moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wspólnie zadbajmy o naszą przyszłość

Milion sadzonek przygotowały Lasy Państwowe w ramach akcji „SadziMY”. To ekologiczna inicjatywa prezydenta Andrzeja Dudy, której celem jest odtworzenie lasów zniszczonych w trakcie nawałnic w 2017 roku. W akcji udział biorą także żołnierze. Dzisiaj zadbali o zaplecze logistyczne i posiłki dla uczestników akcji wspólnego sadzenia drzewek z parą prezydencką w Lipuszu.

Prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda przyjechali dziś do Lipusza w województwie pomorskim, aby zainaugurować drugą edycję akcji „SadziMY”. Jej celem jest odtworzenie lasów zniszczonych przez nawałnice w 2017 roku. – Chciałbym, aby ta akcja była akcją jednoczącą społeczeństwo we wszystkich regionach naszego kraju – mówił dziś prezydent. Zaapelował także, aby do akcji przyłączyli się wszyscy, którzy kochają przyrodę. Lasy Państwowe przygotowały aż milion sadzonek, które wszyscy zainteresowani udziałem w akcji mogą odbierać w 430 nadleśnictwach na terenie całego kraju. – To jest bardzo ważne, bo nie chodzi tylko o to, że jak wyrośnie drzewo, to będziemy mogli pod nim odpocząć. Jest to także istotne dla przyszłych pokoleń, a także dla zrównoważonego rozwoju – mówił Andrzej Duda. Przypomniał, że polscy leśnicy sadzą każdego roku pół miliarda drzew. – Dołączmy do nich, aby było ich jeszcze więcej – zaznaczył.

Agata Korhnauser-Duda przypomniała, że aby akcja „SadziMY” mogła się odbyć w Lipuszu, zniszczony przez nawałnicę teren musiał zostać wcześniej przygotowany przez leśników. Zaznaczyła także, że w ciągu godziny, para prezydencja zasadziła 101 sadzonek. – Mamy nadzieję, że się przyjmą i będą służyć następnym pokoleniom – powiedziała. – Lasy to nasze wspólne dobro, a także niezbędny czynnik równowagi ekologicznej i miejsce gdzie możemy odpocząć od miejskiego zgiełku. Dlatego wszyscy musimy o nie dbać – podkreśliła.

Pierwsza dama podziękowała uczestnikom akcji, którzy dziś wspólnie z parą prezydencką sadzili drzewa w Lipuszu. Wśród nich byli m.in. wolontariusze, pracownicy Lasów Państwowych, policjanci, pogranicznicy, harcerze, a także żołnierze. – W Lipuszu operowało dziś 120 wojskowych z 1 Brygady Logistycznej i 7 Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze nie tylko sadzili drzewa, ale także zadbali o zaplecze logistyczne i posiłki dla uczestników akcji – mówi płk Marek Chmiel, rzecznik prasowy Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

Zgodnie z informacją podaną przez Lasy Państwowe, dziś w Lipuszu, na powierzchni 6,5 hektara zostało zasadzonych 64 tysiące drzew. Ale wkrótce mają pojawić się kolejne. W najbliższych latach leśnicy planują posadzić na terenie nadleśnictwa prawie 220 mln drzew.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Jakub Szymczuk/KPRP

dodaj komentarz

komentarze


Sprawdzili się na macie i w ringu
Pracownik MON-u szpiegował – służby mają dowody
Outside the Box
Bezzałogowa rewolucja u brzeskich saperów
Terytorialsi konstruktorami dronów
Terytorialsi niosą pomoc po wypadku na torach
Medal Honoru dla Ollisa
Na styku zagrożeń
Ferie na poligonie, czyli zimowa próba charakteru
Bojowy duch i serce na dłoni
Dwa razy po 10 km ze zmianą nart
Są zarzuty dla zatrzymanego pracownika MON-u
Z Ustki do kosmosu
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Weterani razem przełamują bariery
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Premier wojenny
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Polscy żołnierze na podium Pucharu Świata
Partnerstwo daje siłę
Kolejne Husarze prawie gotowe
Klucz do przyszłości
Oko na Bałtyk
Together on the Front Line and Beyond
Invictus, czyli niezwyciężony
Podwyżki coraz bliżej
ŻW zatrzymała operatora drona, który spadł na teren wojskowy
Polscy żołnierze pokonali w szermierce Francuzów
Maj polskich żywych torped
„Horyzont” (dla) bezpieczeństwa
Gladius wzmacnia armię
Antydronowa tarcza dla polskiego nieba
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Ferie z wojskiem
To nie mogło się udać, ale…
Polscy oficerowie obejmą prestiżowe stanowiska
Medycyna pod ostrzałem
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Rusza kwalifikacja wojskowa 2026
Taniec na „Orle”
Zimowi podhalańczycy
HIMARS-y w Rumunii
Buzdygan Internautów – głosowanie
Zatrzymanie pracownika MON-u
Amunicja dla Pilicy i Rosomaków zamówiona
„Ratownik” o krok bliżej
GROM szkoli przyszłych operatorów
Partnerstwo Polski i Litwy
Tusk: Ukraina nie może pozostać sama
Prawie co trzeci polski olimpijczyk jest żołnierzem
Szwedzi z Piorunami
Żołnierze zdominowali zapaśniczą imprezę mistrzowską
Szef MON-u o wzmacnianiu NATO
Negocjacje w sprawie gruntów pod bazę śmigłowców
Szef MON-u spotkał się z olimpijczykami w mundurach
„Chcę być ładowniczym czołgu”
Co nowego w przepisach?
Nowy starszy podoficer w SGWP
Kierunek Rumunia
Abramsy zaparkowały u pancerniaków z Wesołej
SAFE: szansa i wyzwanie dla zbrojeniówki
Trzymajcie kciuki za Biało-Czerwonych!
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
Ojciec chrzestny bojowego wozu piechoty Borsuk
Miliardy euro na polskie bezpieczeństwo
Amerykanie zarobią na Duńczykach
Rosyjskie inwestycje wojskowe na kierunku północnym
Mistrzyni schodzi ze ścianki
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
Czarne Pantery odsłaniają swoje tajemnice
Ostatnia minuta Kutschery

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO