!

Organizatorem „Wojskowych ferii online – Ćwicz z nami!” jest Ministerstwo Obrony Narodowej we współpracy z Oddziałem Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa Generalnego RSZ.

Do udziału w akcji zachęcają m.in. Andrzej Supron i kpr. Marcin Lewandowski. Wicemistrz olimpijski w zapasach z 1980 roku, a obecnie prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, na nagranym klipie zaprasza do ćwiczeń całe rodziny. To samo proponuje średniodystansowiec z Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz. – Będziemy trenować z całymi rodzinami, to jest nawet wskazane. Ja również będę prowadził zajęcia. Będę ćwiczył z moimi córeczkami – podkreślił kpr. Lewandowski.


Film: MON

Pierwszy trening z cyklu „Wojskowe ferie online – Ćwicz z nami” poprowadzi 4 stycznia właśnie Andrzej Supron. Wraz z nim będzie ćwiczył szer. Mateusz Bernatek, srebrny medalista mistrzostw świata w zapasach z 2017 roku. Z kolei Lewandowski z córkami poprowadzi przedostatnie spotkanie, które zaplanowano na 14 stycznia.

Półgodzinne treningi online będą się odbywać codziennie z przerwą na weekend. Start o godzinie 10.00. Aby wziąć w nich udział, wystarczy zajrzeć na profil facebookowy sportowca, który danego dnia ma prowadzić zajęcia. Gwiazdy sportu najlepiej podpowiedzą, jak zadbać o formę fizyczną, by wzmacniać w ten sposób ogólną kondycję i odporność.


Grafika: PZ

To nie pierwsza tego typu inicjatywa MON-u. – Od kwietnia do czerwca odbyły się trzy etapy akcji „Wojskowa forma online – Ćwicz z nami!”. 17 półgodzinnych treningów poprowadziło 18 reprezentantów Wojska Polskiego. Zajęcia sportowe w sieci cieszyły się dużą popularnością i dlatego pomyśleliśmy o powtórce akcji podczas ferii – mówi płk Tomasz Bartkowiak, który od 2015 roku odpowiada za sport wyczynowy w Wojsku Polskim.

Wiosną ćwiczenia online prowadziły gwiazdy sportu wojskowego z kapralami: Oktawią Nowacką, Marcinem Lewandowskim i Pawłem Wojciechowskim, oraz szer. Justyną Święty-Ersetic na czele. Ponieważ nie wszyscy zainteresowani mogli trenować o godzinie 10, nagrania 17 spotkań udostępniono w sieci. W sumie obejrzało je ponad 310 tys. osób. – Mam nadzieję, że każdy z was wyniósł z tych zajęć coś przydatnego dla siebie i będzie to teraz wykorzystywał w swojej aktywności fizycznej – dziękowała uczestnikom treningów szer. Justyna Święty-Ersetic na filmiku zamieszczonym w sieci.

SZUS

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


Zbrodnia i kłamstwo
Powrót WAM-u
Pasja i fart
Judoczka Wojska Polskiego znów na podium
Sportowe emocje na wojskowej spartakiadzie w Łasku
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Gotowi do działania
Miliardy złotych na miny przeciwpancerne
Zbrodnia bez kary
Pieniądze z SAFE coraz bliżej
Awanse w Dniu Flagi
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Flaga, flaga państwowa, barwy narodowe – biało-czerwony przewodnik
Nowy sprzęt wojsk specjalnych
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Świat się zbroi na rekordową skalę
Kosmiczne oko armii
Polsko-czeski zespół tuż za podium na Locked Shields ’26
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
‘X’ Without Unknowns
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Wicepremier apeluje o jedność
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Od cyberkursu po mundurówkę
Pancerne starcie w Świętoszowie
Okiełznać Rosomaka
Syndrom Karbali
NATO i USA o Iranie
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Edukacja na potrzeby nowej fabryki rakiet
Zły Łęg nie taki straszny
Desant, konie i czołgi…
Gen. Lewandowski: dowódca musi być dobrym nauczycielem
Finansowanie szkolenia wojskowych medyków
Buty wojskowe z logo producenta – jest rozporządzenie MON-u
JWK trenuje na paralotniach
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Dwunasty Husarz w powietrzu
Polska będzie produkować Pantery
Znów mogą strzelać z Grotów w Nietoperku
Przekuwanie pomysłów w produkty
Nominacje generalskie z okazji Dnia Flagi
Marynarz w koreańskim tyglu
Adaptacja i realizm
„Huragan” na kursie
Wielkie serce K9
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
Ostatni cichociemny patronem szkoły w Gliwicach
New Approach to Military Reserve
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Zmiana warty w Szkole Orląt
Wielkie skakanie w Nowym Glinniku
Rzeźnik w rękach GROM-u
Wypadek w PKW UNIFIL
Prawie pół miliona uczniów po edukacji z wojskiem
Groźny incydent w Libanie
Lekcja 3 Maja
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Nauki i nauczki z Afganistanu
Bieg ku pamięci bohaterów
Fińska armia luzuje rygory
Początek wielkiej historii
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Centrum pomocy i opieki

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO