moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

PGZ będzie obecna na MSPO

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Polska Grupa Zbrojeniowa weźmie udział w tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Organizator imprezy zapewnia, że przygotowania do bezpiecznego przeprowadzenia wystawy trwają, a do jego biura spływają kolejne potwierdzenia obecności, także od firm zagranicznych.

Wszystko wskazuje na to, że Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach, najważniejsza impreza targowa branży obronnej w Europie Środkowej i trzecia co do wielkości tego typu impreza na Starym Kontynencie, odbędzie się w tym roku zgodnie z planem. Kilka tygodni temu partner strategiczny targów oraz największy wystawca – Polska Grupa Zbrojeniowa – informował, że prowadzi rozmowy z organizatorem, co do swojego udziału w tegorocznej edycji. Powodem wycofania się PGZ z MSPO miały być obostrzenia wynikające z pandemii oraz ich wpływ na ekonomiczny efekt wystawy.

Podczas dzisiejszej wizyty w firmie Mesko w Skarżysku Kamiennej, spółce należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, która produkuje m.in. przeciwpancerne pociski kierowane Spike oraz przeciwlotnicze rakiety Piorun i Grom, premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że PGZ weźmie udział w zaplanowanych na wrzesień targach. – Trwają ostatnie analizy dotyczące warunków sanitarnych, aby impreza była bezpieczna. Jeżeli te targi odbędą się, to PGZ będzie głównym partnerem, tak jak to było w przeszłości. Chcę rozwiać wszelkie wątpliwości co do tego – dodał szef rządu w wywiadzie dla Radia Kielce.

Zadowolenia z deklaracji premiera nie ukrywa organizator imprezy, spółka Targi Kielce. – Od 28 lat pracujemy nad promocją polskiego przemysłu obronnego, uczestnicząc w budowaniu wizerunku Polski na arenie międzynarodowej jako wiarygodnego partnera biznesowego. Cieszę się, że w tym roku także będzie to możliwe. To również impuls dla całej branży targowej, by udział w targach stał się jak dotychczas elementem ożywienia gospodarczego – podkreśla Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. Poinformował także, że przygotowania do wystawy przebiegają zgodnie z planem, a do biura organizatora spływają potwierdzenia obecności od firm i podmiotów zagranicznych, w tym od tzw. kraju wiodącego, którym w tym roku będzie Wielka Brytania.

Targi Kielce przygotowują się, aby na ile to możliwe, zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom wydarzenia i odwiedzającym kielecką imprezę. Jak zapowiada organizator, hale wystawowe i sale seminaryjne będą kilka razy dziennie dezynfekowane, a na terenie wystawy trzeba będzie poruszać się w maseczkach (organizator przygotowuje specjalne automaty do ich wydawania, które staną na terenie targów). Co więcej, by wejść na teren imprezy trzeba będzie poddać się nie tylko procedurze mierzenia temperatury, ale także dezynfekcji.

Tegoroczna edycja MSPO zaplanowana jest na 8-11 września.

Krzysztof Wilewski

autor zdjęć: Michał Niwicz

dodaj komentarz

komentarze


Strzelcy wyborowi muszą się lubić
Polska SAFE, czyli inwestycje w bezpieczeństwo
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Lotnisko w zanadrzu
NATO i USA o Iranie
Równanie z „Iksem”
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Czerwieńsze będą…
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Bez zmian w emeryturach
Miłość od pierwszego wejrzenia
Oswoić „latający komputer”
Tu nie ma miejsca na błędy
Ogniowy debiut polskich AH-64D
Rosomaki zamówione. To ostatnie krajowe umowy z SAFE
Od indeksu do munduru
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Chcą budować dla Amerykanów
Specjalsi: mała, wielka siła
Dowódca eskadry F-35 o sile Husarzy
Spędź wakacje z wojskiem! Z pancerniakami, marynarzami…
SAFE: jest kolejna umowa – na dostawę amunicji
„Oczy i uszy” Bursztynowej Dywizji
Nominacje na nowe stanowiska dowódcze
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Strzały na granicy. Żołnierz uniewinniony
Biało-czerwona na Monte Cassino
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Kontrakty z SAFE: pojazdy, drony, satelity
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Syndrom Karbali
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ślady, których nie widać
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
WOT pomaga gasić ogromny pożar na Mazowszu
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Polsko-estońska współpraca
Wsparcie ma znaczenie
Za sterami DORSZ i myśliwców
Generał z cienia
Kraków zaprosił weteranów
Kluczowe stanowisko w armii dla gen. Nowaka
Leopardy 2PL na podium
Groźny incydent w Libanie
SAFE dla Tarczy Wschód
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Polsko-kanadyjska współpraca
Historyczny dzień z SAFE w Stalowej Woli
Siły powietrzne na pomoc Polce w potrzebie
Wspólny trening polskich i portugalskich marynarzy
Wielka gra na ukraińskim froncie
Marsz prawdę ci powie
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
K9, ognia!
Wojsko wykonało misję. Chora studentka jest już w kraju
Bałtyk, wspólna sprawa
Nowa baza US Army w Polsce?

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO