moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Terytorialsi z pomocą w Kodniu

Kilkunastu żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspiera prace przy usuwaniu szkód po pożarze w Domu Pielgrzyma w Kodniu.

Trwa wielkie sprzątanie pogorzeliska po pożarze w Domu Pielgrzyma w Sanktuarium Maryjnym w Kodniu. Do pomocy w poniedziałek, tj. 16 listopada br., została skierowana grupa zadaniowa żołnierzy z 23 batalionu lekkiej piechoty z Białej Podlaskiej. Przez najbliższy tydzień będą wspierać pracowników w usuwaniu skutków pożaru, który doszczętnie strawił poddasze i najwyższe piętro budynku.

- O zdarzeniu, jakie spotkało misjonarzy oblatów z Kodnia, dowiedzieliśmy się z mediów. Żołnierze z 231 kompanii z Białej Podlaskiej wyszli z inicjatywą udzielenia pomocy zakonnikom – założycielom tego ośrodka. Naszym głównym zadaniem jest pomoc przy usuwaniu skutków pożaru i zabezpieczenie budynku przed warunkami atmosferycznymi i dalszym jego niszczeniem. W tym celu wykorzystujemy nasz sprzęt taki jak piły spalinowe, młoty, łomy oraz pojazdy. Szybka i skuteczna pomoc może ograniczyć dalsze szkody, a także koszty remontu - mówi dowódca sekcji kpr. Paweł Zborowski z 231 kompanii.

- Nasza inicjatywa wynika nie tylko z poczucia żołnierskiego obowiązku, ale również jest związana z tym, że sami doświadczyliśmy gościnności zakonników podczas szkoleń rotacyjnych w rejonie miejscowości Kodeń – dodał kpr. Zborowski.

Oprócz codziennych obowiązków związanych z walką z covid-19, żołnierze WOT z 2 LBOT są stale w gotowości, aby nieść pomoc lokalnej społeczności i chronić jej dobytku w różnych sytuacjach kryzysowych. Przeciwdziałanie i ograniczanie skutków klęsk żywiołowych to jedno z ich głównych zadań.

Przypomnijmy, do pożaru w Domu Pielgrzyma w Kodniu doszło w nocy 12 listopada br. Ogień niemal doszczętnie strawił poddasze i najwyższe piętro budynku. Przyczyna pożaru nadal nie jest znana. Trwa szacowanie strat.

Tekst: kpt. Damian Stanula/ oficer prasowy 2 Lubelskiej BOT

red. PZ

autor zdjęć: WOT

dodaj komentarz

komentarze


DIANA szansą dla polskich innowacji
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Marokańczyk podejrzany o zabójstwo sierż. Sitka
Koszykarskie widowisko
Kraków zaprosił weteranów
Wielka gra na ukraińskim froncie
Polska SAFE, czyli inwestycje w bezpieczeństwo
Siły powietrzne na pomoc Polce w potrzebie
Generał z cienia
Marsz prawdę ci powie
Wojsko wykonało misję. Chora studentka jest już w kraju
Kosiniak-Kamysz u marynarzy z 8 Flotylli
Fińska misja Jastrzębi i Bielików
Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku
Biało-czerwona na Monte Cassino
„LibertyCity 2026”, czyli gotowi do walki
Oswoić „latający komputer”
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
NATO rozkłada lotniczy parasol
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Polski wkład w operację „Overlord”
F-35 – nowa jakość, która ciągle się rozwija
Latający dron – broń na okręty podwodne
Polskie szkolenie na AH-64 trwa
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
Hegseth odznaczył polskiego generała
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Strzeleckie pożegnanie z Goździkami
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Europejski myśliwiec przyszłości w rozsypce
Równanie z „Iksem”
Sołtysi uczą się działań antykryzysowych
Przemysł dla bezpieczeństwa morskiego
Bez zmian w emeryturach
Natowskie manewry na Bałtyku
NATO wzmacnia wschodnią flankę
Pierwszy raz! Polskie Apache’e otwierają ogień
K9, ognia!
Co dalej z orderem Zełenskiego?
Merops nad Ustką
Husarze dla mieszkańców Polski
Zagraniczni kadeci na szkoleniu w Karkonoszach
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Bałtyk, wspólna sprawa
Wsparcie ma znaczenie
Saperzy przeprawili się, drony zapewniły wsparcie
U pancerniaków „Wakacje z wojskiem” już się rozpoczęły
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Szef MON-u: Gloryfikacja UPA nie do przyjęcia
Groźny incydent w Libanie
Nowy Grot zatwierdzony
MON o priorytetach rozbudowy Wojska Polskiego
Studia z obrony granic
Sojusz kontra drony
Szef MON-u o wzmożonych działaniach dezinformacyjnych
F-35 zmienia wszystko
Terytorialsi i gwardziści z USA odpierają atak
Śmierć w sercu Azji
Nominacje na nowe stanowiska dowódcze
Czerwieńsze będą…
Drugi dom efów
Florecista i kajakarka na pucharowym podium

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO