moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Strzelnice dla terytorialsów

Wojska obrony terytorialnej otrzymają kolejne kontenerowe strzelnice, w których żołnierze mogą trenować nie tylko z bronią krótką o kalibrze 9 mm, ale również z karabinkami o kalibrze 5,56 mm. Firmy zainteresowane dostarczeniem wojsku tego typu konstrukcji mają czas do 7 sierpnia, by zgłosić się do przetargu ogłoszonego przez Inspektorat Uzbrojenia MON.

Strzelnice mają składać się z trzech kontenerów o długości 40 stóp i umożliwiać szkolenie strzeleckie – indywidualne oraz w parach – z użyciem pistoletów o kalibrze 9 mm i karabinków o kalibrze 5,56 mm, w postawie leżącej, siedzącej, klęczącej, stojącej i w ruchu.

Do końca 2022 roku wojska obrony terytorialnej otrzymają kolejną partię kontenerowych strzelnic, w których można prowadzić treningi ogniowe w odległościach od 5 do maksymalnie 50 metrów. O wyborze najkorzystniejszej oferty – spośród maksymalnie pięciu – zadecyduje cena (70 procent punktów), roczne koszty eksploatacji, w tym obsługa kulochwytu i powierzchni antyrykoszetowych (20 procent punktów) oraz długość i zakres gwarancji (10 procent punktów). Niestety, nie wiadomo ile sztuk strzelnic chce kupić Inspektorat Uzbrojenia MON.

Polska armia ma już na swoim wyposażeniu kontenerowe strzelnice. W 2017 roku Ministerstwo Obrony Narodowej popisało umowę z Zakładami Mechanicznymi Tarnów, o wartości 7,5 mln złotych, na dostawę czterech tego typu rozwiązań – w wersji o długości 25 metrów.

Wszystkie strzelnice trafiły (w 2018 roku) do wojsk obrony terytorialnej, a konkretniej do batalionów lekkiej piechoty w Łomży, Lublinie, Rzeszowie oraz Siedlcach, które wchodzą w skład 1 Podlaskiej Brygady OT, 2 Lubelskiej Brygady OT, 3 Podkarpackiej Brygady OT oraz 5 Mazowieckiej Brygady OT.

Krzysztof Wilewski

autor zdjęć: ZMT

dodaj komentarz

komentarze


Wyższa rekompensata dla rannych weteranów
METS po nowemu
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Sprintem do bobsleja
Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest bezpieczeństwo
Wojsko nadal na Horyzoncie
Kosiniak-Kamysz: Pieniądze z SAFE są bardzo potrzebne
ORP „Wodnik” zimową porą
Powstaje nowa fabryka Jelcza
Together on the Front Line and Beyond
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
„wGotowości” rusza pełną parą!
Czy polskie Pioruny „zestrzelą” amerykańskie Stingery?
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
„Jaskółka” na Bałtyku
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Debiut ogniowy Borsuków
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Przedsiębiorcy murem za SAFE
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Medycyna i wojsko łączą siły
Przemyślany każdy ruch
Oko na Bałtyk
Polsko-słowacka współpraca zbrojeniowa
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
Borsuki, ognia!
Iran grozi „otwarciem wielkich bram ognia”
Nowa linia kolejowa w Małopolsce
Cichy zwiadowca dla polskiej armii
Buzdygany – nagradzamy najlepszych
Chwała bohaterskim obrońcom Birczy
Nowe amerykańskie pociski uderzyły w Iran
Ośmioro żołnierzy-lekkoatletów na podium halowych MP
Morskie koło zamachowe
Bezpieczeństwo to priorytet
Śmigłowce przyszłości dla NATO
SAFE – pieniądze, które będą służyć Polsce
Tomczyk o SAFE: nie możemy stracić tej szansy
Nie pozwala spocząć na laurach
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Gala MMA coraz bliżej
Outside the Box
Zagrzmiały K9 Thunder
Dolnośląscy terytorialsi niosą pomoc wrocławskiej lecznicy
Przeprawy na Odrze
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Jest projekt pomnika gen. broni Jordana-Rozwadowskiego
Kosmiczny nadzór
Cios w serce reżimu
Wojsko na pomoc Polakom na Bliskim Wschodzie
Są pierwsze działania po wyjściu Polski z konwencji ottawskiej
Dni Huty Pieniackiej były policzone
Kierunek Rumunia
Północnica, czyli nocne szkolenie terytorialsów
Wojskowe Schengen coraz bliżej
Koniec olimpijskich zmagań
W Waszyngtonie upamiętniono sierż. Ollisa
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
W hołdzie żołnierzom wyklętym
Walka o pierwszą dziesiątkę
Piekło „Pługa”
Kaszubia dla lokalnej społeczności

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO