moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Podkarpaccy terytorialsi usuwali skutki nawałnicy

Wczoraj ok. godz. 16.00 przez Podkarpacie przetoczyła się nawałnica intensywnych opadów deszczu. W ciągu półtorej godziny większość powiatów znalazło się pod wodą, a zniszczenia są ogromne. Na wniosek wojewody podkarpackiego Ewy Leniart minister obrony narodowej zdecydował o wsparciu wojska.

Około godz. 20.00 stu żołnierzy podkarpackiej brygady z batalionów lekkiej piechoty z Jarosławia i Rzeszowa zostało skierowanych do pomocy mieszkańcom oraz wsparcia strażaków na terenie powiatów: przemyskiego oraz łańcuckiego.

Na terenie powiatu przemyskiego, w miejscowościach Korzeniec k. Birczy oraz w Hucie Brzuskiej żołnierze jarosławskiego batalionu pomagali bezpośrednio poszkodowanym w ewakuacji oraz oczyszczaniu terenu po nawałnicy, w tym usuwali szlam i błoto z zalanych domów. Na terenie powiatu łańcuckiego wsparcia udzielali żołnierze rzeszowskiego batalionu początkowo w miejscowości Albigowa, następnie w Handzlówce. Zakres prac obejmował ewakuację mienia na wyższe partie budynków oraz oczyszczanie terenu. Po godz. 23.00 żołnierze zostali skierowani do miejscowości Głuchów k. Łańcuta, gdzie woda miejscowej rzeki Sawa zaczęła wypierać wały. Podkarpaccy Terytorialsi wspierali tam strażaków w przygotowywaniu worków z piaskiem.

Nie były to pierwsze działania wsparcia przy podtopieniach, jakie w ostatnich dniach realizowali żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady OT. Trzy dni wcześnie Terytorialsi z Podkarpacia wspierali strażaków PSP z Przemyśla i druhów z Birczy i Krasiczyna. Walczyli usuwając skutki podtopień w gminie Bircza, Dubiecko oraz Krzywcza.

Tekst: płk Marek Pietrzak/WOT

red. PZ

autor zdjęć: DWOT

dodaj komentarz

komentarze


Kolejny incydent z udziałem rosyjskich myśliwców
Cyfrowa niedyskrecja
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Mundur i bokserskie rękawice
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Borsuki i roje dronów
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
NATO zwiększy produkcję broni
Gen wojownika
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
W drodze po oficerskie gwiazdki
Śmierć w sercu Azji
Paliwowy krwiobieg NATO
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Polski projekt, światowe znaczenie
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Połączeni na Bałtyku
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Ostatni lot „Pałera”
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Nowa koalicja dronowa
Saperzy w akcji pod wodą
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Przełomowe porozumienie
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
„Selekcja”, czyli prawda o człowieku
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Ostatnia niedziela…
Dawka wiedzy na trudne czasy
Wsparcie ma znaczenie
Marzenia częściowo spełnione
Pierwszy krok do specjalsów
Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
Integracja F-35 rozpoczęta
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Zbrodnicza farsa
Polski Gnom
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
MON i MSZ o szczycie NATO
Tour przez garnizony
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Wielki sukces podchorążych z AMW
Prezydent RP o szczycie NATO
Morska bryza w dwóch odsłonach
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Szerszeń z Sochaczewa
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Sportowa rewolucja na AWL-u
Pieta Michniowska
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
PKW Irak zostaje w Jordanii
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Wzorowa żołnierska postawa terytorialsa
Spadochronowy triumf

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO