moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

MON nie wycofuje się z MSPO

MON pozostaje w gotowości do udziału i organizacji wystawy Sił Zbrojnych RP na XXVIII Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego – zapewnia resort obrony. To odpowiedź na wątpliwości co do losów tegorocznego MSPO po ujawnieniu przez PGZ, że koncern rozważa rezygnację z udziału w tej imprezie.


Kilka dni temu Polska Grupa Zbrojeniowa, największy polski koncern zbrojeniowy, a zarazem największy wystawca Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, poinformował, że poważnie rozważa rezygnację z udziału w tegorocznej edycji imprezy. Powodem mają być ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. Gdyby tak się stało, byłby to duży cios dla kieleckich targów. Dzisiaj poznaliśmy stanowisko Ministerstwa Obrony Narodowej, które jest głównym odbiorcą sprzętu i uzbrojenia pokazywanego na targowych stoiskach. Od lat MON jest również czołowym wystawcą – jedną z największych atrakcji MSPO jest bowiem wystawa Sił Zbrojnych RP, na której prezentowane są nowości sprzętowe będące na wyposażeniu Wojska Polskiego. Ewentualne wycofanie się resortu mogłoby spowodować, że organizacja imprezy straci finansowy sens.

– MON pozostaje w gotowości do udziału i organizacji wystawy Sił Zbrojnych RP na XXVIII Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego. Zaznaczamy jednak, że ostateczna decyzja w sprawie przeprowadzenia tegorocznych targów należy do ich organizatora Targów Kielce SA – poinformowało Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej.

Organizator MSPO podtrzymuje chęć organizacji imprezy. – Przygotowania do Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego idą zgodnie z planem – poinformował kilka dni temu dr Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce. – Mamy nadzieję, że stanowisko Polskiej Grupy Zbrojeniowej jeszcze się zmieni – mówił Mochoń.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to trzecie co do wielkości targi zbrojeniowe w Europie. Większe są jedynie wystawy w Paryżu (Eurosatory) i Londynie (DSEI). Tegoroczna edycja MSPO zaplanowana jest na 8-11 września, a jej główną atrakcją będzie brytyjska wystawa narodowa.

Krzysztof Wilewski

autor zdjęć: por. Robert Suchy (CO MON)

dodaj komentarz

komentarze


Nowy Grot zatwierdzony
Polskie szkolenie na AH-64 trwa
Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Lotnisko w zanadrzu
Groźny incydent w Libanie
Studia z obrony granic
Siły powietrzne na pomoc Polce w potrzebie
Hegseth odznaczył polskiego generała
Co dalej z orderem Zełenskiego?
Nowa baza US Army w Polsce?
Drugi dom efów
Wielka gra na ukraińskim froncie
Marokańczyk podejrzany o zabójstwo sierż. Sitka
Sołtysi uczą się działań antykryzysowych
Generał z cienia
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Merops nad Ustką
Marsz prawdę ci powie
Polski wkład w operację „Overlord”
DIANA szansą dla polskich innowacji
Kosiniak-Kamysz u marynarzy z 8 Flotylli
Nominacje na nowe stanowiska dowódcze
Latający dron – broń na okręty podwodne
Zagraniczni kadeci na szkoleniu w Karkonoszach
Ślady, których nie widać
Polska SAFE, czyli inwestycje w bezpieczeństwo
Dowódca eskadry F-35 o sile Husarzy
Śmierć w sercu Azji
Bałtyk, wspólna sprawa
NATO wzmacnia wschodnią flankę
Bez zmian w emeryturach
Równanie z „Iksem”
Szef MON-u: Gloryfikacja UPA nie do przyjęcia
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Przemysł dla bezpieczeństwa morskiego
Natowskie manewry na Bałtyku
Polsko-kanadyjska współpraca
Wojsko wykonało misję. Chora studentka jest już w kraju
Terytorialsi i gwardziści z USA odpierają atak
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Czerwieńsze będą…
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Biało-czerwona na Monte Cassino
Kraków zaprosił weteranów
Koszykarskie widowisko
Husarze dla mieszkańców Polski
Wsparcie ma znaczenie
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
NATO rozkłada lotniczy parasol
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
U pancerniaków „Wakacje z wojskiem” już się rozpoczęły
F-35 – nowa jakość, która ciągle się rozwija
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Saperzy przeprawili się, drony zapewniły wsparcie
Sojusz kontra drony
Oswoić „latający komputer”
„LibertyCity 2026”, czyli gotowi do walki
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Europejski myśliwiec przyszłości w rozsypce
K9, ognia!
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
F-35 zmienia wszystko

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO