moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
I Ty możesz służyć Ojczyźnie

Kursy strzeleckie, pierwszej pomocy, szkolenia taktyczno-poligonowe czy spartakiady – to tylko kilka przykładowych przedsięwzięć, jakie można zgłaszać do konkursu „I Ty możesz służyć Ojczyźnie – szkolenia proobronne”. Jego celem jest m.in. zwiększenie umiejętności przydatnych w służbie wojskowej i podniesienie poziomu wyszkolenia proobronnego społeczeństwa. Łączna suma dotacji to 1,5 mln zł. Oferty można zgłaszać do 9 października.

Obóz przysposobienia obronnego „Proobronni pod wodą” ze szkoleniem płetwonurkowym dla uczniów klas mundurowych i członków organizacji proobronnych. Elementem szkoleń Podwodnika były podstawy ratownictwa wodnego, nurkowego oraz udzielania pierwszej pomocy w wypadkach w wodzie i nad wodą. Fot. Podwodnik

Konkurs ma na celu – jego organizatorem jest Ministerstwo Obrony Narodowej – zwiększenie umiejętności przydatnych w służbie wojskowej m.in. uczniów klas mundurowych, młodzieży zrzeszonej w organizacjach proobronnych, studentów członków Legii Akademickiej i żołnierzy WOT. Ale MON chce także, by realizowane w ramach konkursu przedsięwzięcia przyczyniły się do podniesienia poziomu wyszkolenia proobronnego całego społeczeństwa. – Zachęcam do składania wniosków. 1,5 mln zł zostanie przeznaczone na m.in. szkolenia, kursy strzeleckie, sprawnościowe, samoobrony i pierwszej pomocy – poinformował szef MON. Ale to nie wszystko. Można też zgłaszać zajęcia o charakterze sportowo-obronnym: mistrzostwa, mityngi, spartakiady oraz obozy i zloty.

W konkursie mogą wziąć udział przede wszystkim organizacje pozarządowe, w tym stowarzyszenia, fundacje, związki stowarzyszeń czy izby gospodarcze, a także spółdzielnie socjalne oraz spółki akcyjne. Oferty mogą też składać kluby sportowe, o ile nie działają w celach zarobkowych. Warunkiem jest m.in. posiadanie doświadczenia w wykonywaniu zadań o charakterze edukacyjnym lub proobronnym, a także prowadzenie działalności statutowej w danym zakresie. Obowiązkowy jest też wkład własny w wysokości minimum 10 proc. planowanej kwoty dotacji.

REKLAMA

– Planujemy złożenie oferty w konkursie – mówi Zbigniew Skopiński, instruktor i prezes Stowarzyszenia „Podwodnik” Szkoła Ratownictwa i Sportów Wodnych i Obronnych. Od wielu lat współpracuje ono z armią: instruktorzy szkolą weteranów, członków organizacji proobronnych, a także uczniów klas mundurowych. – Przygotowujemy ofertę, znajdą się w niej kursy płetwonurkowe i motorowodne, być może też kwalifikowanej pierwszej pomocy – mówi prezes „Podwodnika”.

Na wnioski o dofinansowanie MON czeka do 9 października 2020 r. (należy je złożyć w Biurze Podawczym MON przy al. Niepodległości 218 w Warszawie lub przesłać na adres: Dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON, al. Niepodległości 218, 00-911 Warszawa). W ofercie muszą się znaleźć szczegółowe informacje, m.in. o miejscu i czasie wykonywanego zadania, grupie docelowej, harmonogramie, a także kosztach realizacji przedsięwzięcia.

Wszystkie złożone w konkursie oferty przejdą najpierw ocenę formalną. Przedstawiciele Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON sprawdzą, czy oferta jest kompletna, złożona w terminie i czy zaproponowane zadanie jest zgodne z treścią konkursu.

Ocenę merytoryczną z kolei przeprowadzą członkowie nieetatowej Komisji ds. Zlecania Zadań Publicznych w Zakresie Obronności. Tu liczyć się będą m.in. przydatność zadania dla resortu obrony narodowej, możliwość jego wykonania i grupa docelowa, a także doświadczenie i kwalifikacje osób zaangażowanych w realizację zadania. W przypadku gdy oferta będzie dotyczyć przedsięwzięć związanych z wykorzystaniem broni i amunicji (np. kurs strzelecki), dodatkowym kryterium oceny będą zezwolenia na funkcjonowanie strzelnic, a także wyszczególnienie w ofercie planowanej liczby i rodzaju wykonywanych strzelań oraz amunicji.

Zwycięskie oferty poznamy po 30 października. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej MON. Oferenci, którzy otrzymają dotację z MON, będą musieli zrealizować zgłoszone przedsięwzięcie w terminie od 14 listopada do 31 grudnia 2020 r.

Szczegóły konkursu są podane na stronach Ministerstwa Obrony Narodowej.

Paulina Glińska

autor zdjęć: Podwodnik

dodaj komentarz

komentarze


AWL stawia na liderów
 
Nowe „oczy” dla Jastrzębi
Pszczoły i weterani
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Terytorialsi na okręcie
Pod sztandarami Zielonej Wyspy
Roczny test na Bałtyku
Kłopoty z odprawą mieszkaniową
Nowy sprzęt dla cyfrowej brygady
Rozejm dla prowadzenia wojny
900 tys. zł na pomoc dla kombatantów
W MON o polsko-słowackiej współpracy
Most pontonowy na Wiśle będzie zdemontowany
Amunicja z Meska
Jeszcze więcej OPW
Mniej rezerwistów trafi na ćwiczenia
Szef MON-u o zaangażowaniu armii w walkę z epidemią
Czarna Dywizja triumfuje na Spartakiadzie Wojskowej
84 medale żołnierzy na mistrzostwach kraju
Alarm! Terroryści i rozbitkowie
F-16 kończą misję w Estonii
Korpus WOT i nowe specjalności w armii
Tak się ćwiczy na rumuńskich poligonach
Kierunek Turcja, czyli nowa misja polskich żołnierzy
Dodatki dla specjalsów po nowemu
Polska w programie drona stealth od Lockheeda?
Gotowi na trzynastą zmianę
Komisje sejmowe o umowie z USA
Urodzony żołnierz
„Kormoran” ćwiczy z okrętami NATO
Jakie tajemnice nadal skrywa pole bitwy o Westerplatte?
Ścieżka edukacyjna na Monte Cassino. Przed nami kolejny etap
Terytorialsi w punktach Test&Go
Ukraiński kurs na Zachód
McCarthy: Żołnierze USA w Polsce zwiększają bezpieczeństwo całego regionu
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Gromy i Hibneryty gotowe do osłony Wybrzeża
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Posłowie o przyczynach tragedii z 10 kwietnia
Sukces polskich wioślarzy na mistrzostwach Europy
Amerykanie odmładzają F-16
Wilk kontra dywersanci
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Święto sportowców w mundurach
Żołnierze zdobyli 13 medali na mistrzostwach Polski w strzelectwie i kolarstwie
NATO pyta o Tallboya
Polsko-amerykańska współpraca
Alert powodziowy, terytorialsi w gotowości
Lesson on How to Overcome Difficulties
Pancerniacy z NATO rywalizowali na Łotwie
Minister Błaszczak: jestem na kwarantannie, ale pracuję
Step in the Right Direction
Laserowa artyleria US Army
Zaśpiewaj „Marsz Pierwszej Brygady”
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Na WF-ie dokładniej ocenią wytrzymałość żołnierzy
Miasto niezłomne składa broń

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO