moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Podsumowanie działań realizowanych podczas pandemii

27 lipca dowódca operacyjny RSZ gen. broni Tomasz Piotrowski, w obecności ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka oraz szefa Sztabu Generalnego WP generała Rajmunda T. Andrzejczaka, przeprowadził omówienie realizowanej przez Wojsko Polskie operacji wsparcia administracji państwowej, a w szczególności Policji, Straży Granicznej i służb medycznych, które realizowały swoje zadania ustawowe w dobie zagrożenia epidemiologicznego, spowodowanego rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 na terytorium RP. W omówieniu uczestniczyli dowódcy wykonujący zadania na rzecz operacji, a także przełożeni Straży Granicznej i Policji.

Podczas spotkania podsumowano zrealizowane działania oraz omówiono zebrane wnioski i doświadczenia. Podkreślono wysokie kompetencje i przygotowanie żołnierzy realizujących zadania wspólnie z funkcjonariuszami Policji oraz Straży Granicznej. W trakcie operacji wykonywano zadania polegające przede wszystkim na objęciu monitoringiem i pomocą obywateli przebywających w kwarantannie, udzieleniu wsparcia służbom medycznym prowadzącym testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 oraz ochronie granic państwa w warunkach zagrożenia epidemiologicznego. Przedstawiono także obszary i propozycje zmian niezbędnych dla zacieśnienia współpracy między SZ RP a elementami układu pozamilitarnego.

Pozyskane doświadczenia stanowią realną korzyść dla stron uczestniczących w operacji i pozwolą na sprawniejszą realizację wsparcia w podobnych sytuacjach kryzysowych w przyszłości, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa wszystkich obywateli RP.

Tekst: ppłk Jacek Danysz

red. PZ

autor zdjęć: st. chor. sztab. mar. Arkadiusz Dwulatek

dodaj komentarz

komentarze


Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
PKW Irak zostaje w Jordanii
Nowy sprzęt dla pancerniaków z Wesołej
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Sprawdzian charakteru
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Śmierć w sercu Azji
Równanie z „Iksem”
Koło zamachowe gospodarki
Bez zmian w emeryturach
„Strzała weterana” spaja środowisko
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Przerzut Abramsów do Lublina
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Priorytety na szczyt NATO
Warszawa i Praga stawiają na dalszą współpracę wojskową
Wszystko o Grocie, czyli „GROTowisko-26”
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Gdańsk centrum dyskusji o odbudowie Ukrainy
Okręt skrojony na Bałtyk
Wsparcie ma znaczenie
Mundur, medale i duma
MON i Łucznik podpisały kontrakt na nowe Groty
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Niebo bez dominacji
Zbrodnicza farsa
Spotkanie ministrów obrony V4 w Budapeszcie
Zwierzchnik sił zbrojnych w bazie İncirlik
Ramię w ramię z Amerykanami
Strzelać jak Polacy
„Wojskowe Schengen” coraz bliżej
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Zasadzka w leśnych ostępach
Polski wkład w operację „Overlord”
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Systemy antydronowe od europejskiego startupu
Sportowe jubileusze
Szermierze i pięściarki na podium
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Musztra i marsz ubezpieczony
Akcja na jeziorze
Grot A3 – zobacz jak wygląda
Marynarka świętuje i zaprasza na pokłady
Elektronika dla obrony powietrznej
Ważne decyzje w Brukseli
Dywizja za dywizję – Amerykanie w Polsce rotują
Apetyt Smoka rośnie
Podróż w ciemność
Twardy ma moc
AMW oferuje mieszkania
Poznański gen wolności
Ratunek z powietrza
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Wojna pod lupą
Cyberparasol nad wyborami
Jeśli modernizacja, to tylko wspólna
Atak w Porcie Elbląg

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO