moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

CSWOT szkoli instruktorów RPG-7

Żołnierze z brygad wojsk obrony terytorialnej przechodzą na toruńskim poligonie szkolenie instruktorskie z obsługi ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7. Szkolenie odbywa się w dniach 16-19 listopada 2020 r.

Ręczny granatnik przeciwpancerny przeznaczony jest do niszczenia celów opancerzonych oraz do niszczenia siły żywej przeciwnika. Dzięki swej lekkiej konstrukcji i dużej sile rażenia doskonale sprawdza się w pododdziałach lekkiej piechoty.

Zorganizowany przez Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej kurs kierowany jest do żołnierzy zawodowych oraz żołnierzy Obrony Terytorialnej pełniących terytorialną służbę wojskową na stanowiskach: obsługa RPG-7, dowódca sekcji oraz dowódca plutonu.

Z zagadnieniami teoretycznymi przygotowującymi do ćwiczeń żołnierze zapoznają się w formie e-learningowej (moduł niestacjonarny). Zdobycie odpowiedniej wiedzy weryfikowane jest testem kontrolnym przed rozpoczęciem części praktycznej.

Podczas zajęć prowadzonych przez Centrum Szkolenia WOT uczestnicy szkolą się z metodyki, budowy i eksploatacji sprzętu wojskowego oraz szkolenia strzeleckiego. Uczą się występowania w roli instruktora w punkcie nauczania, w tym praktycznej realizacji zagadnień szkoleniowych związanych z posługiwaniem się i obsługą RPG-7.

Po przejściu szkolenia i ukończeniu go z oceną pozytywną tak przygotowani żołnierze będą mogli samodzielnie realizować zagadnienia szkoleniowe z obsługi ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 w Brygadach Obrony Terytorialnej. 

Tekst: Sumita Mira Morzyńska/ rzecznik prasowy CSWOT

red. PZ

autor zdjęć: Bartłomiej Syta/ DWOT

dodaj komentarz

komentarze


Natarcie w deszczu
Kurs „Piorun” – prawdziwy sprawdzian morale
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Groźny incydent w Libanie
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Adaptacja i realizm
Nowe łodzie wojsk specjalnych
Początek wielkiej historii
Wyścig Stalina
Ostrosz zamiast Mureny
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Syndrom Karbali
Bieg ku pamięci bohaterów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Silniki do Abramsów będą serwisowane w Dęblinie
Strykery w akcji
Terytorialsi zapraszają
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Srebro dla AWL-u w grach wojennych
Przygotowania do lotu do Polski
PKP Cargo przewiezie ciężki sprzęt wojskowy
Terytorialsi wspierają służby w powiecie biłgorajskim
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Rzeźnik w rękach GROM-u
WOT będzie szkolić pracowników Orlenu
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
WOT z Kraśnika i Zamościa walczy z żywiołem
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Granatnik M72 EC MK1 bez tajemnic
Powrót WAM-u
Od cyberkursu po mundurówkę
Więcej strzelnic w powiecie
Jest nowy szef BBN
WAM coraz bliżej Łodzi
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Zbrodnia i kłamstwo
Gotowi na każdy scenariusz
Kosmiczne oko armii
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Sprzęt wojskowy i technologia na PGE Narodowym
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
NATO i USA o Iranie
Desant na Bornholm
Kluczowe 30 dni
Bez zmian w emeryturach
SAFE staje się faktem!
Bursztynowy wstrząs
Szef MON-u na Defence24 Days
Leopard, czyli zwycięstwo na ostatniej prostej
Zbrodnia bez kary
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Nauki i nauczki z Afganistanu
Generał Chmielewski na czele cyberwojska
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Wypadek w PKW UNIFIL
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO