moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Ferie z gwiazdami sportu

W poniedziałek rozpoczynają się ferie, których w tym roku uczniowie nie spędzą na wyjazdach. Jednym z pomysłów na uatrakcyjnienie dwutygodniowego pobytu w domach mogą być treningi w sieci z gwiazdami sportu. Wojsko wyszło z taką inicjatywą i zaprasza na „Wojskowe ferie online – Ćwicz z nami!”. Będzie można wspólnie trenować m.in. z Otylią Jędrzejczak!

Organizatorem „Wojskowych ferii online – Ćwicz z nami!” jest Ministerstwo Obrony Narodowej we współpracy z Oddziałem Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa Generalnego RSZ.

Do udziału w akcji zachęcają m.in. Andrzej Supron i kpr. Marcin Lewandowski. Wicemistrz olimpijski w zapasach z 1980 roku, a obecnie prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, na nagranym klipie zaprasza do ćwiczeń całe rodziny. To samo proponuje średniodystansowiec z Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz. – Będziemy trenować z całymi rodzinami, to jest nawet wskazane. Ja również będę prowadził zajęcia. Będę ćwiczył z moimi córeczkami – podkreślił kpr. Lewandowski.


Film: MON

Pierwszy trening z cyklu „Wojskowe ferie online – Ćwicz z nami” poprowadzi 4 stycznia właśnie Andrzej Supron. Wraz z nim będzie ćwiczył szer. Mateusz Bernatek, srebrny medalista mistrzostw świata w zapasach z 2017 roku. Z kolei Lewandowski z córkami poprowadzi przedostatnie spotkanie, które zaplanowano na 14 stycznia.

Półgodzinne treningi online będą się odbywać codziennie z przerwą na weekend. Start o godzinie 10.00. Aby wziąć w nich udział, wystarczy zajrzeć na profil facebookowy sportowca, który danego dnia ma prowadzić zajęcia. Gwiazdy sportu najlepiej podpowiedzą, jak zadbać o formę fizyczną, by wzmacniać w ten sposób ogólną kondycję i odporność.


Grafika: PZ

To nie pierwsza tego typu inicjatywa MON-u. – Od kwietnia do czerwca odbyły się trzy etapy akcji „Wojskowa forma online – Ćwicz z nami!”. 17 półgodzinnych treningów poprowadziło 18 reprezentantów Wojska Polskiego. Zajęcia sportowe w sieci cieszyły się dużą popularnością i dlatego pomyśleliśmy o powtórce akcji podczas ferii – mówi płk Tomasz Bartkowiak, który od 2015 roku odpowiada za sport wyczynowy w Wojsku Polskim.

Wiosną ćwiczenia online prowadziły gwiazdy sportu wojskowego z kapralami: Oktawią Nowacką, Marcinem Lewandowskim i Pawłem Wojciechowskim, oraz szer. Justyną Święty-Ersetic na czele. Ponieważ nie wszyscy zainteresowani mogli trenować o godzinie 10, nagrania 17 spotkań udostępniono w sieci. W sumie obejrzało je ponad 310 tys. osób. – Mam nadzieję, że każdy z was wyniósł z tych zajęć coś przydatnego dla siebie i będzie to teraz wykorzystywał w swojej aktywności fizycznej – dziękowała uczestnikom treningów szer. Justyna Święty-Ersetic na filmiku zamieszczonym w sieci.

SZUS

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


Combat 56 u terytorialsów
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
Czas na polskie Borsuki
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Niemieckie wsparcie z powietrza
Najlepsze projekty dronów nagrodzone przez MON
Militarne Schengen
Cel: zniszczyć infrastrukturę wroga w górskim terenie
Zawiszacy przywitali pierwsze Borsuki
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Polski „Wiking” dla Danii
Nowe zasady dla kobiet w armii
Kalorie to nie wszystko
Jaśminowe szkolenia na AWL-u
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Dzień wart stu lat
Szeremeta niepokonana na ringu w Budapeszcie
Wojskowa łączność w Kosmosie
Szwedzi w pętli
Obywatele chcą być wGotowości
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Najdłuższa noc
Sportowcy podsumowali 2025 rok
Polskie MiG-i dla Ukrainy?
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Wojsko ma swojego satelitę!
Żołnierze z „armii mistrzów” czekają na głosy
Zmierzyli się z własnymi słabościami
W krainie Świętego Mikołaja
Bóg wojny wyłonił najlepszych artylerzystów
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Pancerniacy jadą na misję
Holenderska misja na polskim niebie
Pierwsze spojrzenie z polskiego satelity
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Szef MON-u podsumował rok działania ustawy o obronie cywilnej
Medyczna odsłona szkoleń wGotowości
Nowe zdolności sił zbrojnych
Orka na kursie
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Satelita MikroSAR nadaje
Komplet medali wojskowych na ringu
Trzy „Duchy" na Bałtyk
Zawiszacy przywitali Borsuki
Koreańskie stypendia i nowy sprzęt dla AWL-u
Mundurowi z benefitami
Niebo pod osłoną
Pływacy i panczeniści w świetnej formie
Nie panikuj. Działaj. Bądź w gotowości
Smak służby
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Artylerzyści mają moc!
Rządy Polski i Niemiec wyznaczają kierunki współpracy
NATO ćwiczy wśród fińskich wysp
Najlepsi w XXII Maratonie Komandosa
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
Plan na WAM
Gdy ucichnie artyleria

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO