moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Debiut na targach w Kielcach

Oprócz firm zbrojeniowych z Polski i z zagranicy, na targach w Kielcach pojawi się też stoisko Biura do spraw Programu „Zostań Żołnierzem RP”. Zainteresowani będą mogli obejrzeć ponad dziesięć godzin nagrań ze specjalnie zorganizowanego studia telewizyjnego. – Gwarantujemy ciekawe rozmowy z ekspertami z dowództw sił zbrojnych, jednostek i uczelni wojskowych, a także z uczniami klas mundurowych i przedstawicielami organizacji proobronnych – mówi ppłk Waldemar Krzyżanowski.

Już jutro w Kielcach rusza najważniejsza impreza branży zbrojeniowej – Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Na stoiskach polskich i zagranicznych wystawców będzie można zobaczyć m.in. sprzęt pancerny i rakietowy, transportowy, inżynieryjny, lotniczy i obrony powietrznej, a także poznać nowoczesne rozwiązania z zakresu łączności czy optoelektroniki. Ale impreza nie ograniczy się wyłącznie do wystaw i prezentacji sprzętu. Targom tradycyjnie będą towarzyszyć wykłady, prelekcje, seminaria i konferencje. Swój „targowy” debiut będzie miało, powstałe w styczniu tego roku, Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem RP”.

– Nie mogło nas tam zabraknąć. Takie wydarzenie to okazja do wielu rozmów i spotkań, a także promocji Wojska Polskiego i przedstawienia praktycznych informacji o służbie wszystkim zainteresowanym – mówi ppłk Waldemar Krzyżanowski, szef Wydziału Komunikacji BdsPZŻ, i dodaje, że tegoroczne targi, ze względu na pandemię COVID-19 będą na pewno inne niż zwykle.

– Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy będą mogli wziąć w nich udział. Chcemy jednak zaprezentować się szerokiemu gronu odbiorców, dlatego będziemy korzystać z nowoczesnych technologii i relacjonować to wydarzenie online – mówi oficer.

Transmisje prosto z Kielc ruszą już jutro i będą odbywać się do czwartku. Będzie to w sumie dziesięć godzin nagrań, podzielonych na trzy bloki tematyczne. W pierwszym widzowie będą mogli zapoznać się z rodzajami sił zbrojnych, w drugim z kolei zostaną przedstawione możliwości wstąpienia do wojska. – Będziemy rozmawiać np. o szkoleniu podstawowym, Legii Akademickiej czy wreszcie o możliwości podjęcia studiów wojskowych w jednej z czterech akademii. Zainteresowani będą się mogli dowiedzieć, jak wygląda rekrutacja i jakie wymagania trzeba spełnić, aby zostać podchorążym. Ciekawie zapowiadają się też dyskusje o wybranych stanowiskach w armii, takich jak strzelec wyborowy, medyk pola walki czy operator BSP – mówi ppłk Krzyżanowski.

W trzecim bloku tematycznym widzowie będą mogli obejrzeć prezentacje sprzętu i wyposażenia, wystawionego na targach. Rozmowy z ekspertami z dowództw, jednostek wojskowych, uczelni i organizacji proobronnych będą prowadzić m. in. Bianka Zalewska, korespondentka wojenna, oraz szer. Marcin Superczyński z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.


Film: Biuro Programu Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej

Na MSPO pojawi się też stanowisko rekrutacyjne dla ochotników zainteresowanych wstąpieniem do wojska. Tu będą mogli oni zdobyć szczegółowe informacje o służbie, a także złożyć wniosek o powołanie w szeregi polskiej armii.

Relacje z targów będzie można śledzić od wtorku do czwartku (8–10 września). Planowane są trzy wejścia antenowe każdego dnia, pierwsze o godzinie 10.00. Relacje będą dostępne na profilu Biura na Facebooku i YouTube.

Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” powstało w styczniu 2020 roku. Obecnie zajmuje się wdrażaniem zmian w systemie rekrutacji do sił zbrojnych. Prowadzi też szereg projektów skierowanych do osób chcących wstąpić do wojska oraz tych zainteresowanych współpracą z armią. To m.in. programy: „Paszport” (dla organizacji proobronnych), „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”, „Oddziały Przygotowania Wojskowego” (dla uczniów szkół średnich) oraz „Legia Akademicka” (dla studentów).

Paulina Glińska

autor zdjęć: Michał Niwicz

dodaj komentarz

komentarze


Zmiana w unijnej misji we Włoszech
 
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Jakie zmiany w mundurówce?
Na straży niebieskiej linii
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Szpital tymczasowy na Okęciu jest już gotowy
Co musi umieć kierowca czołgu
Ukraiński kurs na Zachód
Saperzy zimą otworzą ogień
Komisje sejmowe o umowie z USA
Kombatanci mogą liczyć na terytorialsów
Żołnierze testują nauczycieli
Jakie zmiany w umundurowaniu?
Telefon dla seniora
Nurkowie w głębinach
Treningi z gwiazdami zakończone, ale ćwiczcie dalej sami!
18 Dywizja z Wielonarodową Brygadą
Dowództwo 6 Mazowieckiej BOT jest w Radomiu
Kuźnie oficerskich kadr
(Nie)olimpijski sezon udany dla żołnierzy
Niebawem ruszą szczepienia żołnierzy
Amerykanie odmładzają F-16
Żydzi od Andersa
Wojsko – plan na życie
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
Kutno w sieci LogHubs
Dołącz do zawodowców
Malutka na poligonie
Agenci wywiadu na bobslejach
Zmiany w dodatkowym wynagrodzeniu
Polak w służbie Jej Królewskiej Mości
VIII zmiana PKW gotowa na misję
NATO o przyszłości misji w Iraku i Afganistanie
We Never Stop
Komandosi znad Garigliano
WBH upublicznia swoje archiwa
Będą zmiany w „Regulaminie ogólnym”
Bohaterowie z 5 Pułku Artylerii
Trudny rok na misjach
Hartowanie spadochroniarzy
Armia Fight Night znów w akcji
Pustynna burza wokół Husajna
155 mm dla US Army
Kwalifikacja odbędzie się …
Na rozgrzewkę – zapasy
Symulator Orlika w Dęblinie
Dama odeszła do historii
Trudny egzamin przed misją
Laserowa artyleria US Army
Daglezje na większe przeprawy
Kolebka biathlonu w rozbudowie
Wojsko walczy z COVID-19
Pandemię pokonamy szczepieniami
Kierunek: Litwa
Nowe zasady wynagradzania za służbę przygotowawczą
Ferie z gwiazdami sportu
Jest Warszawa
Pancerniacy ćwiczyli z niemiecką armią
Obrady ministrów obrony NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO