moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
31 medali marynarzy i rezerwistów na torze kolarskim

Bardzo się cieszę się i jestem dumny z tego, że podczas mistrzostw Polski w kolarstwie torowym w większości konkurencji na podium stanęli reprezentanci Wojskowego Zespołu Sportowego w Gdyni oraz żołnierze rezerwy – mówi st. chor. sztab. mar. Robert Rapsiewicz. Na torze w Pruszkowie marynarze i rezerwiści wywalczyli 31 medali, w tym 10 złotych i 13 srebrnych.

Chorąży Rapsiewicz, trener-koordynator reprezentacji Wojska Polskiego w kolarstwie, na co dzień pracuje w gdyńskim WZS. Dlatego najbardziej ucieszyły go medale zdobyte przez marynarzy: Alana Banaszka i Damiana Sławka. – W 1972 i 1973 roku, na początku swojej kolarskiej kariery, tytuły mistrza i wicemistrza Polski na torze zdobywał st. chor. sztab. mar. w st. spocz. Tadeusz Mytnik. Przypomnę, że ten najbardziej znany marynarz ścigający się na rowerze największe sukcesy odniósł na szosie. W wyścigu drużynowym na czas był wicemistrzem olimpijskim i dwukrotnym mistrzem świata – mówi szkoleniowiec. I dodaje: – Liczę na to, że marynarze z gdyńskiego WZS pójdą w ślady kolarza z Wojskowego Klubu Sportowego Flota.

Mar. Alan Banaszek na torze w Pruszkowie wywalczył aż sześć medali. Tytuły mistrzowskie zdobył: w wyścigu drużynowym (wraz z nim drużynę Mazowsze Serce Polski reprezentowali: szer. rez. Daniel Staniszewski, Norbert Banaszek i Tobiasz Pawlak), punktowym i madisonie (w parze z szer. rez. Danielem Staniszewskim). Natomiast srebro wywalczył w omnium i wyścigu australijskim, a brąz w scratchu. Staniszewski zdobył też medale w rywalizacji indywidualnej: dwa złote – w omnium i wyścigu na 4 km oraz dwa srebrne – w scratchu i wyścigu punktowym.

Z kolei mar. Damian Sławek był drugi w madisonie (w parze z szer. rez. Bartoszem Rudykiem), trzeci w wyścigu na 4 km oraz australijskim. Partner Sławka z madisona na początku października złożył przysięgę wojskową, a przed kilkoma dniami wywalczył dwa medale na młodzieżowych mistrzostwach Europy na torze: był pierwszy w scratchu i trzeci w madisonie (w parze z Filipem Prokopyszynem). – Bartkowi Rudykowi najwyraźniej posłużyło przeszkolenie wojskowe. Niespełna dwa tygodnie po jego zakończeniu znakomicie spisał się na mistrzostwach Europy we Włoszech – podkreśla chorąży Robert Rapsiewicz.

Oprócz szer. rez. Bartosza Rudyka i szer. rez. Daniela Staniszewskiego medale w Pruszkowie wywalczyło pięcioro żołnierzy rezerwy. Tytuły mistrzowskie zdobyli: trzy – szer. rez. Urszula Łoś (w wyścigu na 250 m ze startu zatrzymanego, w sprincie i na 500 m), po jednym – szer. rez. Marlena Karwacka (w sprincie drużynowym z koleżankami z Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska) i szer. rez. Szymon Krawczyk (w scratchu). Natomiast tytuły wicemistrzowskie wywalczyli: trzy – szer. rez. Marlena Karwacka (w wyścigu na 250 m ze startu zatrzymanego, w sprincie i w wyścigu na 500 m), po dwa – szer. rez. Nikol Płosaj (w wyścigu drużynowym z koleżankami z Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Kórnik oraz w madisonie w parze z Łucją Pietrzak) i szer. rez. Szymon Krawczyk (w wyścigu na 4 km oraz drużynowym – z kolegami z CCC Development Team). Z kolei na trzecim stopniu podium stanęli: szer. rez. Nikol Płosaj (była trzecia w wyścigu punktowym), szer. rez. Marta Jaskulska (omnium i wyścig australijski), szer. rez. Urszula Łoś (keirin) oraz szer. rez. Szymon Krawczyk (madison – w parze z Damianem Papierskim). 

Jacek Szustakowski

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Gorzka parada zwycięstwa
 
Siła braterstwa
„Dragon” wskazał cel
Mistrzowski bieg Dobka na Memoriale Kusocińskiego
Partyzancka bitwa pod Zwoleniem
Licealiści, którzy chcą zostać specjalsami
Nigdy nie zostawiamy swoich
Wyścig zbrojeń nie ustaje
Polska kończy prezydencję w Grupie V4
Szczyt NATO o zagrożeniach dla bezpieczeństwa
Święto Dowództwa Generalnego
Certyfikowani na start
Dragon'21 – innowacje w granicach zdrowego rozsądku
V4, czyli razem na rzecz komunikacji
Pierwszy dzień do zwycięstwa
Równanie do najlepszych
Nowe książeczki wojskowe
„Dragon '21” – strzał to ostateczność
Rozwój i wyzwania wojskowej logistyki
„Dragon ’21” – Czerwoni atakują
Medale mistrzostw Europy dla żołnierzy
Course on Diplomacy
Myśliwce z Mińska Mazowieckiego przebazowane do Malborka
Szable w dłoń! Lance do boju!
Afganistan. Czas wracać do domu
Grupy niszczycieli czołgów
Szybka wspinaczka w Salt Lake City
Hitler idzie na wschód
Żołnierz, który stał się symbolem walki o Polskę
„Dragon '21” – Desant pod wiatr
PKW Turcja już działa
UE o wspólnym bezpieczeństwie
Polacy obronili tytuł mistrzów Europy w lekkiej atletyce
Polscy żołnierze rozpoczynają misję w Turcji
Ponad 6 mln zł w konkursie „Strzelnica w powiecie”
Będzie więcej szkoleń z pierwszej pomocy
CePeLek czeka na weteranów
Szczyt NATO już w poniedziałek
Polscy żołnierze polecą na Islandię
Podoficer, czyli lider
Studenci w sytuacji kryzysowej
Kwalifikacja? Może w czerwcu
„Justice Sword” na rumuńskim poligonie
St. sierż. Artur Pelo po raz czwarty wygrał Setkę Komandosa
Kurs na dyplomację
Żołnierze z kompletem medali w czempionacie orientalistów
„Dragon ’21” zakończony
Luksusowe auta zaparkują obok F-16
Działania w czasie „W” – mobilizacja w sztabach
Co ze sprawdzianem z WF?
„Czarne karabiny” na Mazurach
Wojsko kupiło symulatory pola walki
Szczyt NATO w Brukseli – punkt zwrotny dla Sojuszu
MSPO – przygotowania idą pełną parą
Miecznik, czyli priorytety na morskim forum
Nagroda nie tylko od dowódcy
„Albatros” wyszedł na morze
Misje kształtują charakter
Karakal w natarciu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO